A dlaczego?

Tłumaczenie: Katarzyna Skalska
Wydawnictwo: Zakamarki
Varför då?
jagarkar

Wstaję, patrzę, świeci słońce. I chcę wiedzieć - a dlaczego? Dlaczego ptak lata? Dlaczego pies szczeka? Dlaczego pada deszcz? W rytmicznie powtarzających się obrazach i słowach pytamy o otaczający świat. Ptak, pan, pies, Jaś, deszcz - wszyscy coś robią. Tylko dlaczego? Po co? I jak to jest? Przejrzyste kolory i formy idealne dla najmłodszych czytelników. Książeczka inspirująca do...

Wstaję, patrzę, świeci słońce. I chcę wiedzieć - a dlaczego?
Dlaczego ptak lata? Dlaczego pies szczeka? Dlaczego pada deszcz?

Przejrzyste kolory i formy idealne dla najmłodszych czytelników. Książeczka inspirująca do zabawy.

Szwedzkie bestsellery dla jedno-, dwulatków, które polubiło już wielu polskich maluchów.

źródło opisu: Wydawnictwo Zakamarki, 2013

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/index.php/a-dlaczego.html?dir=asc&order=a

Netula_CK | 2018-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2018

Uwielbiamy z córą sięgać po nowe serie dla maluchów i chyba właśnie trafiłyśmy na kolejną perełkę wśród literatury dla najmłodszych. Po rewelacyjnej serii „co wokoło”, po którą Zosia do tej pory chętnie sięga, przyszła pora na książeczki Anny-Clary Tidholm.

Tytułowe pytanie to zmora wielu dorosłych, w końcu dziecko potrafi je powtarzać po kilkadziesiąt razy dziennie, wystawiając cierpliwość nawet najspokojniejszych rodziców na próbę. Ja jednak staram się do tej kwestii podchodzić inaczej – te pytania to szansa na to, aby jak najwięcej świata pokazać dziecku i pomóc mu go oswoić. Cieszmy się, że jest w dzieciach ten pęd do wiedzy, bo ta fascynacja wszystkim, co nas otacza, nie będzie trwała wiecznie.

Odnośnie zaś do samej publikacji. Strony są wykonane z grubej tektury, co niezmiennie zaliczam na plus w przypadku książeczek dla maluchów. Podobnie jak zaokrąglone rogi, dzięki którym nie martwię się, czy samodzielne manipulowanie książką przez moją córę jest bezpieczne. Anna-Clara...

| 2015-08-15

Prosty język, bardzo krótkie zdania. Pewna dziewczynka (każdy może wymyślić inne imię) budzi się rano, spogląda na słońce i chce wiedzieć; a dlaczego? Po co to? Musi patrzeć, musi pytać dlaczego ptak leci, pan jedzie, szczeka pies itd.

Pamiętajmy drodzy dorośli; dziecko nie pyta nas ze złośliwości. Ono naprawdę jest ciekawe świata. Wiem, to czasem męczące niezwykle > polecam 10 głębokich oddechów. ;)

aszlaja | 2018-01-13

Proste zdania i najwazniejsze 'a dlaczego?' pobudza dziecko do odkrywania i szukania odpowiedzi. Niby banalne ale ta książka ma w sobie to coś wyjątkowego.

rudowłosa | 2018-04-25
Przeczytana: kwiecień 2018