Żegnaj, panie Muffinie!

Okładka książki Żegnaj, panie Muffinie! Ulf Nilsson, Anna-Clara Tidholm
Okładka książki Żegnaj, panie Muffinie!
Ulf NilssonAnna-Clara Tidholm Wydawnictwo: EneDueRabe literatura dziecięca
2008-01-01
2008-01-01
43 min.
Hanna Dymel-Trzebiatowska
opowiadanie dziecięce szwedzkie śmierć oswajanie się ze śmiercią

Okładka książki Niebieska niedźwiedzica Joanna Maria Chmielewska, Jona Jung
Niebieska nied... Joanna Maria Chmiel...
Okładka książki Niedźwiedź łowca motyli Susanna Isern, Marjorie Pourchet
Niedźwiedź łow... Susanna Isern, Marj...
Okładka książki Grzeczna Gro Dahle, Svein Nyhus
Grzeczna Gro Dahle, Svein Ny...

Dla wszystkich czytelników, można odczytać ją jako metaforę życia każdego z nas, nie tylko zwierzątka.

Książka przeznaczona dla dzieci. Porusza ona temat śmierci, starości. Napisana przystępnym językiem. Warto sięgnąć, by poruszyć ten temat lub gdy dziecko nie może uporać się ze stratą ukochanego zwierzęcia domowego.

Historia w tej książeczce opowiedziana jest z perspektywy bardzo starej świnki morskiej, która wspomina swoje życie. Och, ale było to udane życie! Pan Muffin wylicza wszystkie przytulenia, pyszne jedzonko, niespodzianki, które otrzymywał od zajmującej się nim dziewczynki, przypomina sobie swoją rodzinę.
(...)
Więcej: http://www.ciociaebi.pl/2015/06/jak-rozmawiac-z-dzieckiem-o-smierci.html

(...)
Więcej:...

Książka dla dzieci i dorosłych:),którzy stracili swoje ukochane zwierzątko. Ja osobiście płakałam jak bóbr, wręcz zanosiłam się płaczem - przyznaję szczerze.

Dla dzieci o śmierci.

Dla dzieci o śmierci.

Okropnie smutna... Nie bardzo potrafi odpowiedzieć dziecku na pytanie "dlaczego?", i wcale nie pociesza, zdaje mi się, że jeszcze bardziej zasmuca, bo ktoś, kto np. stracił świnkę morską, gdy sięgnie po tę książkę, będzie miał podwójną żałobę, gdyż będzie musiał opłakiwać również pana Muffina...

• Dla dzieci
  • Dziecięce