Bardzo głodna gąsienica

Wydawnictwo: Tatarak
The Very Hungry Caterpillar
Eric Carle, Carle, Monika Lutz
joozinek

Żarłoczna, zielona gąsienica przemierza świat w poszukiwaniu smacznych kąsków. Podjada listki i owoce, ale nie gardzi również ciastkiem czy kiszonym ogórkiem. Nawet największy niejadek, towarzysząc jej w podróży poprzez przysmaki, dni tygodnia i liczby, skusi się na małe co nieco.

Najbardziej znana książka Erica Carle, do dziś została przetłumaczona na 27 języków.

źródło opisu: Wydawnictwo Tatarak, 2010

źródło okładki: http://tatarak.com/index.php?id=gasienica

eduko7 | 2016-05-15
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 09 maja 2016

Kolejna książka, którą przeczytaliśmy z przedszkolakami. Sympatyczna, żarłoczna gąsienica zachęca nas do wspólnego poznawania przez działanie. Świetnie pomyślana strona graficzna. I dziurki, które intrygują dzieci, zachęcają do zadawania pytań oraz wspólnego poszukiwania na nie odpowiedzi. Polecam.

kwiatek29 | 2013-11-26
Przeczytana: listopad 2013

Nie spodziewałam się,że ta mała niepozorna książeczka okaże się bestsellerem u nas w domu.Starszemu czterolatkowi czytałam "Bardzo głodną gąsienicę" aż osiem razy z rzędu i wciąż prosi,aby mu czytać,zna ją prawie na pamięć.Młodsza,niespełna roczna,najczęściej wybiera właśnie książkę o gąsienicy i przegląda,a w dziurki wygryzione przez bardzo głodną gąsienicę wkłada paluszki.Ponadto starsze dzieci mogą nauczyć się dni tygodnia i liczyć.REWELACJA

Reniek | 2014-02-17

Rewelacyjna książeczka dla dzieci.Bardzo podoba się mojemu synkowi, razem liczymy jak i poznajemy dni tygodnia.Co więcej ciekawie przygotowana zachęca do czytania.Książeczki pana Erica Carle mają śliczne ilustracje.Polecam!

Betoniarka | 2016-10-01
Przeczytana: 01 października 2016

Książka jest urocza. Nie czytano mi jej, kiedy byłam mała, ale jeśli pojawi się w moim otoczeniu jakieś dziecko, na pewno ją ode mnie dostanie. Właśnie dlatego, że jest po prostu urocza.

pasjonatka | 2016-08-03

Zachęcona pozytywnymi opiniami postanowiłam kupić tą zieloną ulubienicę maluchów. Synek miał niecałe dwa lata i jako straszliwemu niejadkowi miała ona pomóc w zachęcaniu do posiłków. Tej roli nie spełniła. Zaciekawiły tylko dziurki, do których można wsadzać paluszki, natomiast nawet czytanie odpadało. Rozczarowałam się bo myślałam, że i u nas gąsienica zrobi furorę. Przeleżała ponad pół roku, po czym synek zaczął sam po nią sięgać i kazał mi sobie czytać, nawet kilka razy dziennie, a już obowiązkowo przed snem. Nadal go zadziwia, jak gąsienica mogła zamienić się w motyla:o) Dziurki też nadal na topie:)) Zakupu nie żałuję, bo z tego co już zauważyłam, każda książka, podobnie jak zabawka, musi poczekać na swoją kolej. Jedna zachwyca od razu, do drugiej dziecko musi dojrzeć.

Marzena | 2012-03-29

Bardzo fajna, pięknie wydana książka dla najmłodszych.
Ukazuje drogę małej gąsieniczki do motyla. Jadnak aby gąsienica mogła motylkiem zostać musi dużo jeść i w tym jedzeniu jej towarzyszymy, przy okazji poznając różne jadalne rzeczy i je licząc.
Odpowiednia dla bardzo młodych czytelników jak i dla tych co już sami liczą.
Brawo za pomysł, który bawi i uczy dzieci na całym świecie od czterdziestu lat.

Elisabeth | 2016-12-19

Moc tej książeczki tkwi w jej prostocie. Jest przezabawna, a zarazem pouczająca. Przedszkolaki są w niej rozkochani, a przyznać trzeba, że dzieci są najlepszymi obiektywnymi recenzentami :-)

Złośliwy | 2014-11-06

Przepięknie wydana, bardzo fajna książeczka. Moje dzieci bardzo ją lubią, zawsze przy lekturze jest dużo śmiechu :)

Dorota | 2017-01-23

Książka niewielkich rozmiarów, co na początku mnie trochę zaskoczyło. Szczególnie, ze cena jest dość wysoka jak na taka małą książeczkę. jednakże, pomimo, że treści nie ma dużo i okiem dorosłego patrząc, sama książka ani treści ani ilustracji nie ma wyjątkowych, już od samego początku spodobała się dziecku. Jej niewielki rozmiar jest też jej atutem, łatwo dziecku wziąć ją do rączki i samodzielnie przeglądać. Dziurki w niej ukryte również dziecko ciekawią. Zaznaczam, że książka głównie dla mniejszych dzieci, max do 3 lat.

eddek | 2013-11-26
Przeczytana: 26 września 2013

Ciekawa książeczka, podczas czytania której maluch może poznać: dni tygodnia, liczby, nazwy produktów spożywczych, a nawet cykl rozwojowy motyla;)a wszystko to podane w przystępnej, interesującej formie opowieści o pewnej bardzo głodnej gąsienicy. Całość uatrakcyjniają uwielbiane przez małe paluszki dziurki w grubych stronicach.

Zobaczcie niezwykłe ilustracje Erica Carle'a

Spośród wielu książek ilustrowanych dla dzieci te wyróżniają się techniką wykonania i żywą kolorystyką. Poza tym mają otwory i zróżnicowane szerokości stron stymulujące rozwój sensoryczny dzieci. Ich autor, uwielbiany przez dzieci i dorosłych, Eric Carle, będzie wkrótce świętować pięćdziesięciolecie pracy ilustratorskiej i zapowiada, że jeszcze długo nie przestanie rysować.

100 książek dla dzieci, które trzeba przeczytać raz w życiu (wg Amazona)

Po liście 100 książek, które musisz przeczytać raz w życiu, Amazon przygotował kolejną listę. Tym razem znalazły się na niej książki dla dzieci, choć adresatami listy mogą być także dorośli, którzy chcieliby nadrobić ewentualne zaległości z dzieciństwa.