Bardzo głodna gąsienica

Wydawnictwo: Tatarak
The Very Hungry Caterpillar
Eric Carle, Carle, Monika Lutz
joozinek

Żarłoczna, zielona gąsienica przemierza świat w poszukiwaniu smacznych kąsków. Podjada listki i owoce, ale nie gardzi również ciastkiem czy kiszonym ogórkiem. Nawet największy niejadek, towarzysząc jej w podróży poprzez przysmaki, dni tygodnia i liczby, skusi się na małe co nieco.

Najbardziej znana książka Erica Carle, do dziś została przetłumaczona na 27 języków.

źródło opisu: Wydawnictwo Tatarak, 2010

źródło okładki: http://tatarak.com/index.php?id=gasienica

eduko7 | 2016-05-15
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 09 maja 2016

Kolejna książka, którą przeczytaliśmy z przedszkolakami. Sympatyczna, żarłoczna gąsienica zachęca nas do wspólnego poznawania przez działanie. Świetnie pomyślana strona graficzna. I dziurki, które intrygują dzieci, zachęcają do zadawania pytań oraz wspólnego poszukiwania na nie odpowiedzi. Polecam.

| 2013-11-26
Przeczytana: listopad 2013

Nie spodziewałam się,że ta mała niepozorna książeczka okaże się bestsellerem u nas w domu.Starszemu czterolatkowi czytałam "Bardzo głodną gąsienicę" aż osiem razy z rzędu i wciąż prosi,aby mu czytać,zna ją prawie na pamięć.Młodsza,niespełna roczna,najczęściej wybiera właśnie książkę o gąsienicy i przegląda,a w dziurki wygryzione przez bardzo głodną gąsienicę wkłada paluszki.Ponadto starsze dzieci mogą nauczyć się dni tygodnia i liczyć.REWELACJA

Reniek | 2014-02-17

Rewelacyjna książeczka dla dzieci.Bardzo podoba się mojemu synkowi, razem liczymy jak i poznajemy dni tygodnia.Co więcej ciekawie przygotowana zachęca do czytania.Książeczki pana Erica Carle mają śliczne ilustracje.Polecam!

pasjonatka | 2016-08-03

Zachęcona pozytywnymi opiniami postanowiłam kupić tą zieloną ulubienicę maluchów. Synek miał niecałe dwa lata i jako straszliwemu niejadkowi miała ona pomóc w zachęcaniu do posiłków. Tej roli nie spełniła. Zaciekawiły tylko dziurki, do których można wsadzać paluszki, natomiast nawet czytanie odpadało. Rozczarowałam się bo myślałam, że i u nas gąsienica zrobi furorę. Przeleżała ponad pół roku, po czym synek zaczął sam po nią sięgać i kazał mi sobie czytać, nawet kilka razy dziennie, a już obowiązkowo przed snem. Nadal go zadziwia, jak gąsienica mogła zamienić się w motyla:o) Dziurki też nadal na topie:)) Zakupu nie żałuję, bo z tego co już zauważyłam, każda książka, podobnie jak zabawka, musi poczekać na swoją kolej. Jedna zachwyca od razu, do drugiej dziecko musi dojrzeć.

Betoniarka | 2016-10-01
Przeczytana: 01 października 2016

Książka jest urocza. Nie czytano mi jej, kiedy byłam mała, ale jeśli pojawi się w moim otoczeniu jakieś dziecko, na pewno ją ode mnie dostanie. Właśnie dlatego, że jest po prostu urocza.

Marzena | 2012-03-29

Bardzo fajna, pięknie wydana książka dla najmłodszych.
Ukazuje drogę małej gąsieniczki do motyla. Jadnak aby gąsienica mogła motylkiem zostać musi dużo jeść i w tym jedzeniu jej towarzyszymy, przy okazji poznając różne jadalne rzeczy i je licząc.
Odpowiednia dla bardzo młodych czytelników jak i dla tych co już sami liczą.
Brawo za pomysł, który bawi i uczy dzieci na całym świecie od czterdziestu lat.

Elisabeth | 2016-12-19

Moc tej książeczki tkwi w jej prostocie. Jest przezabawna, a zarazem pouczająca. Przedszkolaki są w niej rozkochani, a przyznać trzeba, że dzieci są najlepszymi obiektywnymi recenzentami :-)

Sebastian | 2017-03-19

Krótka i wzbudzająca zaciekawienie oryginalną formą, a jednocześnie uczy dziecka wielu rzeczy (liczby, dni tygodnia, potrawy).

Złośliwy | 2014-11-06

Przepięknie wydana, bardzo fajna książeczka. Moje dzieci bardzo ją lubią, zawsze przy lekturze jest dużo śmiechu :)

Silje | 2015-10-05

Mega książka, pomysłowa i dowcipna, świetne ilustracje, dawno nie widziałam tak fajnej książki dla dzieci :)

Zobaczcie niezwykłe ilustracje Erica Carle'a

Spośród wielu książek ilustrowanych dla dzieci te wyróżniają się techniką wykonania i żywą kolorystyką. Poza tym mają otwory i zróżnicowane szerokości stron stymulujące rozwój sensoryczny dzieci. Ich autor, uwielbiany przez dzieci i dorosłych, Eric Carle, będzie wkrótce świętować pięćdziesięciolecie pracy ilustratorskiej i zapowiada, że jeszcze długo nie przestanie rysować.

100 książek dla dzieci, które trzeba przeczytać raz w życiu (wg Amazona)

Po liście 100 książek, które musisz przeczytać raz w życiu, Amazon przygotował kolejną listę. Tym razem znalazły się na niej książki dla dzieci, choć adresatami listy mogą być także dorośli, którzy chcieliby nadrobić ewentualne zaległości z dzieciństwa.