Bardzo głodna gąsienica

Wydawnictwo: Tatarak
The Very Hungry Caterpillar
Eric Carle, Carle, Monika Lutz
joozinek

Żarłoczna, zielona gąsienica przemierza świat w poszukiwaniu smacznych kąsków. Podjada listki i owoce, ale nie gardzi również ciastkiem czy kiszonym ogórkiem. Nawet największy niejadek, towarzysząc jej w podróży poprzez przysmaki, dni tygodnia i liczby, skusi się na małe co nieco.

Najbardziej znana książka Erica Carle, do dziś została przetłumaczona na 27 języków.

źródło opisu: Wydawnictwo Tatarak, 2010

źródło okładki: http://tatarak.com/index.php?id=gasienica

eduko7 | 2016-05-15
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 09 maja 2016

Kolejna książka, którą przeczytaliśmy z przedszkolakami. Sympatyczna, żarłoczna gąsienica zachęca nas do wspólnego poznawania przez działanie. Świetnie pomyślana strona graficzna. I dziurki, które intrygują dzieci, zachęcają do zadawania pytań oraz wspólnego poszukiwania na nie odpowiedzi. Polecam.

Adrian F | 2018-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2018

Bardzo ciekawa książka dla bardzo ciekawych maluchów. Bardzo głodna Gąsienica przegryza się przez różne bardzo kolorowe potrawy, do weekendu zadowalając się mało zróżnicowanym menu. W sobotę zaś pozwala sobie na bardzo różnorodne produkty co skutkuje bardzo wielkim bólem brzucha. Na uwagę zasługuje ciekawa szata graficzna, która bardzo pasuje do tej opowiastki. Bardzo mądry maluch może dzięki bardzo głodnej bohaterce bardzo szybko poznać dni tygodnia, nauczyć się liczyć do pięciu oraz kilku owoców. Mamy tutaj również bardzo pozytywne zakończenie. Żeby już za bardzo nie przesadzać ze słowem bardzo muszę polecić tę książkę rodzicom dwulatków. Bardzo fajna.

kwiatek29 | 2013-11-26
Przeczytana: listopad 2013

Nie spodziewałam się,że ta mała niepozorna książeczka okaże się bestsellerem u nas w domu.Starszemu czterolatkowi czytałam "Bardzo głodną gąsienicę" aż osiem razy z rzędu i wciąż prosi,aby mu czytać,zna ją prawie na pamięć.Młodsza,niespełna roczna,najczęściej wybiera właśnie książkę o gąsienicy i przegląda,a w dziurki wygryzione przez bardzo głodną gąsienicę wkłada paluszki.Ponadto starsze dzieci mogą nauczyć się dni tygodnia i liczyć.REWELACJA

thepani_ka | 2018-01-17

Moje pierwsze spotkanie z Ericem Carle to strzał w dziesiątkę.

Ilustaracje są genialne!
Czytając tą książeczkę poznamy cykl życia motyla, dni tygodnia, kolejne liczby. Nie wspomnę już o zwiększonym apetycie na niektóre pyszności :)

Strony o różnym formacie są stale i stale i bez przerwy przekładane :)
Okrągłe dziurki są uwielbiane przez małe paluszki i są hitem samym w sobie.
Pozycja godna polecenia!

sweeciak | 2017-11-02
Przeczytana: sierpień 2017

“Bardzo głodna gąsienica” to książeczka dość mała ale zawartość dodaje jej wielkości. Opowiada ona historię małego robaczka, owej gąsienicy, którą poznajemy od momentu bycia jajeczkiem i towarzyszymy w podróży aż do stania się pięknym kolorowym motylem. Owa podróż trwa tydzień a każdego dnia razem z naszą mała bohaterką zjadamy coraz to więcej owoców aż w sobotę napychamy nasze brzuszki innymi produktami takimi jak lody, lizak czy kiełbaska. Aż palce lizać. Część stron książeczki jest dość nietypowa, ponieważ nie są na całą szerokość a są wielkości ilości produktów, którego danego dnia zjadła gąsienica. Dodatkowo każdy z owoców ma dziurkę, w końcu gąsienica się przez niego przegryzała.

Książeczka poza historią przemiany gąsienicy w motyla niesie za sobą inne dydaktyczne pomoce. Uczy dziecko dni tygodnia, nazw owoców i rzeczy do jedzenia a także liczenia do pięciu, chodź w sobotę w jadłospisie gąsienicy znalazło się aż dziesięć produktów.

“Bardzo głodna gąsienica” to pozycja,...

Reniek | 2014-02-17

Rewelacyjna książeczka dla dzieci.Bardzo podoba się mojemu synkowi, razem liczymy jak i poznajemy dni tygodnia.Co więcej ciekawie przygotowana zachęca do czytania.Książeczki pana Erica Carle mają śliczne ilustracje.Polecam!

pasjonatka | 2016-08-03

Zachęcona pozytywnymi opiniami postanowiłam kupić tą zieloną ulubienicę maluchów. Synek miał niecałe dwa lata i jako straszliwemu niejadkowi miała ona pomóc w zachęcaniu do posiłków. Tej roli nie spełniła. Zaciekawiły tylko dziurki, do których można wsadzać paluszki, natomiast nawet czytanie odpadało. Rozczarowałam się bo myślałam, że i u nas gąsienica zrobi furorę. Przeleżała ponad pół roku, po czym synek zaczął sam po nią sięgać i kazał mi sobie czytać, nawet kilka razy dziennie, a już obowiązkowo przed snem. Nadal go zadziwia, jak gąsienica mogła zamienić się w motyla:o) Dziurki też nadal na topie:)) Zakupu nie żałuję, bo z tego co już zauważyłam, każda książka, podobnie jak zabawka, musi poczekać na swoją kolej. Jedna zachwyca od razu, do drugiej dziecko musi dojrzeć.

Betoniarka | 2016-10-01
Przeczytana: 01 października 2016

Książka jest urocza. Nie czytano mi jej, kiedy byłam mała, ale jeśli pojawi się w moim otoczeniu jakieś dziecko, na pewno ją ode mnie dostanie. Właśnie dlatego, że jest po prostu urocza.

asiazistebnej | 2018-06-21

Książeczka, która zachwyci każdego malucha.
Uniwersalna, dająca wiele możliwości - uczymy się dni tygodnia, liczymy, nazywamy owoce.

Dorota | 2017-01-23

Książka niewielkich rozmiarów, co na początku mnie trochę zaskoczyło. Szczególnie, ze cena jest dość wysoka jak na taka małą książeczkę. jednakże, pomimo, że treści nie ma dużo i okiem dorosłego patrząc, sama książka ani treści ani ilustracji nie ma wyjątkowych, już od samego początku spodobała się dziecku. Jej niewielki rozmiar jest też jej atutem, łatwo dziecku wziąć ją do rączki i samodzielnie przeglądać. Dziurki w niej ukryte również dziecko ciekawią. Zaznaczam, że książka głównie dla mniejszych dzieci, max do 3 lat.