Głosy spoza chóru. Rozmowy o Kościele, papieżach, homoseksualizmie, pedofilii i skandalach

Wydawnictwo: Czarna Owca
literatura faktu
Bożena

Zbiór rozmów poświęconych najnowszej historii Kościoła. Poruszone zostały m.in. tematy: homoseksualizm duchownych, pedofilia, oszustwa finansowe banku watykańskiego, dokumenty ujawnione w tzw. aferze Vatileaks, prawdopodobne przyczyny dymisji Josepha Ratzingera, kondycja Kościoła w epoce postwojtyłowej. Kiedy autorka przeprowadzała te rozmowy, nie wiedziała jeszcze ani o abdykacji Benedykta...

Kiedy autorka przeprowadzała te rozmowy, nie wiedziała jeszcze ani o abdykacji Benedykta XVI, ani o wyborze kardynała Jorge Maria Bergoglia na papieża. Jej książka przepowiada te wydarzenia.

źródło opisu: www.czarnaowca.pl

źródło okładki: www.czarnaowca.pl

Jestem pod wrażeniem tej pozycji . Książka bardzo odważna , zwłaszcza że porusza naprawdę ważne i bardzo kontrowersyjne tematy . Oto jedna z twarzy kościoła . Czy prawdziwa ? cóż myślę że i owszem . Ludzie z którymi przeprowadza wywiady autorka , to ludzie prawdziwi którzy zdobywali informacje którymi się dzielą w różny sposób , na drodze działalności dziennikarskiej , czy społecznej . Mniej szczęśliwi posiadacze tych zatrważających informacji , to ci którzy je uzyskali w drodze własnych doświadczeń . Ci którzy byli molestowani , gwałceni , zastraszani i w końcu całkowicie zignorowani , kiedy już jako dorośli , próbowali dochodzić zadośćuczynienia za swoje krzywdy . Skostniała struktura kościoła katolickiego do dziś zamiata pod dywan i bagatelizuje wszystko co mogłoby zaszkodzić jego '' prestiżowi '' na świecie . Ale to tylko jeden rodzaj grzechów kościelnych oligarchów . Polecam tę książkę każdemu kto chce się dowiedzieć na przykład , dlaczego nie wszyscy na świecie chcą uznać JP2...

Katarzyna Organiściak | 2013-11-05

Pewien mój znajomy po latach przerwy wrócił na uczelnię celem uzupełnienia wykształcenia. Kiedy zaczął przymierzać się do pisania pracy magisterskiej, zapytał czy mogłabym mu pomóc - ustosunkować się do tego, co napisał, rzucić okiem polonisty na całość itd. Zgodziłam się. Oczywiście książki, które miał mi dostarczyć, ażebym mogła zgłębić temat i móc ocenić to, co wyszło spod jego ręki - dostarczał mi z takim zaangażowaniem, że w rezultacie nie miałam czasu ich przeczytać. W jednej w rozmów telefonicznych wyraziłam swoją opinię na ten temat, mówiąc, że ja również mam swoją pracę, poza tym nie będę poświęcała swojego wolnego czasu na zapoznawanie się w ostatniej chwili z tym, co napisał. Skoro nie był uprzejmy uporać się ze wszystkim we właściwym czasie to jego problem i mnie proszę w to nie mieszać. W słuchawce zapadła cisza. Po kilku chwilach znajomy zwrócił się do mnie w nader poważnym tonie i poinformował mnie, że nie podoba mu się to, co mówię, ponieważ on bardzo źle znosi...

Pietia | 2013-09-10
Przeczytana: 28 sierpnia 2013

Wywiady, których nie przeczytasz w polskiej prasie, w większości czołobitnej wobec Kościoła i jego funkcjonariuszy. Książka odpowiadająca na pytanie: dlaczego Karol Wojtyła nie powinien zostać ogłoszony świetym...To bardzo ważna pozycja w kraju, w którym wojtyłomania nie ustaje

Anna Suliga-Dołężka | 2013-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2013

Warto przeczytać. Można się dowiedzieć jak działa instytucja KK. Pouczające. Dla osób otwartych, chcących znać prawdę.

Artur Gdula | 2017-09-07
Przeczytana: 05 września 2017