Dominik 
Książka jest największym dobrem człowieka. Rozszerza świadomość ludzką, stwarza sojusz człowieka z człowiekiem, łączy, budzi, niepokoi, przetwarza, rzeźbi rysy swej epoki i wyprzedza ją. Znikome życie ludzkie rozszerza po granice wieczności, przezwycięża mijanie. Emil Erwin Zegadłowicz
mężczyzna, Warszawa, status: Czytelnik, dodał: 2 książki, ostatnio widziany 16 minut temu
Teraz czytam
  • Wywiad z historią
    Wywiad z historią
    Autor:
    28 wywiadów Oriany Fallaci, jednej z najbardziej znanych dziennikarek drugiej połowy XX w., ze słynnymi postaciami takimi jak Henry Kissinger, Indira Gandhi, Ali Bhutto, Yassir Arafat, Golda Meir, Ge...
    czytelników: 840 | opinie: 21 | ocena: 7,81 (159 głosów) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-27 21:58:58
Ma nowego znajomego: Barbara Bereżańska
 
2018-10-26 20:58:54
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Dotyczące nauki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Atlas Anatomii Człowieka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.

Korzystanie z tego atlasu jest proste i przyjemne. Rysunki i ryciny wykonane starannie z uwzględnieniem przekrojów; ponadto opatrzono je opisami, w których łacińskie mianownictwo zostało ujęte w nawiasach. Atlas doskonale uzupełnia literaturę obowiązkową z zakresu anatomii prawidłowej człowieka.

 
2018-10-16 01:37:29

Kolejna, udana - moim zdaniem - książka, która wyszła spod pióra pana Thorwalda. Ta jednak wymaga od czytelnika szczególnej uwagi, by zwyczajnie nie pogubił się w prezentowanej treści. Neurologię uważam za jedną z dziedzin wartych zgłębienia, dlatego mój osąd dotyczący "Kruchego domu duszy" może wydawać się nieobiektywny. Wielowątkowość oraz spore nagromadzenie informacji personalnych, dat i... Kolejna, udana - moim zdaniem - książka, która wyszła spod pióra pana Thorwalda. Ta jednak wymaga od czytelnika szczególnej uwagi, by zwyczajnie nie pogubił się w prezentowanej treści. Neurologię uważam za jedną z dziedzin wartych zgłębienia, dlatego mój osąd dotyczący "Kruchego domu duszy" może wydawać się nieobiektywny. Wielowątkowość oraz spore nagromadzenie informacji personalnych, dat i tym podobnych zrekompensował mi styl, jakim posługuje się autor książki. Polubiłem go od pierwszej przeczytanej pozycji, tj. "Stulecia chirurgów". Doceniam także ogrom pracy, jaki wykonał pan Thorwald przy pisaniu tej książki. Jestem pod wrażeniem.

pokaż więcej

 
2018-10-01 19:38:25
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-10-01 19:35:26
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Stulecie Winnych (tom 1)
 
2018-10-01 19:12:19
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Brandon Sanderson (1975-)

Całe życie byłem przeświadczony, że bibliotekarze to ci dobrzy, a tu proszę - czarne charaktery pełną gębą. ;-) Przy najbliższej wizycie w bibliotece stanowczo muszę zachować ostrożność.

Książka dowodzi jednoznacznie, że autor ma nader rozwinięte obszary mózgu odpowiedzialne za myślenie abstrakcyjne, tudzież fantazjowanie. I potrafi z nich zrobić użytek - to jest ważne. Przesadził jednak - w...
Całe życie byłem przeświadczony, że bibliotekarze to ci dobrzy, a tu proszę - czarne charaktery pełną gębą. ;-) Przy najbliższej wizycie w bibliotece stanowczo muszę zachować ostrożność.

Książka dowodzi jednoznacznie, że autor ma nader rozwinięte obszary mózgu odpowiedzialne za myślenie abstrakcyjne, tudzież fantazjowanie. I potrafi z nich zrobić użytek - to jest ważne. Przesadził jednak - w moim odczuciu - w ciągłym zwracaniu się do czytelnika.

pokaż więcej

 
2018-09-28 09:12:16
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Nikołaj Gogol (1809-1852)
Seria: 50 na 50
 
2018-09-22 10:24:42
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-20 09:18:16
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Stefan Żeromski (1864-1925)

Książka S. Żeromskiego "Ludzie bezdomni" ukazała się w roku 1899. Perspektywa czasowa jest istotnym czynnikiem przy podjęciu próby oceny dzieła. I cóż widzimy w jej głębi? Wszystkie linie na tym obrazie zbiegają się w punkcie ujęcia świata w możliwe do przetrawienia opisy. A po co człowiek opisuje świat? By go zrozumieć. Może go nienawidzić, może się z nim nie zgadzać, ale nigdy nie zaniecha... Książka S. Żeromskiego "Ludzie bezdomni" ukazała się w roku 1899. Perspektywa czasowa jest istotnym czynnikiem przy podjęciu próby oceny dzieła. I cóż widzimy w jej głębi? Wszystkie linie na tym obrazie zbiegają się w punkcie ujęcia świata w możliwe do przetrawienia opisy. A po co człowiek opisuje świat? By go zrozumieć. Może go nienawidzić, może się z nim nie zgadzać, ale nigdy nie zaniecha opisywania zjawisk.

Trudnym czasom industrializacji, w których istota ludzka sprowadzona jest do roli trybiku, Żeromski przeciwstawia pracę u podstaw w osobie doktora Judyma. Taka konstrukcja powieści jest dla mnie próbą wskazania jednej z możliwych dróg poprawy bytu jednostki i/lub całej społeczności, jest - mimo wszystko - cichym szeptem nadziei w sytuacji na pozór beznadziejnej, w której wszystko wydaje się stracone. Żeromski daje wyraz biedzie, w szczególności tej intelektualnej, podziałom i relacjom społecznym, w jakie zostaje zaangażowany główny bohater.

pokaż więcej

 
2018-09-16 12:40:25
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Patrick O'Brian (1914-2000)

By móc cieszyć się treścią tej książki, wcześniej musiałem opanować słownictwo związane z żeglugą. I ten krok wydaje się niezbędny, ponieważ powieść P. O'Briana obfituje w techniczne opisy ożaglowania etc. - szczególnie wyeksponowane w kilku pierwszych rozdziałach. Dywagacje na temat zasadności ich zamieszczenia sprowadzam do indywidualnego podejścia czytelnika. Dla mnie było ich trochę za... By móc cieszyć się treścią tej książki, wcześniej musiałem opanować słownictwo związane z żeglugą. I ten krok wydaje się niezbędny, ponieważ powieść P. O'Briana obfituje w techniczne opisy ożaglowania etc. - szczególnie wyeksponowane w kilku pierwszych rozdziałach. Dywagacje na temat zasadności ich zamieszczenia sprowadzam do indywidualnego podejścia czytelnika. Dla mnie było ich trochę za dużo, co opóźniało rozwój akcji. W końcu jednak nabrała ona rozpędu i można było korzystać wespół z żeglarzami z tego, co przynosi bezkres morza. Polecam szczególnie miłośnikom żeglowania.

pokaż więcej

 
2018-09-13 20:27:52
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-09 10:20:59
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Antoni Ferdynand Ossendowski (1876-1945)

Rosja i Rosjanie - kraj i naród niemożliwych możliwości. Pogańskie wierzenia i sekty, wiedźmy i uroki, pijaństwo i maltretowanie kobiet, w końcu zaaranżowany rozlew krwi z powodu kilku nie w porę wypowiedzianych słów lub wykonanych gestów lub dokonanych czynów. Nigdzie indziej chyba profanum nie przeniknęło życia ludzi tak dogłębnie jak w Rosji? Ale coż jest w Niej takiego, że tak przyciąga?... Rosja i Rosjanie - kraj i naród niemożliwych możliwości. Pogańskie wierzenia i sekty, wiedźmy i uroki, pijaństwo i maltretowanie kobiet, w końcu zaaranżowany rozlew krwi z powodu kilku nie w porę wypowiedzianych słów lub wykonanych gestów lub dokonanych czynów. Nigdzie indziej chyba profanum nie przeniknęło życia ludzi tak dogłębnie jak w Rosji? Ale coż jest w Niej takiego, że tak przyciąga? Kontrasty. Dzień i noc. Życie i śmierć. Człowiek i zwierzę. Nieprzyzwoite bogactwo i skrajna bieda. Napisane po rosyjsku - od Sachalina po Sankt Petersburg.

pokaż więcej

 
2018-09-06 12:54:30
Ma nowego znajomego: allison
 
2018-09-04 23:48:45
Został fanem autora: Antoni Ferdynand Ossendowski
 
2018-09-04 23:05:27
Ma nowego znajomego: Anna
 
Moja biblioteczka
192 60 1245
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (30)

Ulubieni autorzy (13)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (9)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd