Pod Równikiem

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Galeria Polskich Podróżników". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: CM
Podróże, Afryka
arturo

Stefan Szolc-Rogoziński (1861-1896) – wybitny polski podróżnik, który w wieku 21 lat zorganizował kilkuletnią polską ekspedycję badawczą do Afryki Równikowej. Przebywał w niej wielokrotnie, opisując swoje podróże w wielu artykułach naukowych i dwóch książkach. Pod Równikiem jest opowieścią o jego badaniach w najmniej wówczas znanym kraju Afryki – Kamerunie. Dzięki pomocy tubylców Polacy w wiele miejsc dotarli jako pierwsi biali ludzie.

źródło opisu: http://www.cmsklep.eu

źródło okładki: http://www.cmsklep.eu