Oskar Pazurek

Okładka książki Oskar Pazurek Marcin Minor, Przemysław Wechterowicz
Okładka książki Oskar Pazurek
Marcin MinorPrzemysław Wechterowicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Ezop opowieści dla młodszych dzieci
36 str. 36 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Wydawnictwo Ezop
2020-07-29
2020-07-29
36 min.

Okładka książki Kiedy nie możemy się przytulić Polly Dunbar, Eoin McLaughlin
Kiedy nie może... Polly Dunbar, Eoin ...
Okładka książki Nie lubię książek. Koniec kropka Sharon Davey, Emma Perry
Nie lubię ksią... Sharon Davey, Emma ...
Okładka książki Szym Pansik ma własne zdanie Max Lang, Suzanne Lang
Szym Pansik ma... Max Lang, Suzanne L...

Opowieść o kocie, który chciał zostać ptakiem. Historyjka o marzeniach, pięknie ilustrowana i bardzo lubiana przez dzieci. Dobry punkt wyjścia do zajęć o marzeniach.

Każdy z nas ma jakieś marzenie- większe, mniejsze, może jedni bardziej reane i możliwe do zrealizowania a drudzy takie nieco mniej... A wiecie o czym marzył bohater naszej pięknej nowości do @wydawnictwoezop - kot Oskar z "Oskar Pazurek" ?

O byciu ptakiem!
Zaciekawiłam Was?

Piękna delikatna i subtelna okładka, w środku liczne magiczne ilustracje i bajeczny tekst, który mówi o sile i dążeniu do zrealizowania swoich marzeń i celów.

Nasz bohater podejmuje wiele prób i wkłada ogromnie dużo wysiłku w to, aby stać się ptakiem. Może być tu wzorem dla wielu osób do naśladowania.. Z pomocą przychodzi mu Kaczucha, o której kiedyś wspomniała mu we śnie mama.. Czy uda jej sie zaczarować kota?

Odkryję przed Wami prawdę! TAK! Kaczucha zaczaruje naszego Okara w tak piękny sposób, że będzieci oczarowani i Wy...
Bardzo polecam!

I pamiętajcie- marzenia są właśnie po to, by je realizować!

Wydawca: @wydawnictwoezop
Data premiery: 29.07.2020
Wiek: 3-5

#wydawnictwoezop #kot #marzenia #realizujmarzenia
dźwięk
#książkidladzieci #dladzieci #czytambolubię #OskarPazurek #powieśćdladzieci #instadzieci #czytaniejestfane #polskiebookstagramy

O byciu ptakiem!
Zaciekawiłam Was?

Książka o Kotku Oskarze który od zawsze pragnął latać. Moja córka dzięki niej poznała rodzaje ptaków, rysunki oryginalne. Sama treść może dla niektórych okazać się przydatna, szczególnie dla marzycieli.

Niby rozumiem przesłanie, ale... nie przeczytałabym tej książki swojemu dziecku.

Chce latać mamo!!!! Takie marzenie u dzieci jest dość częste. Ale jeśli takie marzenia ma kot zaczyna to brzmieć lekko abstrakcyjnie 😉
Patrząc w niebo kot Oskar podziwia loty ptaków i marzy jak to było by pięknie być w ich skórze. We śnie rozmawia ze swoją kocią mamą, która radzi mu, że jedyną osobą która może mu pomóc jest kaczka. Wyrusza w długa podróż w jej poszukiwaniu. Po drodze spotyka różne ptaki do których próbuje się upodobnić. Bocian, sikorki nie dają mu żadnej nadziei na możliwość spełnienia jego marzeń i dość dosadnie informują, że nie nadaje się na byciem ptakiem. Kot karykaturalnie próbuje naśladować gatunki ptaków, obserwując cechy poszczególnych gatunków, stara się wchodzić w rolę jednak ptaki odrzucają jego starania.
Czy kot znalazł kaczkę i czy ptak spełnił jego życzenie ? Jeśli macie ochotę to historie o kocie Cezarym możecie przeczytać swoim dzieciaczkom w książce Oskar Pazurek wydawnictwa Ezop.
Książka oprawiona jest ciepłymi grafikami z elementami żartu.
Mimo dość prostej fabuły pojawiają się słowa, zwroty, które nawet dla mnie na pierwszy rzut oka były ciężkie do przeczytania a co dopiero do wytłumaczeniu mojemu dziecku. Jednak to nie przeszkodziło nam w przeczytaniu jej od deski do deski.
Oskar Pazurek to książka o drodze, o osiąganiu swoich marzeniach, o dołożeniu do celu, o staraniach i emocjach z tym związanych. I to są świetne tematy do rozmów z najmłodszymi , możemy pogadać z dzieckiem o marzeniach i ich realizacjach. Ale też o akceptacji siebie i rzeczach , których mimo wielu prób nie jesteśmy wstanie zmienić , a może i nie warto zmieniać? Polecam dla dzieci powyżej 4 lat 😊 Chcecie zobaczyć więcej moich recenzji książkowych zapraszam na kanał Szumi mama na YT i serie Szumibajki :)

piekne ilustracje

piekne ilustracje

1957

Pomysł, który zaproponowano w tej historyjce, wydaje się dość karkołomny. No, bo kot może marzyć o różnych rzeczach: o pełnej misce, rzece mleka, spadających z nieba myszach i tak dalej. Ale żeby marzył o tym, żeby być ptakiem? No, czegoś takiego chyba nikt nie słyszał.

Chyba największą zaletą tej historii (oprócz przepięknych ilustracji, rzecz jasna),jest fakt, że można ją odczytywać dwojako. Z jednej strony - dosłownie. Czyli byłaby to historia o tym, że każdy może marzyć, o czym tylko chce. I ma prawo próbować swoje marzenia realizować. Choćby nawet inni z niego kpili i nie dawali szans na realizację planów. Z drugiej strony można tę książkę czytać jako opowieść o tym, że ktoś może czuć się w głębi siebie kimś zupełnie innym, niż wskazywałoby na to jego odbicie w lustrze. Tak jak i Oskar, który był kotem, ale miał ptasie serce.

Wartościowa, mądra książka. No i te ilustracje...

• Przeczytane dla dzieci 2023
  • Dla szkrabów