Paleo Dieta

2011-09-28
2011-09-28
Paleo Dieta. Zrzuć kilogramy, zbuduj formę, pokonaj choroby
paleo dieta przodków

Okładka książki Sacred Cow: The Case for (Better) Meat: Why Well-Raised Meat Is Good for You and Good for the Planet Diana Rodgers, Robb Wolf
Sacred Cow: Th... Diana Rodgers, Robb...

Naprawdę fajna i zawiera dużo wiedzy. Dla mnie (jako sportowca-amatora) trochę nudna i przydługa część dotycząca ćwiczeń fizycznych - w kontekście tego, że na podstawie tytułu miała być to książka o diecie, a nie o ćwiczeniach fizycznych, ale nie wykluczam, że może się to komuś przydać.

Niekiedy irytował mnie arogancki styl autora, ale to jest do przełknięcia :)

Tłumacz powinien dostać za to mocno kijem po garbie za tłumaczenie "intervals" w kontekście ćwiczeń jako "przerwy" i "okresy". Już od dawna przyjęło się, że są to "interwały". Utrudnia to znacznie tym, co nie są wtajemniczeni, zrozumienie tego tematu, tym bardziej, że tłumaczenie jest niekonsekwentne (różne w różnych miejscach).

Niekiedy irytował mnie arogancki styl autora, ale to jest do przełknięcia :)

Tłumacz...

Książka skierowana do osób, które chcą wiedzieć co, jak i dlaczego. Niemniej dietę paleo można z powodzeniem stosować bez takich szczegółów.

Chyba najlepsza książka dot. tematyki odżywiania jaką kiedykolwiek czytałem. Pomimo, iż obecnie bliższa jest mi "idea" keto, to z paleo ma ona wiele wspólnego i nie wyklucza wielu mądrych kwestii. Co więcej książka podejmuje kwestie aktywności, ruchów funkcjonalnych itp.

rzeczowa przemawiająca książka o diecie, która na prawdę jest skuteczna, szczególnie polecam dla osób zmagających się z autoimmunologią i problemami z utrzymaniem wagi ciała w ryzach. a najważniejsze że to nie jest takie sobie spisanie kilku przepisów, ale uzasadniona kompleksowa propozycja wypróbowania innego sposobu życia.

Warto przeczytać, wyciągnąć kilka wniosków i wprowadzić zdrowe nawyki, ale nie warto popadać w fanatyzm Paleo.

Świetna książka dla zaczynających przygodę z paleo. Książkę czyta się bardo dobrze, napisana z humorem, płynnie, przystępnie. Dowiemy się z niej dlaczego paleo, jak to zrobić i na co zwrócić uwagę. Jest rozdział o ćwiczeniach - elemencie filozofii paleo i przepisy z ciekawymi inspiracjami. Należy jednak pamiętać, że autor jest radykałem.

Bez zbędnego naukowego bełkotu!!!
Ten program, przedstawiony przez Robba Wolfa to nie tylko dieta, to przede wszystkim prozdrowotny sposób żywienia. Odrzuca węglowodany ze zbóż, cukry, nabiał, przetworzoną żywność, która w ostatnim stuleciu wyrządziła ludzkości ogromne szkody zdrowotne, przyczyniając się do mnóstwa chorób i dolegliwości.
Bądźmy jak nasi bardziej owłosieni przodkowie z przed wieków.
Ten sposób odżywiania jest praktycznie dla każdego, skoro nie szkodził naszym dziadom, raczej nie zaszkodzi i nam.
Spróbuję ja, spróbuj i Ty. Nic nie tracisz a tylko możesz zyskać, lepsze samopoczucie i zdrowie.

Bez zbędnego naukowego bełkotu!!!
Bądźmy jak nasi bardziej owłosieni...

jeśli masz ochotę poprawić komfort swojego życia i masz dużo samodyscypliny to warto przeczytać

Bardzo dobra ksiazka o diecie Paleo. Troszke typowo amerykanskich demonizmow i straszenia:-) ale tresc i sens calkiem porzadne i jesli to jest twoje pierwsze zetkniecie sie z dieta to zostanie ci ona przyblizona w bardzo prosty sposob. Polecam!

Do diety przymierzałam się od dłuższego czasu, jednak cały czas blokował mnie fakt, iż nie będę miała co jeść. Co skonsumować na śniadanie skoro nie mogę zrobić swoich ukochanych płatków owsianych (bezglutenowych) czy chlebka pieczonego z ziaren i płatków. Skąd brać nowe pomysły na dania, oraz jak komponować posiłki?

Na szczęście “poszperałam” troszkę w necie, znalazłam książkę: "Paleo dieta".

Dzięki książce "Paleo Dieta" dowiemy się jaką “krzywdę” wyrządzają nam zboża (wszystkie, bez wyjątków),czym jest nieszczelne jelito i do jakich chorób ono prowadzi, dlaczego tłuszcze (i jakie) są tak ważne w naszej diecie. Dodatkowo przeczytamy o wpływie kortyzolu na nasze zdrowie, jak bardzo ważny jest sen, oraz ćwiczenia. Roob Wolf w bardzo przystępny i dowcipny sposób opisuje nasze trawienie, wpływ hormonów, różne stany: "najedzeni, nienajedzeni i przejedzeni”. Przedstawia również choroby układu krążenia, nadciśnienia, osteoporozę, raka i autoimmunologiczne. Dowiemy się dlaczego niektórym osobom “rośnie” brzuszek i jaki WHR(waist-to-hipratio) inaczej współczynnik (stosunek obwodu bioder do talii) jest prawidłowy.

I najważniejszy dla mnie rozdział: Plan posiłków na 30 dni. I nie są to jakieś wymyślne dania, skomplikowane, raczej proste i szybkie. Oczywiście z użyciem mięsa, lub ryb i warzyw lub owoców. Zanim przeczytałam ta książkę, martwiłam się, czy będę potrafiła ułożyć sobie jadłospis. Teraz wiem, że nie będzie z tym najmniejszego problemu.

www.karalajn.blogspot.com

Na szczęście “poszperałam” troszkę w necie, znalazłam...

• Zdrowie
  • Dietetyka