Twórcze niepokoje codzienności

Wydawnictwo: Twój Styl
Filozofia, estetyka
filozofia i etyka
stonefoxxx

Twórcze niepokoje codzienności to kolejna książka prof. Marii Szyszkowskiej, w której Czytelnik znajdzie poruszone istotne zagadnienia, pytania i odpowiedzi, jakie nurtują człowieka u progu trzeciego tysiąclecia. Człowiek nie zbuntowany często z trudem dostosowuje się do wzorców i mentalności otoczenia, przypłaca swój wysiłek i fałsz wewnętrzny nerwicami i psychonerwicami. Z trudem daje sobie radę. Bywa niezadowolony z siebie. Szuka ucieczki w alkohol, w narkotyki. Jest słaby, zbyt słaby, by stawić czoła światu, i w rezultacie słabość prowadzi go do samozniszczenia. Buntem jest niezgoda na obserwowany tak często fałsz w stosunkach między ludźmi, na obłudę i kłamstwo, na obojętność wobec ludzkiego cierpienia, na podstęp i podłość w dążeniu do pieniędzy i kariery, na kliki zamykające drogę ludziom utalentowanym.

źródło opisu: Wydawnictwo Książkowe Twój Styl 1999

źródło okładki: Wydawnictwo Książkowe Twój Styl 1999

CORO | 2016-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2016

Każda książka Marii Szyszkowskiej daje dużo do myślenia. Otwiera spojrzenie na kwestie międzyludzkie. Mówi o duchowości i tolerancji.
Uświadamia z czego wynikają nałogi. Wrażliwości ludzi nieradzących sobie w życiu, oraz ludzi dążących za wszelką cenę do władzy i pieniędzy. Brak uwagi i empatii względem drugiego człowieka, kliki, dominacja i bezduszność - to czynniki które są barierą dla wielu ludzi zdolnych i utalentowanych. Treść książki porusza sumienia, uczy pokory, rozwija światopogląd - to elementarz o duszy, rozumie i istnieniu we współczesnym świecie.

książek: 1999
anoola | 2017-03-02