Indie

83-7079-412-2
Indie
filozofia, etyka
Anka J

Książka prezentuje główne zasady hinduizmu, buddyzmu, dźinizmu i innych nurtów filozoficzno - religijnych Indii. Wskazuje elementy łączące je z filozofią i religią- przede wszystkim dążenie do zrozumienia celu ludzkiego bytu. Wyjaśnia główne aspekty wiary, zarówno historycznej jak i współczesnej perspektywy. Analizuje ważne pojęcia i praktyki, które już zadomowiły się w słowniku myśli duchowej Zachodu, takie jak: joga, karman, medytacja,tantra i oświecenie. Zebrane w książce ilustracje przedstawiają wspaniałą sztukę, wyroby rzemiosła i architekturę. Unikatowe fotografie ukazują Indie w przeszłości i dzisiaj.

povc12 | 2014-02-17

Książka jest przystępnym wprowadzeniem do kultury Indii dla osób, które nie posiadają większej wiedzy o tym kraju. Wytłumaczone są w niej fundamentalne pojęcia i fakty dotyczące kultury Indii. Wizualnie książka prezentuje się znakomicie.

Anka J | 2012-05-25
Przeczytana: 24 maja 2012

Autor książki zabiera nas w filozoficzną podróż po Indiach. Mamy tu skrót najważniejszych pojęć dotyczących tego kraju. I tak poczynając od bogów, poprzez mantrę, jogę, pielgrzymki do miejsc świętych, poznajemy obyczaje hindusów. Opisane jest rozumienie duszy, śmierci, stworzenia świata i astrologii, medytacji, itp. W książce znajdziemy biografie sławnych tego kraju, jak Budda, Mahatma Gandhi, Mahariszi Maheś Jogi, itp. Polecam tym wszystkim, którzy pragną poznać religię indyjską w pigułce.