Słodki zapach brzoskwiń

Darmowe dodatki Edytuj książkę
The Peach Keeper
literatura piękna
Nelyt

W innych okolicznościach ucieszyłoby ją to. Rozkoszowałaby się widokiem wstawionej Paxton, której całe życie było po prostu doskonałe; która ciągle sprawiała, że inne kobiety czuły się gorsze. Patrzyłaby z satysfakcją na pannę idealną wykładającą się jak długa, gdyby nie fakt, że otaczali ją pijani i agresywni mężczyźni. Do niedawna Willa i Paxton starały się ze wszystkich sił, by nie...

Do niedawna Willa i Paxton starały się ze wszystkich sił, by nie wchodzić sobie w drogę. Wydawało im się, że dzieli je wszystko. Do momentu, kiedy tajemnica sprzed lat zmusiła je do wspólnego działania.

Czy Willa i Paxton będą potrafiły pozbyć się swoich uprzedzeń?
Czy istnieje prawdziwa kobieca przyjaźń? Taka, która buduje mosty i burzy mury?

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3376,tytu...(?)

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3376,tytu...»

Zielone_oczko | 2019-10-18

Książka cudowna. Zabawna i wciągająca. Aż żal, że tak szybko się kończy.

Jo_szka | 2019-09-11
Przeczytana: sierpień 2018

Jedna z lepszych książek które przeczytałam. Jest tu czas na miłość, przyjaźń czy plany na życie. Sięgam po tą książkę gdy chce poprawić sobie humor, lub kiedy potrzebuje dawki optymizmu.

virgo123 | 2019-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2019

Książka bardzo ciekawa i fajna, chociaż ta historia z odnalezieniem czaszki jest dosyć smutna.

Anna | 2019-08-03

Historia o miłości, prawdziwej przyjaźni i lojalności. Dramatyczne i niesamowite wydarzenia z przeszłości wstrząsają światem : Paxston, Willi, Sebastiana i Colina . Polecam bardzo !

AlchimisteV | 2018-12-23
Przeczytana: 22 grudnia 2018

Małe turystyczne miasteczko, gdzie wszyscy znają się i wszystko o sobie wiedzą. Jednak Willa unika jak może wszystkich swoich znajomych ze szkoły od kiedy wróciła do rodzinnej miejscowości po śmierci ojca.
Jednakże wiele się zmieniło z momentem, kiedy dawna rodzinna posiadłość Willi zostaje odnowione przez rodzinę Paxton.
I co ma z tym wspólnego brzoskwinia rosnąca na odnawianej posiadłości?
Jakie tajemnice skrywają babcie Willi i Paxton?
I czy wszyscy odkryli i zaakceptowali to kim są?

mieszka | 2018-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2018

A mnie takie historyjki czasem poprawiają humor.
Albo zajmują czas. Jak nie można się skupić na czymś mocniejszym.
Czasem są przyjemnością i rozrywką
Bo tych słodkich - romansowo- melodramatycznych to nie zdzierżę, nawet w najgorszym stanie ducha.
Tym razem - w miarę sensowna historia, ciekawe tło, niezbyt ckliwa i dobrze tłumaczona. Czyli może być.

katala | 2018-06-05
Przeczytana: 25 lutego 2016

Miałam pewne problemy z tą autorką. Jakiś czas temu przeglądałam Magiczny ogród, potem go zapomniałam, potem próbowałam przeczytać, potem wyparłam, odrzuciłam jako polecankę, a potem z chęcią i zachwytem jakimś tam przeczytałam. Potem Królowa słodyczy mnie nie zachwyciła jakoś specjalnie. A teraz Słodki zapach brzoskwiń.
Chyba wypada gdzieś po środku. Między magią świata, słowa i miłości, a lekko rozwleczoną historią, urokliwą lecz mało porywającą. Choć chyba nie o to „porywanie” chodzi w książkach Allen.
To bardzo przyjemna książka. Malutka, czyta się ją szybciutko, w zasadzie nawet nie wiem kiedy ją przeczytałam. Napisana jest bardzo ładnym, nie przedobrzonym językiem, lirycznym. Melodyjnym i przyjemnym. W sumie bardzo podobnie jest z treścią. Powolna, liryczna i bardzo ciepła. Jak dla mnie niekiedy zbyt pobieżna. Przyznam, że nie do końca rozumiałam niektóre emocje bohaterów. Przyjmowałam, ale brakowało mi takiego poczucia spójności jak w Magicznym ogrodzie.
To bardzo ciepła...

aleczka | 2017-11-07
Na półkach: Przeczytane, E-booki

Bardzo przyjemna książka, taka na zimowy wieczór, z zapachem i klimatem Północnej Karoliny- upałem, brzoskwiniami...trochę sensacji, trochę romansu, trochę czarów:) polecam!

isabelle142 | 2017-09-04
Przeczytana: 30 sierpnia 2017

Początkowo nie mogłam się wkręcić w fabułę, coś mnie w tej książce irytowało. Ostatnio zmienił mi się trochę gust czytelniczy i wiele współczesnych powieści obyczajowych, szczególnie, jeśli jest w nich za dużo wątków romansowych, drażni mnie. Z czasem jednak lektura zaczęła mi iść bardziej gładko.
Czy jest to coś wybitnego, co trzeba koniecznie przeczytać? Na pewno nie. Nie jest do też książka do szczętu zła. Ot, takie czytadełko, przeczytasz i szybko zapominasz.

Patrycja | 2017-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2017

Nie wiązałam z książką większych nadziei, a mimo to bardzo fajnie i szybko się czytała. To opowieść o przyjaźni, o korzeniach połączona z wątkiem kryminalnym i lekką nutką magii. Mimo, że niektórym może się wydawać, że jest tam bardzo dużo wątków, wydaje mi się, że może być to źle interpretowane, wszystkie opisy są środkiem do osiągnięcia celu, czyli pokazania jak ważna jest przyjaźń. Można podzielić książkę na wiele wątków miłosnych, obyczajowych, kryminalnych, ale czy one wszystkie nie ukazują mocy przyjaźni.
Bohaterowie książki bardzo autentycznie, złośliwa babcia która, ma wielkie serce, dwie koleżanki z liceum, które zawsze trzymały się od siebie z dala, oraz dwóch mężczyzn, którzy próbowali walczyć z dawnymi "metkami". Książka nie jest za krótka, ani nie rozwleka się w nieskończoność, po przeczytaniu jej pozostały we mnie bardzo miłe odczucia.