Słodki zapach brzoskwiń

Wydawnictwo: Znak
Darmowe dodatki Edytuj książkę
The Peach Keeper
Nelyt

W innych okolicznościach ucieszyłoby ją to. Rozkoszowałaby się widokiem wstawionej Paxton, której całe życie było po prostu doskonałe; która ciągle sprawiała, że inne kobiety czuły się gorsze. Patrzyłaby z satysfakcją na pannę idealną wykładającą się jak długa, gdyby nie fakt, że otaczali ją pijani i agresywni mężczyźni. Do niedawna Willa i Paxton starały się ze wszystkich sił, by nie...

Do niedawna Willa i Paxton starały się ze wszystkich sił, by nie wchodzić sobie w drogę. Wydawało im się, że dzieli je wszystko. Do momentu, kiedy tajemnica sprzed lat zmusiła je do wspólnego działania.

Czy Willa i Paxton będą potrafiły pozbyć się swoich uprzedzeń?
Czy istnieje prawdziwa kobieca przyjaźń? Taka, która buduje mosty i burzy mury?

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3376,tytu...(?)

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3376,tytu...»

ivv | 2016-05-06

Takie czytadełko. Dużo wszystkiego, bo to trochę obyczaj, trochę romans, jest wątek kryminalny i wątek nierzeczywisty (magiczny?) ;)

Akcja toczy się m.in. wokół Towarzyskiego Klubu Kobiet - to tak trochę kojarzyło mi się ze starszymi paniami w koronkach i toczkach i niekoniecznie zachęcało do kontynuacji lektury.

Były znalezione szczątki, była historia sprzed lat, która połączyła losy głównych bohaterek, był wątek rodzącej się miłości - podwójnej!, było o przyjaźni, o apodyktycznej matce.

Jakoś za dużo wszystkiego.

Można przeczytać, ale nie trzeba ;))

boziaczek | 2013-03-22

"Słodki zapach brzoskwiń" to bardzo przyjemna lektura:) Dobry relaks na jeden zimowy (lub wiosenny:-) wieczór.
Autorka przenosi nas do malowniczej, ciepłej, przepełnionej zapachem brzoskwiń Północnej Karoliny, w którym spotykamy dwie kobiety, pochodzące z różnych światów, które nieoczekiwanie połączy tajemnica z przeszłości...
Książka ta to przede wszystkim opowieść o sile przyjaźni i miłości, poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi.
Pomimo, że nie jest to może dzieło odkrywcze, to nie uważam czasu poświęconego tej książce za czas stracony. Warto przeczytać:)

katala | 2018-06-05
Przeczytana: 25 lutego 2016

Miałam pewne problemy z tą autorką. Jakiś czas temu przeglądałam Magiczny ogród, potem go zapomniałam, potem próbowałam przeczytać, potem wyparłam, odrzuciłam jako polecankę, a potem z chęcią i zachwytem jakimś tam przeczytałam. Potem Królowa słodyczy mnie nie zachwyciła jakoś specjalnie. A teraz Słodki zapach brzoskwiń.
Chyba wypada gdzieś po środku. Między magią świata, słowa i miłości, a lekko rozwleczoną historią, urokliwą lecz mało porywającą. Choć chyba nie o to „porywanie” chodzi w książkach Allen.
To bardzo przyjemna książka. Malutka, czyta się ją szybciutko, w zasadzie nawet nie wiem kiedy ją przeczytałam. Napisana jest bardzo ładnym, nie przedobrzonym językiem, lirycznym. Melodyjnym i przyjemnym. W sumie bardzo podobnie jest z treścią. Powolna, liryczna i bardzo ciepła. Jak dla mnie niekiedy zbyt pobieżna. Przyznam, że nie do końca rozumiałam niektóre emocje bohaterów. Przyjmowałam, ale brakowało mi takiego poczucia spójności jak w Magicznym ogrodzie.
To bardzo ciepła...

summerak | 2013-10-13
Przeczytana: 13 października 2013

Bardzo przyjemnie książka , odprężająca , poprawiająca humor :)

Jest to powieść o poszukiwaniu miłości, potrzebie przyjaźni, rodzinnych tajemnicach i … magii.
Książka dla każdego kto marzy o relaksie z miłą, spokojną lekturą.

wiejskifilozof | 2014-05-22

Co takiego wydarzyło się w roku 1936 ? Bohaterki tej książki starają się to wyjaśnić.Ta książka,to zapachy.Zapachy lata i świeżych brzoskwiń.To połączenie kryminału i powieści obyczajowej.Akcja jet szybka i dość prosta.
Książka na jeden dzień.

freesoul1705 | 2012-05-29
Przeczytana: 29 maja 2012

Po przeczytaniu czwartej książki pani Allen jeszcze silniej utwierdziłam się w mojej miłości i uwielbieniu dla jej prozy - taka właśnie powinna być literatura popularna! Niesamowicie wciągająca, pochłaniająca od pierwszej strony i sprawiająca, iż nawet się nie zorientujemy a już jesteśmy w połowie książki. "Słodki zapach brzoskwiń" jest ciepły, magiczny, tajemniczy i niesamowicie absorbujący (jak wszystkie powieści tej autorki). Już po chwili przeniosłam się do niezwykłego świata Karoliny Północnej, gdzie czuć zapach tajemniczych brzoskwiń, mlecznej, gęstej mgły oraz upalnych dni, a z oddali słuchać szum wodospadów. Sarah Addison bardzo dobrze kontynuuje tradycję pisania książek gatunku Southern i tylko trzymam kciuki, by jej wena nigdy się nie skończyła, a tytuły z niej stworzone były chętnie wydawane na naszym rynku. Polecam gorąco wszystkim tym, którzy chcą poczuć magię i zobaczyć jak to jest, gdy książka naprawdę nas pochłania i przeniosi do innej rzeczywistości.

violabu | 2013-02-16
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 16 lutego 2013

Na okładce "Słodkiego zapachu brzoskwiń" czytam: "Bestseller New York Timesa". Czyżby? Jak to możliwe?!
Książka do połowy jest wprowadzeniem w temat, opisuje zwyczajne życie czterech samotnych 30-latków. W nudny sposób. Rozkręca się dopiero później. Ksiązka zawiera co prawda tajemnicę sprzed lat - "trupa w szafie", a właściwie jego kości, jednak od samego początku można się domyśleć, czyje one są, o dużo wcześniej zanim odpowiedź pojawi się w treści. Autorka Sarah Addison Allen nie zaskakuje ani nie zachwyca. Denerwuje, że relacje w parach toczą się schematem charakterystycznym dla "harlekinów". Jedyne, co wyszło autorce to dialogi, które dokładnie ukazują początki związków, kiedy każde wypowiedziane słowo jest istotne, tak jak i każde nie wypowiedziane; gdy ludzie uczą się dopiero wzajemnego rozumienia się. Takich rozmów jest niedostatecznie mało. Przed trzema gwiadkami oznaczającymi "słaba" ratuje tę pozycję przesłanie o istnieniu prawdziwej przyjaźni, którą należy pielęgnować...

Ziraelka | 2013-11-05
Przeczytana: 28 października 2013

Muszę przyznać, że kompletnie mnie oczarowała proza Sarah Addison Allen.
Jej książki mają przepiękny, magiczny klimat, a jednocześnie są pełne zwykłej ludzkiej życzliwości, przyjaźni i miłości. Są bardzo kobiece, uwodzą czytelnika porywającą fabułą, atmosferą amerykańskiego południa, a także jakimś szczególnym kobiecym ciepłem, które emanuje z bohaterek. Oczywiście smaczku dodają też tajemnice z przeszłości i wszystkie te nadprzyrodzone zjawiska, które autorka lubi przemycać w swoje historie.
Bardzo polecam "Słodki zapach brzoskwiń" i inne książki tej autorki. Ja z niecierpliwością czekam na jej kolejne powieści.

beataj | 2012-12-04
Przeczytana: 03 grudnia 2012

Trochę dziwna, trochę zakręcona - nie wiem dlaczego, ale spodziewałam się czegoś innego i w miarę czytania coraz bardziej mnie zaciekawiała. Bo to niby romansidełko, niby obyczajówka, a z wątkiem kryminalnym...

Przeczytana: 28 czerwca 2014

Piękna opowieść o prawdziwej przyjaźni i miłości, ukazana w atmosferze magii i tajemniczych historii sprzed lat. Czworo dorosłych ludzi próbuje w rodzinnej, malowniczej miejscowości odnaleźć siebie. Po drodze odnajdują miłość, która ich zaskakuje i fascynuje jednocześnie. W 75 rocznicę otwarcia dobroczynnego klubu - przymierza kobiet, dochodzi do niesamowitych zdarzeń na tle odkryć tragicznej śmierci. Co wydarzyło się 75 lat wcześniej?
Polecam.