Filipek i szkoła

Cykl: Filipek (tom 2)
Wydawnictwo: Elipsa
yllla

Druga (po "Filipku i rodzinie") część przygód małego rozrabiaki Filipka Zaskrońca. Teraz urwis i jego nieodłączni koledzy z osiedla idą do szkoły. Nowa sytuacja stwarza wiele możliwości. Psocąc i dokazując, każdego dnia poznają życie na własną rękę. A PoS Antoni ubiera wszystko w raperskie rymy! Pełna ciepłego humoru, mądra i wzruszająca książka Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby, zilustrowana...

Pełna ciepłego humoru, mądra i wzruszająca książka Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby, zilustrowana niezapomnianą kreską Joanny Zagner-Kołat, to doskonała lektura dla młodego czytelnika, ale i dla dorosłlych, którzy uwielbiali bestsellerową serię o Mikołajku.

źródło opisu: opis z okładki książki

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/filipek-i-szkola/

Khaleesi | 2015-06-18

Zdecydowanie nie polecam sześciolatkom... Dobór słownictwa jak na tak małe dzieci zdecydowanie mnie zniechęcił do dokończenia książki. "Ty padalcu" w ustach małego chłopca zwracającego się w ten sposób do kolegi lub wyrażający się w ten sposób o nauczycielu... Albo komentarz pana od w-fu odnośnie zmiany płci: "Zakosztujcie tańca bez dziewczyn. W końcu i tak nie wiadomo jakiej płci będziecie za dwadzieścia lat." No cóż! Autorka chyba się trochę zagalopowała i zapomniała dla kogo pisze. Wielki minus!

knigoholiczka | 2015-09-07
Przeczytana: 07 września 2015

Zapraszam Was na recenzję książki, która stanowi wstęp do ciekawie zapowiadającej się serii (książka zwróciła moją uwagę, jednak przy wyborze nie zainteresowałam się, czy jest to seria wydawnicza. Nie potrafię powiedzieć, co wtedy myślałam bowiem do lektury wybrałam dwie książki).
Najpierw przeczytałam tę pod tytułem "Filipek i rodzina".
Nasz bohater to bardzo ciekawa osoba. Bardzo podobają mi się jego obserwacje, momentami niezwykle trafne i zadziwiające dorosłych.
To opowieść o życiu dziecka na zamkniętym osiedlu, o pomysłach, na które chłopiec wada wraz z kolegami. Czasami są one śmieszne, niekiedy niestety niebezpieczne.
Poznamy rodzinę Filipa: mamę robiącą karierę, tatę rzucającego palenie (co pół roku), dziadka Zbyszka, babcię Niusię i babcię Danusię, która ciągle się modli i namawia do tego naszego bohatera.
"Filipek w szkole" również wart jest polecenia. Myślę, że to właśnie od nierj "wszystko się zaczęło", była tą pierwszą. Nasz Filipek również w szkole ma ciekawe pomysły...

marKiza | 2016-06-13

Bezapelacyjnie - polski Mikołajek!! Świetna lektura, nie tylko dla trzecioklasistów ;o)

figlarna24 | 2015-09-23
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 23 września 2015

Wrzesień to taki miesiąc, gdzie wizja szkoły sieje postrach niejednego ucznia. A, co dopiero, gdy próg szkoły przekracza się po raz pierwszy? Szkoła oznacza wkroczenie na nieznany obszar. Koniec z długim spaniem. Koniec z beztroską zabawą na podwórku wraz z przyjaciółmi. Koniec z czasem przedszkolnym, psoceniem itp.

A co jeśli nawet nasza własna , rodzona babcia uważa, że jesteśmy zbyt niedojrzali, by rozpocząć ten, nowy etap w życiu? Filipek Zaskroniec ma właśnie taką babcię. Babcia Danuta uważa, że wnuczek jest małym psotnikiem, szkodnikiem i rodzice zanim poślą syna do szkoły powinni zaprowadzić go do poradni pedagogicznej, by tam z Filipkiem poważnie porozmawiała pani pedagog.

I od tego momentu rozpoczyna się cała seria niesamowitych przygód Filipka, Hirka, Nama, Błażejka czy Weroniki.Filipek Zaskroniec to żywy, niezwykle pomysłowy, ale i pełen werwy chłopiec. Wraz ze swoimi przyjaciółmi niejednokrotnie "dokręci śrubę" m.in. rodzicom, dyrektorce szkoły Julicie Jagodzie, ale i...

Mieszko | 2017-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2017