Praca socjalna w środowisku lokalnym

Wydawnictwo: Verlag Dashofer
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
aktywizacja społeczna
Agula

Dodaj wpis Dane szczegółowe Tematyka: Praca socjalna – cele i zadania nowoczesnej pracy socjalnej Metody pracy socjalnej w środowisku lokalnym Diagnozowanie środowiska Organizowanie społeczności lokalnej Komunikacja społeczna Planowanie działań Formy i techniki pracy ze społecznością lokalną Aktywizacja i edukowanie społeczności lokalnej bezrobotnych, ludzi starszych, niepełnosprawnych,...

Dodaj wpis

Dane szczegółowe

Tematyka: Praca socjalna – cele i zadania nowoczesnej pracy socjalnej Metody pracy socjalnej w środowisku lokalnym Diagnozowanie środowiska Organizowanie społeczności lokalnej Komunikacja społeczna Planowanie działań Formy i techniki pracy ze społecznością lokalną Aktywizacja i edukowanie społeczności lokalnej bezrobotnych, ludzi starszych, niepełnosprawnych, dzieci i młodzieży Integracja osób wykluczonych społecznie Działalność informacyjna i poradnictwo Pomoc i samopomoc Praca metodą projektów socjalnych Organizowanie grup samopomocy Tworzenie klubów i świetlic środowiskowych rganizowanie czasu wolnego Wolontariat Gminna strategia rozwiązywania problemów społecznych Profilaktyka w społeczności lokalnej Korzyści: - dzięki naszej publikacji: poznasz metody aktywizacji społeczności lokalnych otrzymasz informacje na temat modeli pracy socjalnej w środowisku lokalnym otrzymasz przykładowe projekty edukacyjne i aktywizacji poszczególnych grup lokalnych możesz skorzystać z licznych przykładów projektów.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com

Agula | 2013-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2013

Ta niewielka książeczka jest dobrym kompendium na temat pracy socjalnej. Polecam.

dnaczk | 2017-03-19
Lucyna | 2015-02-02