Historia chrześcijaństwa. Tom V. Rewolta przeciw chrześcijaństwu

The Revolution Against Christendom: History Of Christendom, vol. 5
chrześcijaństwo
historia
pemmagast

Po likwidacji zakonu jezuitów, podczas rewolucji, chrześcijanie zostają eksterminowani na terytorium Francji, majątek kościelny zagrabiony, a świątynie zbezczeszczone. Piątą i ostatnią część dzieła Carrolla wieńczy opis wzlotu i upadku skonfliktowanego z Kościołem Napoleona Bonaparte.

źródło opisu: www.wydawnictwowektory.pl

źródło okładki: www.wydawnictwowektory.pl

as12 | 2019-09-26

Propagandowa twórczość człowieka skażonego fanatyzmem religijnym, będącego niewolnikiem ślepo posłusznym i bez reszty oddanym obronie kleru i watykańskiego okupanta. Mimo to, można przeczytać.

Eligiusz | 2013-09-08
Przeczytana: 06 września 2013

Chyba najciekawszy tom Historii Chrześcijaństwa Warrena Carrolla - dotyczy czasów francuskiej rewolucji. Świetnie napisana i udokumentowana książka. Zasługuje na szersze rozpowszechnienie ponieważ odnoszę wrażenie, że tak mało wiemy o rewolucji, która zniszczyła stary porządek.