Krzyż Pański z Kościołem. Seksualizm w historii chrześcijaństwa

Wydawnictwo: Uraeus
Das Kreuz mit der Kirche
historia
LaPapesse

Poczynając od hieroduli, dziewcząt świątynnych i orgiastycznych kultów starożytnych ludów basenu Morza Śródziemnego aż po najnowsze przypadki zawierania związków małżeńskich przez księży, jest w książce Deschnera wszystko. Jeden z najgruntowniejszych zbiorów faktów z dziedziny historii kościelnej obyczjowości i moralności seksualnej.

Pietia | 2013-02-14
Przeczytana: 10 lutego 2013

Fantastyczna ksiazka, szczegolnie dla tych ktorzy kiedykolwiek zadawali sobie pytanie: dlaczego Kosciol, a zwlaszcza ta hierarchiczna jego czesc,tak maniakalnie i uparcie dazy do wyeliminowania seksualnosci z zycia. Warto dodac, ze nie ze swojego zycia, ale z zycia tzw. owieczek.
Mysle, ze warto, by po to dzielo siegnela kazda kobieta, ktora po jej lekturze inaczej spojrzy na starego kawalera w dziwnych ubraniach na scenie, zwanej prezbiterium, prawiacego dyrdymaly o milosci, uczuciach i pozadaniu...O ile po jej przeczytaniu jeszcze kiedykolwiek zajrzy do kosciola:)

jestemtu | 2012-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2012

Takie tam dzieje o bólach w krzyżu, upodleniu kobiet i bzykanku w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Historie momentami tak zadziwiające, że aż wierzyć się nie chce. Ale też poniekąd i o tym jak pogodzić rozum z wiarą, żeby nie odegrać się na sobie, a to wielka sztuka.

"Piekielnie" merytoryczna.

marcjn | 2014-05-23

Rewelacyjna książka obnażająca obłudę panów w sukienkach. Autor nad wyraz zgrabnie pokazuje kościelne obracanie kota ogonem i absurdy jego nauczania szkodzące ludziom po dziś dzień. Po przeczytaniu owego dzieła można tylko powtórzyć pytanie autora: jakim sposobem ta zakłamana, arogancka i nieludzka instytucja wciąż działa?

Wito | 2017-02-07
Przeczytana: 10 grudnia 2014

Deschner zasługuje na wieczystą chwałę za to, że podjął się spisania krytycznej historii kościoła.
"Krzyż pański z kościołem' jest - jak inne książki Deschnera, jednostronny, ale to jest właśnie zaleta tej książki. Wszak pozytywnych pozycji (lub wręcz peanoów) o kościele nie brakuje. Tu natomiast przeczytamy o seksualnych nadużyciach duchowieństwa, obsesjach papieży i dyskryminacyjnym stosunku kościoła do kobiet. Co ważne - wszystko solidnie udokumentowane, głównie w oparciu o źródła pochodzące z samego Watykanu

Marta | 2012-11-11
Przeczytana: 2008 rok

Książka naszpikowana faktami a nie z twierdzeniami, które pretendują do bycia prawdą jedyną. Pokazuje, że seksualność zawsze istniała w religii chrześcijańskiej - czy to się komuś podoba, czy nie.

_BB | 2012-02-13

Dowcipna i merytoryczna.