Objawiona obecność. Cuda eucharystyczne

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Znaki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: eSPe
religia
Ursa

„Eucharystia sama w sobie jest największym cudem – właściwie te słowa św. Tomasza z Akwinu mówią wszystko i stanowią najlepsze wprowadzenie. Problem polega na tym, że nawet tajemnica może powszechnieć, a cud, który na ołtarzach świata mamy codziennie, niejako na wyciągnięcie ręki, już nie zachwyca, nie rodzi pytań. Czy gdyby wychodzących z kościoła po niedzielnej Eucharystii zapytać, czy w życiu choć raz było im dane uczestniczyć w cudzie, czy choćby o nim słyszeć, potrafiliby udzielić odpowiedzi?”

Św. Teresa z Lisieux

Objawiona obecność opowiada historie wydarzeń, za pomocą których Bóg przypomina o cudzie swojej cichej obecności w Eucharystii nieco głośniej niż zwykle. Wydarzeń, które określa się zwykle mianem cudów eucharystycznych. Autorka nie szuka w nich taniej sensacji, ale ukazuje je jako wyraz miłości Boga do człowieka, który niczym św. Tomasz Apostoł potrzebuje zobaczyć, aby uwierzyć.

Rozpoczyna opowieścią o głośnym ostatnio cudzie w Sokółce z 2008 roku, by potem poprowadzić czytelnika przez różne czasy i miejsca, w których wielka tajemnica Eucharystii ukazywała się zmysłom wierzących. Poszczególnym historiom towarzyszą opisy relikwii, oficjalne orzeczenia Kościoła w kwestii konkretnych cudów, wypowiedzi bł. Jana Pawła II na temat opisywanych miejsc oraz praktyczne informacje dla pielgrzymów.

źródło opisu: Wydawnictwo eSPe, 2012

źródło okładki: Wydawnictwo eSPe, 2012