Dotrę do ciebie

Wydawnictwo: Psychoskok
romans
Monika

Powieść „Dotrę do ciebie” mimo, że jest to książka dla młodzieży, nie jest to pozycja łatwa w odbiorze. Pod przykrywką zwykłej opowieści, której akcja rozgrywa się w małym miasteczku do którego przeprowadza się Annabel kryje się znacznie więcej. Autorka mówi o problemach dotykających swoich bohaterów tak jasno i wprost, jak tylko jest to możliwe, nie przekraczając przy tym granic dobrego smaku. Lekturę polecam nie tylko nastolatkom, ale i starszemu pokoleniu. Zmusza ona bowiem do myślenia i pewnych głębszych refleksji dotyczących kwestii uporczywie nieraz przez nas ignorowanych.
Czy faktycznie Simon był aspołecznym, niewychowanym gburem, który nie potrafi nawiązać z rówieśnikami kontaktów? Czy może po prostu potrzebuje kogoś z kim podzieli się swoją mroczną tajemnicą i może dzięki temu uwolni się od demonów przeszłości, i będzie znowu mógł być szczęśliwy? Czy będzie mu dane być z kobietą, którą pokochał? Czy nareszcie będzie mógł pokazać światu swoją piękną twarz i serce anioła?

źródło opisu: http://www.ebooki123.pl/dotre-do-ciebie_p150

źródło okładki: http://www.ebooki123.pl/dotre-do-ciebie_p150

Witajcie!

Dzisiaj chciałabym polecić Wam książkę, którą odkryłam przeglądając powieści wydane już u Wydawnictwa. Zasmucił mnie fakt, że nie było jej w papierowej wersji, ale cieszę się, że chociaż dostałam ebooka. To może być jedna z krótszych recenzji, ponieważ nie jest to zbyt obszerna powieść, a i też za wiele nie ma o czym mówić. A więc serdecznie zapraszam.

Ann Justine Reveur – pod tym pseudonimem kryje się nastolatka, która ukończyła liceum. Najbardziej uwielbia muzykę, pisanie zajmuje drugie miejsce. Ta krótka lektura to debiut młodej dziewczyny. Szkoda, że już się nie udziela i nic nie pisze –przynajmniej mi nic o tym nie wiadomo.

Annabel przeprowadza się z matką do mieszkania swojej babci. Kompletnie nie może się odnaleźć w nowym otoczeniu. Poznaje swojego sąsiada, Simona, który pod kapturem wydaje się być niesympatycznym chłopakiem. Jednak ma pewne problemy, o których informuje ja jej babcia i jednocześnie wypycha dziewczynę do bliższej znajomości wnuczki z młodym...

zuzek2001 | 2016-07-22

co moze ukrywać chłopak o oczach które przewiercają mnie na wskroś? Jak Simon mógłby to zrobić?
Książka porusza dość trudną tematykę, i nie mogę domyśleć się dlaczego jest ona w zbiorze książek dziecięcych!!!
opowiada o głównej bohaterce,, której mama rozwiodła się z mężem i przeprowadziła z córką do babci. Tam dziewczyna poznaje sąsiada, którego nigdy nie widziała (w sensie-nie widziała jego twarzy przez kaptur), jednak nie przeszkodziło jej to zakochać się w nim bez opamiętania.Historia pięknej miłości, jednak troszkę krótka.

Ela | 2015-12-22

Książka troszeczkę za krótka ale czyta się ją fajnie. Polecam

Simon i Anabel powoli zbliżają się do siebie.... Oboje mają za sobą trudne doświadczenia.... Kiedy już odważyli się być razem, nastąpiła tragiczna śmierć Simona...i Anabel bardzo przeżywa śmierć swojego chłopaka, ponieważ czuje się za nią odpowiedzialna.... :( Po tym zdarzeniu Anabel się załamała, chciała wyjechać, została jednak dla ukochanego, ponieważ wszędzie czuła Jego obecność był jej wiatrem i do końca życia, będzie przychodzić,w miejsce wiecznego spoczynku Simona, który był, jest i będzie jedyną miłością Anabell... :* <3 Polecam do tej lektury zaopatrzyć się w duży zapas chusteczek, jest naprawdę piękna i poruszająca.... :( :* <3

Sybi | 2015-09-15
Przeczytana: 15 września 2015

Pomysł świetny, wykonanie, cóż słabe...

Książka jest króciutka, i autorka przemyka w błyskawicznym tempie po wydarzeniach. Jak na mój gust jest to powieść niedopracowana, postać głównej bohaterki słabo napisana, o drugoplanowych postaciach nie ma co wspominać, papierowe marionetki. Jedynie Simon się autorce udał, ale i on aż krzyczy o to, żeby opisać go porządniej.
Potencjał był, niestety nie został wykorzystany i mimo tego, że cała historia jest pełna dramatyzmu, to nie potrafiłam się porządnie wczuć ani przywiązać do bohaterów.

Małgorzatka | 2015-09-05
Przeczytana: 14 maja 2017

fajna, ale na kolana mnie nie powaliła

Ruthless_Woman | 2015-07-14
Na półkach: Przeczytane, 2015, Ebook
Przeczytana: 14 lipca 2015

Książka zdecydowanie za krótka, a zwłaszcza epilog. W pewnym momencie czytam i nie wierzę w to, co widzę. Dlaczego tak się stało? Dlaczego tak się skończyła książka?
Jakby autorka nagle urwała treść...

Aggi24 | 2015-06-29

Po przeczytaniu miałam wrażenie, że może coś pominęłam bo wszystko dzieje się tak szybko.Książka jest króciutka,napisana prostym językiem ale porusza naprawdę trudne tematy i wielka szkoda,że nie została bardziej rozbudowana historia Simona,którego naprawdę polubiłam. I TO zakończenie, zbiło mnie z tropu z pytaniem "ale o co właściwie kaman"? Nie wiem czy taki był zamysł autorki od początku na tą książkę ale wydaje się jakby była pisana zbyt pospiesznie.

| 2014-12-11

Smutna i w pewnym sensie bardzo pouczająca historia. Zakończenie pozostawia nie dosyt, epilog powinien więcej wyjaśniać.

Kasiek | 2014-11-14
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 14 listopada 2014

Książka przede wszystkim bardzo krótka, na jedną godzinę. Jest to raczej opowiadanie niż materiał na porządną książkę. Fabuła bardzo zwarta, wszystko dzieje się szybko, nie ma czasu na emocje. Dotyczy problemu trudnej młodzieńczej miłości rodzącej się w smutnej rzeczywistości. Po przeczytaniu odczuwam pewien niedosyt, jakby to był rozwinięty plan wydarzeń.