Pokusy i łakocie. Niezbyt grzeczna rzecz o miłości

Tłumaczenie: Petra Carpenter
Cykl: Pokusy i łakocie (tom 1)
Wydawnictwo: Helion
Seduction and Snacks
Agnieszka

Jak smakuje miłość? Poznajcie Claire, której życie to pasmo szczęśliwych pomyłek. Była dwudziestoletnią studentką, gdy wszystko obróciło się o sto osiemdziesiąt stopni — wystarczyła jedna noc w towarzystwie mężczyzny, którego właśnie poznała. Gdy nad ranem obudziła się obok niego, uciekła, pozostawiwszy za sobą rodzące się uczucie i zapach czekolady… Kilka miesięcy później na świat przyszedł...

Jak smakuje miłość?

Poznajcie Claire, której życie to pasmo szczęśliwych pomyłek. Była dwudziestoletnią studentką, gdy wszystko obróciło się o sto osiemdziesiąt stopni — wystarczyła jedna noc w towarzystwie mężczyzny, którego właśnie poznała. Gdy nad ranem obudziła się obok niego, uciekła, pozostawiwszy za sobą rodzące się uczucie i zapach czekolady… Kilka miesięcy później na świat przyszedł Gavin.

Po jakimś czasie Claire postanawia spełnić swoje największe marzenie i razem z przyjaciółką otwiera sklep ze słodkościami. Myślami wciąż jednak wraca do mężczyzny, który tak bardzo zmienił jej los. Nie wie, że próbował ją odnaleźć. Życie uwielbia szczęśliwe zbiegi okoliczności i w końcu dochodzi do spotkania...

Bohaterowie, których pokochasz, spora dawka romantycznego humoru i unoszący się nad kartkami zapach czekolady!

źródło opisu: http://sensus.pl/ksiazki/pokusy-i-lakocie-niezbyt-...(?)

źródło okładki: http://sensus.pl/ksiazki/pokusy-i-lakocie-niezbyt-...»

Ranech | 2014-05-27
Na półkach: Przeczytane, 2014, Erotyk, Posiadam
Przeczytana: 27 maja 2014

Najlepszym komentarzem tej książki będzie: haha, hehe czy jak wolicie hihi.
"Pokusy i łakocie. Niezbyt grzeczna rzecz o miłości" to nie jest książka o skomplikowanej treści, zawiłej miłości, czy wartkiej akcji, ale jest cholernie przezabawna. Śmiałam się co niemiara, średnio co kilka stron, na głos i uwaga zdarzyło mi się parskać śmiechem (także ograniczcie spożywanie napojów).

Główna bohaterka to babka z jajami, a co się dzieje w jej głowie, to trudno opisać. Uwielbiam takie bohaterki, ba uwielbiam takich ludzi na żywo, z nimi nigdy nie można się nudzić :)
Mogę śmiało stwierdzić, że to jest moja ulubiona damska postać ze wszystkich książek, czytelnik nie dostaje całej gamy dramatów, rozmyślań, bezmyślności, przekoloryzowanej miłości, ale mnóstwo ironii, sarkazmu i specyficznego poczucia humoru :)
Początek książki, gdzie są retrospekcje Claire dość dziwny, ale w momencie gdy pojawiają się dialogi - zaczyna się zabawa!

Naprawdę szczerze polecam!

Seria "Chocolate...

kala | 2014-09-14
Przeczytana: 14 września 2014

Oj BARDZO spodobała mi się ta książka.Śmiałam się tak, że aż mąż kazał mi się hiperwentylować :) mając aktualnie małe dziecko tylko potakiwałam czytając o wyczynach małego Gavina. Niewyidealizowna historia pełna humoru zapewni na 1000% radochę z czytania. Na pewno do niej wrócę!

Haneczka | 2014-09-22
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2014
Przeczytana: 22 września 2014

Cudowna, zabawna i niezwykle lekka historia pewnej miłości. Historia jakich mało, bo bez tak często nam serwowanych niedomówień, spięć, wzychania, przygniatającego poczucia winy, czy obwiniania sibie lub tej drugiej osoby, za to ze wspaniałym i jakże kuszącym zapachem czekolady unoszącym się znad stron książki.

Nie brakuje tu również ciętego języka, wszędobylskich żartów o podłożu erotycznym, a nawet "gorących" scen (czyli "rozmów międzymiastowych"), podanych jednak z takim humorem, że z pewnością książka ta erotykiem nie jest!

Tak dużej dawki humoru (momentami bardzo czarnego), z dozą ironii sprawiła, że co chwila wybuchałam niepohamowanym śmiechem, czym niestety sytrasznie irytowałam męża (czytał mi potem przez ramię i stwierdził, że jest to książka napisana zdecydowanie dla kobiet, bo fragment o "Fight club" wcale nie był śmieszny dla mężczyzn - przy czym dla mnie był zdecydowanie ŚMIESZNY!! ;P).

Podumowując: niesamowita dawka śmiechu i łez, komiczne scenki z zabarwieniem...

mala5317 | 2014-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2014

Przeczytałam fragment tej książki kilka miesięcy temu i przez dłuższy czas za mną chodziła. Nie kupiłam jej od razu, ale dopiero po jakimś czasie. I cieszę się że to zrobiłam, gdyż bawiłam się przy niej przednio.

Może najpierw to, co mi się podobało, a mianowicie fabuła. Bez zbędnego obciążania naszych bohaterów tragiczną przeszłością pokazana jest sytuacja w gruncie rzeczy realna i wiarygodna. Młoda dziewczyna zachodzi w ciążę i sama musi sobie dać z tym radę. Przygoda na jeden raz okazuje się brzemienna w skutki, a ojciec dziecka do tego nieznany, bezimienny i niemożliwy do znalezienia, co w pewien sposób komplikuje niektóre sprawy. Historia jako tako banalna, jednowątkowa, bez zawiłych dramatów, ale w tej swojej prostocie utrzymuje czytelnika przy sobie.

Jeżeli o fabule mowa, to żadne z nich nie jest milionerem lub milionerką. Jeżeli miałabym się pokusić o sklasyfikowanie to zaliczyłabym ich do klasy średniej ówczesnego społeczeństwa. I chyba najważniejszą rzeczą o której...

Ziraelka | 2015-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2015

W moim przekonaniu książkę charakteryzuje jedno jedyne słowo: WULGARNA. Fabuła - banalna, przemyślenia bohaterów - prostackie, rozmowy o waginach - ordynarne, zabawy z wibratorami - niesmaczne, a humor - przaśny. Zadziwia mnie zapotrzebowanie na tego typu literaturę i tego rodzaju stylistykę.

Ania C | 2015-09-14
Przeczytana: 14 września 2015

Przewrotna, zabawna i wciagajaca ksiazka dla kobiety w kazdym wieku!

Mimo, ze powiesc jest interesujaca w swej prostocie, momentami mnie nuzyla, odczuwalam przesyt. Zmeczyli mnie glowni bohaterowie, Claire i Carter, totez odstawilam lekture. Po kilku tygodniach wrocilam do ksiazki i kontynuowalam czytanie z przyjemnoscia, oceniam ja pozytywnie, nie zmiania to faktu, ze nie moglam "polknac" tej ksiazki w calosci.

Nie zniechecam Was jednak!
Jest to bardzo mila ksiazka, ktora czyta sie szybko. Jesli mialabym do czegos porownywac te ksiazke, to do "Dziennika Bridget Jones". Nie jest ona podobna trescia (chociaz, moze troche), ale tak samo jak powiesc Fielding, pierwsza czesc "Pokus i lakoci" zostala napisana z ogromną doza dobrego humoru!
W utworze mnozy sie od scen erotycznych, ubarwionych wulgarnym jezykiem i niecodziennymi, smiesznymi sytuacjami.

Siegam po czesc druga!

wiooletka13 | 2014-09-02
Przeczytana: 02 września 2014

O kurcze skończyłam właśnie czytać książka jest super! Nie spodziewałam się tego a Gavin jest boski ! Uśmiałam się jak nigdy przy tej książce. Napisana z humorem,wyczuciem. Super propozycja na poprawę humoru.POLECAM !

mania_kch | 2014-05-29
Na półkach: Przeczytane, 2014

Dość spora dawka humoru, zabawnych dialogów i życiowych sytuacji ukazanych w "krzywym zwierciadle". Lekkie, przyjemne romansidło na jeden wieczór.

Monika Szulc | 2014-10-04
Przeczytana: 04 października 2014

Claire razem ze swoją przyjaciółką Liz wybrały się na imprezę bractwa studenckiego. Dziewczyna jest dziewicą i dla świętego spokoju postanowiła zmienić ten fakt. Niezwykle przystojny nieznajomy idealnie się do tego nada. Po kilku piwkach lądują w sypialni, lecz rano Clare ucieka. Pięć tygodni później okazuję się, że jest w ciąży i zaczynają się wielkie poszukiwania, ale nic o nim nie wie i nie ma szans na odnalezienie. Pięć lat później dziewczyna mieszka wraz z synkiem Gavinem. Ciężko pracuję, aby utrzymać siebie i synka, ale ma wsparcie w ojcu i przyjaciółce. Liz postanowiła otworzyć firmę. Jeden lokal, dwie działalności. Claire ma otworzyć cukiernie a Liz będzie sprzedawać zabawki dla dorosłych. Nieoczekiwanie Claire w barze spotyka ojca swojego dziecka, lecz on jej nie pamięta. Kiedy prawda wychodzi na jaw miedzy parą zaczyna rozwijać się przyjaźń i miłość a ich życie przewróci się do góry nogami.

Claie to roztrzepana dziewczyna. Miła, sympatycy i zwariowana. Ma niezwykły...

Nesnej | 2014-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2014

Książka z praktycznie zerową reklamą, o której dowiadujesz się drogą pantoflową, ma na rynku wydawniczym ciężkie życie. Jest to oczywiście bardzo niesprawiedliwe oraz krzywdzące, szczególnie, gdy mówimy o historii poczytnej autorki i z setkami pozytywnych opinii.
Miałam przyjemność zapoznania się z fragmentami "Seduction and snacks" w oryginale i w pełni rozumiem zachwyt nad historią pani Sivec. Język angielski jest pełen niuansów i dwuznaczności, a autorka sprawiła, że cała jej opowieść to jedna wielka gra słowna, wymieszana z sarkazmem i dobrym humorem. Miałam obawy jak z tak trudnym wyzwaniem poradzi sobie polski wydawca i czy podoła utrzymaniu klimatu tej historii.
Okazuje się, że poszło naprawdę nieźle. Dostajemy więc całą masę powiedzonek i odzywek, które znane są nam z naszego podwórka, a jednocześnie ciągle oddają charakter bohaterów i ich historii. Bardzo pozytywne zaskoczenie.
Sama historia do wybitnie trudnych nie należy. Lekka opowiastka, taka w sam raz na letnie dni,...