Francuski pocałunek

Wydawnictwo: HarperCollins
Levelling the Score
Satine, romans, miłość
Versatile

Jenna Armstrong przed laty była zakochana w Simonie Townsendzie, starszym bracie swojej najlepszej przyjaciółki Suzie. Simon nie odwzajemniał jej uczuć i traktował ją z dystansem. Młodzieńcze zauroczenie Jenny szybko zmieniło się w niechęć i wrogość. Intryga Suzie i niefortunny zbieg okoliczności sprawiają, że Jenna i Simon znowu się spotykają i muszą udawać narzeczonych. Simon zabiera Jennę na rodzinne wakacje do Francji i tym samym zmusza ją do kolejnych kłamstw. Wplątana w fikcyjny związek Jenna ku swojemu zaskoczeniu odkrywa, że zaczyna czerpać przyjemność z tej gry?

źródło opisu: Mira, 2012

źródło okładki: http://www.harlequin.pl

Penny Jordan - "Francuski pocałunek"/"Levelling the Score"

Jenna (24) + Simon (31)

*1988

czytuczyt | 2017-05-06

polecam!

Romantyczna, cudowna historia Jenny Armstrong, która spotyka Simona i zaczyna fikcyjny związek z chłopakiem, wyjeżdżają oni na wakacje do Francji spędzają wspaniale chwile we dwoje.
Książkę czytało mi się lekko i przyjemnie...urocza, ciepła lektura na poprawienie humoru:))

Jedyna | 2015-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2015

Książka bardzo mi się podobała i bardzo szybko się czyta. Przyjemna lektura na jeden wieczór. Polecam każdemu.

Muniette | 2015-04-05
Na półkach: Przeczytane, Romans, 2015
Przeczytana: 05 kwietnia 2015

Jenna od lat darzy skrytym uczuciem brata swej przyjaciółki. Skrywa to jednak, gdyż panicznie boi się upokorzenia nieuchronnie zwiastującego porażkę jej nadziei. W niechęci Simona kryje się jednak drugie dno, a niespodziewany wyjazd do Francji staje się doskonałą okazją do prawdy, miłości i życia zupełnie innego niż dotychczasowe.

Jenna jest zdecydowanie słabo wykreowaną postacią. Raz silna i zdecydowana, potem słaba i wręcz bezwolna. Wydaje jej się, że wie, czego chce, ale tak naprawdę dopiero odkrywa prawdę o swoich marzeniach, celach i pragnieniach. Momentami zachowuje się wręcz jak dziecko, co sprawia, że nie sposób nie myśleć o niej z lekki pobłażaniem.

Simon to typowy przedstawiciel męskiego gatunku przedstawiony w typowy dla romansów sposób. Nie umie mówić o swoich uczuciach, stosuje podwójną moralność dla mężczyzn, a o kobietach ma jak najgorsze zdanie... Mimo to łatwo ulec jego urokowi i pomyśleć sobie, że chyba każda kobieta chciałaby mieć takiego faceta, chociaż przez...

czas_na_książkę | 2015-01-01
Przeczytana: 31 grudnia 2014

Chyba mam jakąś słabość do książek p. Jordan. Są tak rozluźniające, przewidywalne, proste, z happy endami, że zawsze kiedy mam gorszy nastrój, jej dzieła natychmiast go zmieniają na lepsze. Nie dość, że są krótkie, to jeszcze zawierają w sobie esencję typowych kobiecych wyobraźni i marzeń. Każda do tej pory czytana książka opiera się na tym samym schemacie, jednak nie zraża mnie to i mam zamiar dalej delektować się ich prostotą i brakiem jakichkolwiek większych problemów niż te normalne, codzienne, które spotykają każdego człowieka.

wiolagg66 | 2014-09-06

Jenna darzyła swoją nastoletnią miłością Simona,brata najlepszej przyjaciółki.Jednak z upływem czasu uczucie minęło i przerodziło się w nienawiść i niechęć.
Ale jak to w życiu bywa,los szykuje nam różne niespodzianki.
Drogi Jenny i Simona się krzyżują,ale czy wyniknie z tego coś dobrego?
Przekonajcie się sami.
Gorąco polecam :)

Mel | 2014-08-11
Przeczytana: 17 lipca 2014

lektura na jedno popołudnie. fabuła bardzo wciągająca choć przewidywalna. można jednak niesamowicie wczuć się w całą historię. byłam dość zażenowana brakiem błyskotliwości głównej bohaterki. ponadto do wad należy także zaliczyć zakończenie. moment kulminacyjny został przez autorkę po prostu odhaczony i streszczony na jednej raptem stronie. szkoda, bo to zburzyło dość spójną całość.

jula_1 | 2014-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2014

Przeczytałam ta książkę w jedną noc ;D Zapłaciłam za to potem nie wyspaniem, ale nie mogłam się od niej oderwać. Piękna historia roamtyczna i trzymająca w napięciu a zarazem lekka i przyjemna. Polecam wszystkim romantyczką i nie tylko.

Iwona | 2014-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2014

Książka na jedno popołudnie,lekka ,cienka i przyjemna.Choć czasem naiwność głównej bohaterki mnie irytowała ,ale wynagradzały to śmieszne momenty.Polecam.