Węgorz ryba pożądana

Ålkistan
832100640X
literatura szwedzka,
koemata

Chłodna jesień we wsi Båraryd w Smålandii. Po pięciu latach studiów Lasse wraca do domu i widzi zmiany jakie zaszły. Rządzona twardą ręką Fredera miejscowość potrzebuje dodatkowych dochodów. Moga być nimi węgorze, zostaje więc zbudowana tama, ułatwiająca połów. Ale pewnego wieczoru w sieci znajdują się nie tylko węgorze...

źródło opisu: Wydawnictwo Poznańskie, 1988

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Roman Dłużniewski | 2016-11-30

To jeszcze nie była epoka skandynawskich thrillerów. Książka może nie zachwyca, ale jest po prostu ciekawa. Poprawnie napisana. Skandynawski śledczy rozwiązuje swoją zagadkę.

książek: 1903
Edyta Zawiła | 2015-09-12
Przeczytana: 12 września 2015

WĘGORZ RYBA POŻĄDANA Jan Ekstrom. Moje pierwsze spotkanie z tym szwedzkim pisarzem (skandynawskie sagi kryminalne uwielbiam) i nie ostatnie, bo chętnie sięgnę po pozostałe tytuły.W Smålandii mała mroczna wioska Båraryd do której wraca po studiach Lasse. Społeczność jest podporządkowana jednej osobie dyrektora Fredera, który ma wszystkich w garści z powodu tajemnic,skandali i finansowych zależności...Węgorz ma stać się atrakcyjną forma dodatkowych dochodów Fredera i staje się tez jego posłańcem śmierci. Śledczy Durell we wnikliwy, psychologiczny sposób prześwietla bohaterów i samego mordercę.Polecam bardzo dobrze się czyta.

Alibaba_La_Bamba | 2017-10-09
izaj1965 | 2017-02-21