Wyzwanie czytelnicze LC

Tajemnica szpitala

Tłumaczenie: Barbara Gawryluk
Cykl: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai (tom 19)
Wydawnictwo: Zakamarki
Sjukhusmysteriet
Puszokowa

Sara Bernard przewraca się na lodowisku i łamie nogę. W szpitalu podają jej środki przeciwbólowe i zakładają gips. Kiedy Sara dochodzi do siebie, orientuje się, że nie ma swoich złotych kolczyków. Nie ona jedna została okradziona w szpitalu, lecz jak dotąd nie udało się odnaleźć zaginionych kosztowności. Lasse i Maja wpadają na pomysł, jak złapać złodzieja.

źródło opisu: http://www.zakamarki.pl

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl

ejotek | 2018-09-30
Przeczytana: sierpień 2018

Monia | 2014-06-14

Cała seria jest rewelacyjna. Idealna dla młodego czytelnika w wieku 6-7 lat, który rozpoczyna przygodę z książką. Duże litery, ciekawe ilustracje i świetne przygody głównych bohaterów, wszystko to powoduje, że czyta się tą książkę lekko i przyjemnie. Ja przeczytałam większość mojej córce w wieku 6 lat, potem niektóre części ona już sama doczytała. Wszystkie są godne polecenia, nie ma jednej lepszej.

olaf2009 | 2017-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2017

Kolejna część o młodych detektywach. Dobra, bardzo sprytna intryga (co nie znaczy, że nie można się domyślić rozwiązania zagadki już na samym początku).

Agnia | 2014-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2014

Superaśna!!!

Bankomacik | 2016-06-24

Tajemnica Szpitala, jest fajną lekką książką, na jakiś miły wieczór, czyta się ją szybko, co jest plusem całej serii.:)
Jest teraz ta seria NIEZWYKLE popularna i ilekroć rozmawia się z kimś o książkach jest o tych powieściach mowa :)

Natalia | 2017-06-28

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka jest fenomenalna!:)Lecz najbardziej podobało mi się jak rozwiązali zagadkę. A szczegułowo to ten moment gdy Randolf Larsson (komisarz)ujdawał że złamał nogę i specialnie założył złote sygnety, ale złodziej też był bardzo sprytny zamiast podawał zamiast tabletek znieczulających, podawał tabletki nasenne. Gdy pacjent dremał on zabierał wszystkie kosztowności i chował je w gipsie.

Pogromcy Nudy | 2017-01-14

Cała seria jest doskonała dla dzieci zaczynających samodzielnie czytać, a tę akurat tajemnicę uważam za jedną z ciekawszych, a do tego dobry test na umiejętność dedukcji dla młodych czytelników.

Więcej o serii pisałam na http://www.pogromcynudy.com/krymianlne-zagadki-valleby/

Filip | 2014-02-27
Przeczytana: 26 lutego 2014