Wyzwanie czytelnicze LC

Operacja Człowiek w Czerni

Tłumaczenie: Katarzyna Tunkiel
Cykl: Biuro Detektywistyczne nr 2 (tom 2)
Wydawnictwo: Media Rodzina
Operasjon Mørkemann
Ag2S

W małym, miłym miasteczku Elvestad czasami dzieją się dziwne rzeczy. Tiril i Oliver, dwoje młodych detektywów, zawsze są na posterunku i razem ze swoim psem rozwiązują zagadki, z którymi nie mogą poradzić sobie nawet dorośli policjanci. Tym razem pośrodku ścieżki ktoś wykopał dużą, głęboką dziurę. Oliver nie zauważa jej na czas i przelatuje przez kierownicę roweru. Kto zniszczył ścieżkę i...

Tym razem pośrodku ścieżki ktoś wykopał dużą, głęboką dziurę. Oliver nie zauważa jej na czas i przelatuje przez kierownicę roweru. Kto zniszczył ścieżkę i dlaczego? W trakcie śledztwa Tiril i Olivera pojawia się także stara mapa z dziwnymi znakami. Czy parze młodych detektywów uda się rozwiązać zagadkę?

źródło opisu: http://mediarodzina.pl/

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/

Kiti | 2015-06-14

Jorn Lier Horst zachwycił mnie podczas czytania pierwszego tomu serii dziecięco-młodzieżowej pt. ,,Operacja". Niezwłocznie sięgnęłam więc po drugi tom. W przygotowaniu są dwie kolejne części.

Tym razem bohaterowie jadąc na rowerach przez przypadek zauważyli głębokie doły. Przez to ich rowery się uszkodziły. Zauważyli też mężczyznę w czerni, który za chwilę zniknął. Postanowili dowiedzieć się, co ma wspólnego z tą sprawą, dlaczego kopie doły. Rozwiązanie zagadki miało przejść ich najśmielsze oczekiwania.

Tiril i Oliver prowadzą Biuro Detektywistyczne nr 2, znajdujące się na ul. Piekarskiej 2. Ich biuro ma dodatek 2 tylko dlatego, że ich wuj założył wcześniej swoją agencję. Młodzi bohaterowie nie boją się podejmowania działań i już po raz drugi udowodnili, że nie ma dla nich sprawy nie do rozwiązania. Bardzo podobają mi się w tej serii ilustracje, które są bardzo ładne, kolorowe i nie tylko. Na końcu znajdują się pytania, prośby o odnalezienie czegoś na obrazkach z książki. Dzięki...

Biblioteka Szkolna | 2019-01-16

Serię Biuro detektywistyczne nr 2 tworzą dwaj Norwedzy, pisarz, który jest również detektywem, oraz ilustrator. Ten duet wróży dobrą zabawę podczas lektury.

Fabuła, choć nieskomplikowana, pozwala poczuć dreszczyk emocji. Tiril i Oliver, główni bohaterowie serii, mają podczas przejażdżki rowerowej nieprzyjemną przygodę. Chłopiec nie zauważa wielkiej dziury na ścieżce i ląduje na ziemi. Dzieciaki dostrzegają więcej dziur i natychmiast zaczynają zastanawiać się, kto je wykopał i po co. Rozpoczynają śledztwo. W swoim biurze przeprowadzili analizę wszystkich znalezionych śladów. Wprawdzie nie było tego wiele, ale było nad czym główkować. W dodatku na Równinie, gdzie mali detektywi natknęli się na tajemnicze dziury, pojawił się groźnie wyglądający mężczyzna w pelerynie. Z pewnością był to ktoś obcy, spoza miasteczka. I wyraźnie czegoś szukał... Czego?

Prosty język historyjki i duża czcionka wspomogą młodego czytelnika w samodzielnym zapoznaniu się z lekturą. Kolorowe ilustracje,...

Ornelle | 2015-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2015

Cała seria jest po prostu genialna. Idealna dla małych czytelników w wieku 6-7-8 lat, którzy rozpoczynają przygodę z samodzielnym czytaniem. Duże litery, fantastyczne ilustracje i wciągające przygody głównych bohaterów - takie na poważnie, ze śledztwem, czarnymi charakterami, zagadką, którą pomagają rozwiązać mądre dzieciaki z sympatycznym i przyjaznym psem Ottonem. Córki 7 i 9-latka połknęły wszystkie części jedną po drugiej. Polecam wszystkie z czystym sumieniem!

trele_morele | 2016-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2016

Świetne! Moje dzieci dukają, ale czytają, sympatyczni bohaterowie i fajne pomysły na śledztwa. Polecam fanom Lassego i Mai.

katka | 2017-02-07

Misia-i-Tosia | 2016-04-19

Drugi tom serii Operacje dalej trzyma w napięciu a autor bardzo poważnie podchodzi do czytelnika i bardzo mi się to podoba.

Pośrodku drogi ktoś wykopał dużą i głęboką dziurę i Oliver jadąc nie zauważa jej na czas i wpada w nią rowerem. Okazuje się, że to nie jedyna dziura ale obok jest ich kilka. Kto kopie te dziury i w jakim celu?
Tril i Oliver postanawiają zbadać sprawę, zwłaszcza że na Równinie widzą człowieka w czapce i czarnym płaszczu. Od dziadka Oliviera dowiadują się więcej o Równinie Włóczęgów i o ludziach którzy tam mieszkali. W nocy nasi mali detektywi ruszają na Równinę zobaczyć czy pojawi się człowiek w czerni. Przeczucie ich nie myliło, na równinie widzą jak kopie doły i gubi kartkę. Jak się potem okazuje kartka to mapa z zaznaczonym krzyżykiem. Czy to mapa do skarbu? Kim okaże się człowiek w czerni? Tego już sami musicie się dowiedzieć :)

Książka świetnie napisana, ilustracje jak zawsze niezawodne i na końcu czekają zadania dla detektywów.

aniaszew | 2017-01-25
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci
Przeczytana: 25 stycznia 2017

Druga część kryminalnej serii dla dzieci. Bardzo tajemnicza, trzyma w napięciu.
Bardzo polecam całą serię.

olaf2009 | 2016-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2016