Szkolne szaleństwa. Naszą panią napadli kosmici!

Okładka książki Szkolne szaleństwa. Naszą panią napadli kosmici! Pamela Butchart, Thomas Flintham
Okładka książki Szkolne szaleństwa. Naszą panią napadli kosmici!
Pamela ButchartThomas Flintham Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Szkolne szaleństwa (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Szkolne szaleństwa (tom 1)
Baby Aliens Got My Teacher!
Zielona Sowa
2015-01-01
2015-01-01
Barbara Górecka
dziecięca kosmici humor butchart szkoła

Okładka książki Pamiętnik grzecznego psa Wojciech Cesarz, Joanna Rusinek, Katarzyna Terechowicz
Pamiętnik grze... Wojciech Cesarz, Jo...
Okładka książki Tajemnica mody Martin Widmark, Helena Willis
Tajemnica mody Martin Widmark, Hel...
Okładka książki Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite) Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Nowe przygody ... Justyna Bednarek, D...
Okładka książki Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Niesamowite pr... Justyna Bednarek, D...

fajna ale krótka

fajna ale krótka

polecam

polecam

Naprawdę super książka czytam całą serię <3 Naprawdę polecam <3 :)

Naprawdę super książka czytam całą serię <3 Naprawdę polecam <3 :)

bardzo zabawna i przyjemna książka. Cieszę się,że jest druga część. czekam na kolejne 8 części!dla mnie to jest najlepsza książka jaką czytałam.bardzo polecam

Prześmieszna. Jedna z najśmieszniejszych książek Pameli Butchart. Czytałem ją, podobnie jak pozostałe, z 6-latką i oboje zaśmiewaliśmy się do łez. Polecam każdemu. To wspaniała lektura i wręcz znakomity materiał na scenariusz.

Ta książka jest napisana w sposób humorystyczny (i dlatego mi się spodobała) lubię takie książki. Polecam!

"Naszą Panią napadli kosmici!" to jedna z części serii "Szkolne szaleństwa". Po przeczytaniu tej książki doskonale rozumiem skąd wzięła się nazwa serii.
Tym razem mamy opowieść w sam raz dla dziewczynek jak i chłopców. Idealna dla dzieci, które niedawno rozpoczęły naukę w szkole, gdyż bohaterowie to właśnie uczniowie najmłodszych klas.
Mamy tu do czynienia z dziećmi początkowych klas szkoły podstawowej. Maja wraz z kilkorgiem przyjaciół zostaje bardzo mocno zaskoczona przez nauczycielkę - Panią Nowak. Z dnia na dzień zmienia się ona nie do poznania co dla dzieci stanowi olbrzymią zagadkę, którą postanawiają razem rozwiązać. Swoją drogą mam nadzieję, że podobna sytuacja nie zdarzy się nigdy w szkole mojej córki i nie trafi ona na nauczycielkę, która nawet szczeniaczków nie lubi :)
Całość napisano w taki sposób, by od pierwszych stron młody czytelnik został wciągnięty w śledztwo prowadzone przez szkolnych kolegów. Dzieci mają kilka teorii na temat nagłej zmiany zachowania swojej nauczycielki. Polecam Wam samym dowiedzieć się, co było prawdziwą przyczyną tego, że Pani Nowak zaczęła się uśmiechać od ucha do ucha :)
Więcej na blogu http://www.zwyklamatka.pl/2016/08/szalone-pomysy-i-piekna-przyjazn.html

Mamy tu do czynienia z dziećmi...

Dawno już się tak serdecznie nie uśmiałam podczas lektury książki dla dzieci. Czy raczej podczas lektury jakiejkolwiek książki. "Naszą panią napadli kosmici" to rewelacyjnie i przezabawnie wydana książeczka dla dzieci w wieku od siedmiu lat w górę.

Bohaterami opowieści są uczniowie klasy 2E: Maja, która nam wszystkie wydarzenia opowiada oraz jej bliska przyjaciółka Zosia, mniej bliska koleżanka Marysia i kumpel Franek. Jak wszystkie dzieci, również oni chodzą do szkoły, muszą borykać się ze szkolnymi problemami, czasem spotykają się z niezrozumieniem u rodziców i na dodatek mają nieszczęście posiadać niezbyt sympatyczną wychowawczynię. Pani Nowak jest raczej opryskliwa, złośliwa i za grosz nie ma poczucia humoru. Z całą pewnością nie można nazwać jej miłą ani serdeczną.

str. 33 - "(...) nasza pani nieszczególnie przepada za misiami. To raczej osoba, która nie cierpi szczeniaczków i uważa, że małe kocięta są brzydkie".

Tymczasem pewnego dnia pani Nowak wita swoich uczniów z uśmiechem na ustach, w makijażu (choć dotąd nigdy się nie malowała),a na jej biurku siedzi pluszowy miś. Maja wraz z przyjaciółmi uważnie obserwuje panią i w końcu dzieci dochodzą wspólnie do wniosku, że stało się coś strasznego. Mianowicie pani Nowak musiała paść ofiarą kosmitów i teraz na sto procent jest jedną z nich. A co najstraszniejsze, planuje teraz inwazję całych hord obcych na Ziemię. Poluje na dziecięce uszy, by umieścić w nich maleńkiego kosmitę o wielkości i kształcie zielonego groszku z długimi cienkimi rączkami i nóżkami. Dzieci oczywiście za żadne skarby świata nie chcą pozwolić na inwazję i robią wszystko, by zdemaskować panią Nowak. Przyczyny, dla których ich pani zachowuje się inaczej niż zazwyczaj, są dla nich całkowicie jasne. No bo przecież co innego może wchodzić w grę, jak nie kosmici.

Ta książka to istna bomba energetyczna. Opowiedziana z perspektywy Mai, uczennicy klasy drugiej szkoły podstawowej, z typowym dla dzieci w tym wieku nagromadzeniem myśli i słów. Siłą tej książki jest jej humor: sytuacyjny, słowny, dotyczący postaci. Salwy śmiechu gwarantowane.

str. 37 - "Zosia przypomniała sobie, że pewnego razu jej ciocia zaczęła wyczyniać różne dziwne rzeczy, na przykład mówiła: "Dzień dobry, Grzegorzu!" do pomarańczy i polewała skrzypce herbatą. Lekarz powiedział, że to z powodu STRESU, i kazał jej przez kilka dni odpoczywać w łóżku".

str. 18 - "Zosia uważa jednak, że jej mama niezbyt dobrze śpiewa. Kiedyś sąsiadka z góry zapukała do ich mieszkania i nawrzeszczała na mamę. Nazwała ją 'KOSZMARNĄ BABĄ" i powiedziała, że jej śpiew brzmi jak wrzask duszonego kota. Wobec tego postanowiliśmy, że będziemy szpiegować tę sąsiadkę, ponieważ jak słusznie zauważyła Zosia: "Skąd ONA wie, jaki odgłos wydaje duszony kot?".

Idealnie dostosowany do wieku odbiorcy język sprawia, że dziecko podczas lektury skupia się tylko i wyłącznie na samej akcji, nie musząc zatrzymywać się na trudniejszych słowach. Moja ośmioletnia córka, uczennica właśnie klasy drugiej, stwierdziła że książka jest super śmieszna, zawiera ekstra scenki i jest bardzo pomysłowa. Ogromnie spodobało jej się samo wydanie, bo też Wydawnictwo Zielona Sowa zrobiło dzieciom niespodziankę i książeczka jest pełna nie tylko obrazków, ale przede wszystkim różnych stworków na marginesach. Stworki te, uśmiechnięte, z jednym bądź dwoma oczkami, z mackami i zabawnymi minami, to niesamowity plus książki. I nie ma znaczenia, że obrazki nie są kolorowe, ponieważ jest ich tu mnóstwo, wręcz wysypują się one z kolejnych kartek.

Nie brakuje tutaj też specyficznego dreszczyku emocji, tak uwielbianego przez wszystkie prawie dzieciaki, kiedy to naszym bohaterom grozi jakieś niebezpieczeństwo i zbliża się ono coraz bardziej, jest już tuż tuż, a my nie wiemy, co dalej i czy Maja z przyjaciółmi sobie z tym poradzą. To jest to coś, co powoduje u młodszego czytelnika okrągłe oczy i burzę myśli, czy im się na pewno uda? A jak ich dogonią? A jak nie zdążą? Oczywiście wszystko dostosowane do wieku i dojrzałości emocjonalnej czytelnika.

str. 87 - "Sekretarka weszła, a my wstrzymaliśmy oddech. Znaleźliśmy się w pułapce. Już miałam szepnąć Frankowi, że koniecznie potrzebujemy nowego POMYSŁU, aż tu nagle sekretarka usiadła przy biurku, pod którym się schowaliśmy".

Książeczka ma trochę ponad 170 stron, a duży wyraźny druk, z wieloma mocno wyróżnionymi wyrazami, ułatwi i z pewnością uatrakcyjni lekturę dzieciom, które czytają już samodzielnie. Tak wydana książka zachęci do czytania nawet tych najbardziej opornych. Mnogość słownych niespodzianek i brak monotonii w tekście przyciągają bowiem wzrok i z miejsca wzbudzają zainteresowanie. Właśnie tak powinno się wydawać książki dla dzieci. Nie dosyć, że historia wciągnie każde szkolne dziecko, to jeszcze graficznie książeczka jest śmieszna, zasypana drobnymi obrazkami, a każda strona ciekawa i zabawna.

My nabrałyśmy ochoty na lekturę kolejnych opowieści Pameli Butchart i z pewnością po nie sięgniemy. Książkę "Naszą panią napadli kosmici" polecam dzieciom w wielu od lat siedmiu oraz ich rodzicom. Bo wierzcie mi, Wy jako dorośli, też będziecie się przy niej zaśmiewać i świetnie bawić.

*cytaty pochodzą z książki
**opinia również na moim blogu autorskim Papuzie pióro: http://marta.kolonia.gda.pl/connieblog

Super książka . Śmieszna i warta przaczytania.Polecam.

Super książka . Śmieszna i warta przaczytania.Polecam.

Z 8-letnią córką śmialiśmy się do rozpuku, polecamy!

Z 8-letnią córką śmialiśmy się do rozpuku, polecamy!

• Literatura obca
  • Literatura dziecięca
  • Biblioteka
  • Przeczytane w 2018

Dodaj cytat z książki Szkolne szaleństwa. Naszą panią napadli kosmici!