Mario Balotelli: Sekretny dziennik

Wydawnictwo: Rebis
The Secret Diary of Mario Balotelli
sport
Piotr

Mario Balotelli jest znakomitym piłkarzem, który zyskał wielki rozgłos także dzięki swojemu ekscentrycznemu i ekstrawaganckiemu zachowaniu. Od odpalenia fajerwerków w łazience do sławnego problemu z włożeniem koszulki, ciągle jest o nim głośno w mediach. Jego sekretny dziennik* dowodzi jednak, że serwisy informacyjne bynajmniej nie przekazują całej prawdy. Mario umieszcza wielki nadmuchiwany...

Jego sekretny dziennik* dowodzi jednak, że serwisy informacyjne bynajmniej nie przekazują całej prawdy. Mario umieszcza wielki nadmuchiwany tyłek na dachu swojej posiadłości, prowadzi korespondencję z takimi sławami jak Jean-Claude Van Damme i Chuck Norris, ukrywa w piwnicy zbiegłego z Włoch Silvia Berlusconiego, patroluje ulice Manchesteru w stroju komiksowego superbohatera, próbuje zostać pierwszym piłkarzem na Księżycu... Krótko mówiąc, robi to, co robilibyśmy wszyscy, gdybyśmy mieli mnóstwo pieniędzy.

* Ale nie jest to prawdziwy dziennik Maria Balotellego

źródło opisu: Dom Wydawniczy Rebis, 2013

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/rebis/import/books/K5528/covermin.jpg

Piotr | 2013-03-25
Przeczytana: 18 marca 2013

Mario Balotelli to człowiek-tornado. Nie ze względu na swoje umiejętności piłkarskie (choć tymi też potrafi zachwycać), a przez wyczyny niezwiązane ze światem sportu. Nieprzewidywalny, szalony, prowokujący. Mesjasz polskiej muzyki rozrywkowej i słynny wieszcz, niejaki Stachursky, rzekłby o nim – typ niepokorny, a może nawet Czarna* Magnetyczna Gwiazda, którą otacza centralny, zielony Zamek Symbolizacji. W łapy niespodziewanie wpadł mi sekretny dziennik gwiazdora klubu AC Milan**. Mario Balotelli – nadciąga totalny kataklizm.

Kim jest Balotelli? Większość facetów pewnie wie, o kogo chodzi. Kobiecą świadomość istnienia takiego kogoś litościwie pominę. Specjalnie dla Pań podam tylko słowa-klucze: piłka, boisko, pieniądze, Włochy, Afryka, skandale, prowokacje, pieniądze, wygłupy, afery, skandale i pieniądze***. Mniej więcej wiemy o co chodzi, prawda?

Nie jest to bynajmniej prawdziwy dziennik Balotellego. Autora książki nie podano. [moduł Sherlocka włączony] W środku widnieje jedynie...

kroolu | 2016-01-15

Książka, podobnie jak sam zawodnik, jest dość.. hm.. specyficzna. Ale przecież właśnie tego typu niebanalne osobowości najbardziej dodają kolorytu sportowi, który już dawno temu stał się taką samą częścią show-biznesu jak film czy muzyka.

Puzel | 2017-12-10
tylerdurden | 2017-04-19