Pasja milionów. Piłka nożna w Ameryce Południowej

Passion of the People? Football in the South America
83-916989-2-0
sport
Damian

Futbol latynoski -- mimo wszelkich analogii do piłki europejskiej - przetrwa jako gatunek odrębny, niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju. I chwała Bogu! Bowiem stworzony on został ku uciesze oczu i wszystkich pozostałych zmysłów. Jest emanacją latyńskiego ducha i temperamentu [...] oraz żywiołowej radości, promieniującej z upajającego rytmu samby. Tę rożnicę celnie uchwycil jeden z...

Tę rożnicę celnie uchwycil jeden z legendarnych argentyńskich potreros, nieco szalony, nieokiełznany wirtuoz dryblingu Orestes Corbatta: ,,Europejczyk piłkę kopie, ja ją pieszczę". [...] Jak słusznie powiada Pier Paolo Pasolini, ten futbol to rodzaj natchnionej poezji [...]. To swoiste dzieło sztuki. Od lat chłopięcych jestem jej przysięgłym, wiernym wielbicielem. Również dlatego z przekonaniem polecam wszystkim Czytelnikom ciekawą i ważną książkę Tony Masona.
(z posłowia Tomasza Wołka)

źródło opisu: posłowie, Marabut 2002

| 2016-01-07