Rache znaczy zemsta

Cykl: Zbigniew Kaczmarek (tom 3)
Wydawnictwo: Media Rodzina
jagarkar

Kontynuacja serii "Kryptonim Posen". Alternatywna historia w sensacyjnej formule! Maj 1945 roku. III Rzesza jest hegemonem na kontynencie europejskim. Właśnie rozbiła ZSRR i okupuje Polskę. Naziści bez skrupułów realizują plan germanizacji Europy Wschodniej. Dla Polaków oznacza to koniec ich historii nad Wisłą i Wartą. Czy mimo druzgocącej klęski są jeszcze w stanie przeprowadzić ostatnią...

Kontynuacja serii "Kryptonim Posen".

Alternatywna historia w sensacyjnej formule!
Naziści bez skrupułów realizują plan germanizacji Europy Wschodniej. Dla Polaków oznacza to koniec ich historii nad Wisłą i Wartą. Czy mimo druzgocącej klęski są jeszcze w stanie przeprowadzić ostatnią akcję? Czy stać ich na odwet?

źródło opisu: Wydawnictwo Media Rodzina, 2013

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/

Sylwia | 2016-09-15

RACHE ZNACZY ZEMSTA to Poznań po zwycięstwie III Rzeszy i stworzeniu ogromnego kraju na całą Europę.
Są w niej pokazane podziemia polskich organizacji w zajętym przez Niemców mieście (są wywózki Polaków,wszędzie NUR FUR DEUTSCHE,banda volksdeutschów na każdym kroku). I są bohaterowie poprzednich powieści p. Bojarskiego:komisarz Kaczmarek, Ślepy Antek z Chwaliszewa i szef policjantów - Bombka obecnie "przerobiony" na Bombke.
Bardzo wciągająca powieść. Brawo dla Autora!

dewille | 2016-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2016

Od czasu do czasu, zdarza mi się sięgać po audiobooki - zazwyczaj kiedy lektorem jest Krzysztof Gosztyła. Osobiście uważam, że p. Krzysztof przenosi świat książki czytanej, na zupełnie nowy poziom. Kosmiczny wręcz poziom :-)
Druga Wojna Światowa, III Rzesza razem z Polskim koalicjantem, pokonują Sowietów. Przez parę lat oba kraje współpracują ze sobą zachowując status quo oraz pokojowe stosunki. Jednak dla Fuhrera, Polacy zawsze byli "podludzmi",wykorzystanymi jak pionki, w wielkim planie podboju Europy i świata. Adolf Hitler podbija Polskę, celem wynarodowienia narodu Polskiego i anschlussu terytoriów do Rzeszy Wielkoniemieckiej. Heinrich Himmler, zaczyna wdrażać w życie plany dotyczący tzw. rozwiązania kwestii polskiej. Rodowici Polacy, podczas łapanek zostają wywożeni do lasów i rozstrzeliwani. Ci bardziej szczęśliwi trafiają na wschód, przymusowe roboty lub do obozów koncentracyjnych.
Akcja powieście rozgrywa się w Pozen, czyli Poznaniu. Miasto zamieszkują teraz sprowadzeni...

koemata | 2016-08-23
Na półkach: Przeczytane, Audio
Przeczytana: 23 sierpnia 2016

wersja historii z Poznaniem w roli głównej, dla komisarza Kaczmarka nie są to dobre czasy, Hitler i Himmler 12 maja 1945 biorą udział w otwarciu Uniwersytetu,

kryska | 2015-12-08
Na półkach: Przeczytane, Nie przeczytam
Przeczytana: 08 grudnia 2015

audiobook - znudził

lbadura | 2014-10-15
Przeczytana: 29 września 2014

Ta ksiazka to political/historical fiction. Mamy rok 1945. Polska najpierw sprzymierzyla sie z nazistowskimi Niemcami przeciwko Zwiazkowi Radzieckiemu, a po pokonaniu Zwiazku Radzieckiego zostala skutecznie spacyfikowana przez nazistow. Wydarzenia majace miejsce w ksiazce maja miejsce juz po skutecznym opanowaniu Polski przez nazistow. Rucho oporu dogorywa. Polacy, nie wspominajac ludnosci Zydowskiej masowo jest wysiedlana lub wrecz mordowana w obozach zaglady. Znany nam komisarz Kaczmarek angazuje sie w dzialanosc konspiracyjna.

Mysle, ze ta ksiazka dosc trafnie pokazuje jak smiertelnie niebezpieczna dla nas Polakow byla dyktatura nazistowska. Niemiecka ideaologia nazistowska w jasny sposob okreslala plany wobec Polski. Bylilismy narodem przeznaczonym na wymordowanie, moze nie koniecznie w pierwsze kolejnosci, tak jak to mialo miejsce w przypadku ludnosci zydowskie, cyganskie, ludzi niepelnosprawnych czy homoseksualistow, ale w momencie wybuchu drugiej wojny swiatowej nazisci...

Zuzanna | 2014-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2014

Według mnie najlepsza jak do tej pory część serii o komisarzu Kaczmarku. Główny bohater stał się jakby znośniejszy, odkąd nie ma już na kogo wrzeszczeć.

Marcin Napierała | 2014-05-26
Przeczytana: 25 maja 2014

Historyczna fikcja, dziejąca się w Poznaniu pod okupacją Niemiecką. Po wspólnym pokonaniu ZSRR, Niemcy podbijają Polskę i na masową skalę przeprowadzają wywózkę Polaków. Komisarz Kaczmarek, ma tym razem odnaleźć zdrajcę w gronie konspiratorów, którzy planują zamach. Czy mu się uda. Ciekawe spojrzenie na historię.

michal-100 | 2014-01-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Posnania
Przeczytana: 30 grudnia 2013

Ja tę książkę odbieram ściśle jako drugi tom "Kryptonim POSEN", bo inaczej sama ta książka jest - jakbym to określił - taka "zawieszona w próżni". Niby alternatywna historia, ale w tej książce nie różni się ona znacznie od tej prawdziwej. Oczywiście chętnie śledziłem losy komisarza Kaczmarka, no i moja wrodzona słabość do Poznania zrobiła swoje (w tym przypadku do książek dziejących się w tymże mieście). Ogólnie pozytywnie, ale bez rewelacji jeśli chodzi o warstwę kryminalną, co do przekazu historycznego, to tak jak pisałem lekki misz-masz, ale na pewno polecam Poznaniofilom - takim jak ja.

Ornelle | 2013-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2013

Bardzo mi się podobało! Alternatywna historia, ale bardzo przekonująca!

Bilbo | 2013-10-09
Przeczytana: 09 października 2013

To moje trzecie spotkanie z Piotrem Bojarskim. Postawiłam mu wysoko poprzeczkę, bo w międzyczasie poznałam prozę Ryszarda Ćwirleja. Ale do rzeczy. "Rache znaczy zemsta" to komisarz Kaczmarek znowu w akcji! Jest rok 1945, pół roku po wydarzeniach z pierwszej powieści Bojarskiego - "Kryptonim Posen". Jak zaznacza autor, jest to kontynuacja myśli i zdarzeń, jakie podjął w poprzedniej powieści.
Akcja rozpoczyna się znowu w istotnym dla historii Polski dniu - bo 8 maja. Zdziwi się jednak ten, który oczekuje kapitulacji i radości z zakończenia wojny.
Kiedy czytałam "Kryptonim Posen" nie mogłam się przyzwyczaić do tego, że wszystko dzieje się nie tak.
Tutaj - napięcie było budowane systematycznie, prawda historyczna nie miała znaczenia, bo wszystko toczyło się według innego scenariusza, więc z niecierpliwością czekałam na rozwiązanie całości. Gdy dodać do tego wspaniałą interpretację Krzysztofa Gosztyły - wychodzi z tego bardzo przyjemna lektura.