Sambor II książę tczewski

Wydawnictwo: Kociewski Kantor Wydawniczy
historia

Krótka była historia dynastii książąt wschodniopomorskich władającej w XIII wieku obszarem położonym między dolnym biegiem Wisły a dzisiejszymi przedpolami Koszalina oraz od Morza Bałtyckiego po okolice Bydgoszczy i Krajny. Między pierwszym, który przyjął tytuł książęcy - Świętopełkiem, a śmiercią ostatniego z nich w linii męskiej - Mściwoja II, upłynęło zaledwie 67 lat. W ciągu tych lat wiele się na Pomorzu działo, a znaczną rolę w tych wydarzeniach odegrał właśnie Sambor II, młodszy brat Świętopełka i stryj Mściwoja II.

[ze wstępu autora]

źródło opisu: opis autorski