Być jak Michał Anioł

Wydawnictwo: Novae Res
literatura piękna
NovaeRes

„Być jak Michał Anioł” to niezwykle inteligentna powieść, która wprowadza nas w świat współczesnej bohemy – ludzi dyskutujących o filozofii, literaturze i sztuce. Bohaterowie związani są z gazetą „Wieści Polskie”, wokół której pojawiają się liczne zawirowania. Na tym tle dochodzi do spięć towarzyskich, moralnych i obyczajowych. A jaką rolę w tym wszystkim odgrywa słynny Michelangelo Buonarroti? Przekonajcie się sami.

źródło opisu: Novae Res, 2013

źródło okładki: http://zaczytani.pl/ksiazka/byc_jak_michal_aniol,druk

Anita | 2013-07-12

To chyba pierwsza pozycja w mojej karierze czytelniczej obok której przeszłam obojętnie. Ani mnie specjalnie nie wzruszyła, poruszyła, ani nawet nie zirytowała. Ot przeczytałam i już.

Bohaterów jest tutaj dostatek, a powiedziałabym że nawet przesyt. Długo nie mogłam się połapać kto jest czyją żoną, kto kogo lubi, a kto od kogo jest zależny finansowo. Żeby nie psuć wam zabawy nie będę tego wyjaśniać, główkujcie sami. Jednocześnie nie mogę powiedzieć, że zżyłam się z którymś z nich, czy polubiłam. Dla mnie postacie choć przedstawione jako charakterystyczne i o odróżnialne nie miały głębi, pozbawione były głębszych uczuć. Do tej pory nie potrafię zrozumieć konwencji wprowadzenia tak wielu postaci trzeba mieć naprawdę wielki talent by oddać charaktery tylu osób na tak niewielu stronicach i autorka niestety tej umiejętności nie posiada.

Co do fabuły, sądzę że ma potencjał, ale rozwija się wolno i nie porywa szczególnie czytelnika, jako fanka kryminałów nazwałabym to nieudolną...