Stulecie seksu. Historia rewolucji seksualnej 1900-1999 według Playboya

Tłumaczenie: Andrzej Jankowski
Wydawnictwo: Rebis
popularnonaukowa

"Jestem przekonany, że seks jest w dziejach ludzkości głównym czynnikiem motywacyjnym, a w dwudziestym wieku przestał być tematem tabu i przedmiotem odwiecznych kontrowersji, zyskując należne mu miejsce w społeczeństwie. Było to stulecie seksu, w którym ludzkość stawiła czoło lękom i obawom kontrolującym i kształtującym sferę życia seksualnego od zarania dziejów - i zwyciężyła. W tej epoce...

W tej epoce wielkich zmian - w obyczajach i moralności, nauce i technice, sztuce i literaturze - Ameryka wyznaczała kierunek. (...) W niniejszej książce James R. Petersen splata opowieści o tych wydarzeniach i kształtujących je osobach w porywający opis dziejów wyzwolenia seksualnego. Pokazuje też ewolucję podstawowej gry flirtowania i uprawiania seksu w minionym stuleciu, wzbogacając ją o ciekawe szczegóły z życia pewnych ogólnie znanych osób, o anegdoty, które odróżniają gawędziarza od filozofa, pioniera od pruderyjnego moralisty". - z przedmowy Hugh M. Hefnera

źródło opisu: Dom Wydawniczy Rebis, 2002

źródło okładki: www.rebis.com.pl