Wściekła skóra

Wydawnictwo: Videograf
emindflow

30-letnia Roswita Rein postanawia wyjechać do Holandii i tak trafia do ośrodka Noord Riesen, w którym zakwaterowano gastarbeiterów z Polski. W ponurych dekoracjach ośrodka rozegra się walka o życie, a Roswita, zmuszona wyruszyć na poszukiwanie zaginionej bez śladu przyjaciółki, Tani Konecki, przekona się, że dysponuje siłą większą niż to sobie do tej pory wyobrażała. Przy okazji odkryje również, że niemal każdy z okolicznych mieszkańców skrywa jakiś wstydliwy sekret. Purytańskie miasteczko E. okaże się być centrum lokalnej prostytucji, a szef fabryki, w której pracują obie kobiety, to zwykły rozpustnik. Jeden z najbardziej doświadczonych przez los bohaterów tej historii – straszny Hankie, o twarzy pokrytej potwornymi guzami, udowadnia, że nasze życie jest czymś więcej niż tylko grą pozorów…

źródło opisu: http://www.dictum.pl/books/show/17304

źródło okładki: http://www.dictum.pl/books/show/17304

darek_lask | 2017-10-28
Przeczytana: 28 października 2017

Ani książka,ani lektorka nie wzbudziły mojego zainteresowania i zachwytu.

mamalgosia | 2017-09-28
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 28 września 2017

Ta powieść ma potencjał. Historia jest dobrze przemyślana, wielowątkowa, bogata. Do pewnego momentu czyta się świetnie, jednak potem rozbieganie myślowe, mnogość dygresji i kwiecisty język zaczynają coraz bardziej nużyć. Powieść jest po prostu przegadana. Sprawna redaktorska ręka mogłaby zdziałać dla tej książki cuda. Bo pomysł autorka miała bardzo dobry i talentu jej absolutnie nie brakuje.

joaśka | 2017-07-05
Przeczytana: 03 lipca 2017

Bardzo dobry debiut. Zderzenie nieciekawego światka polskich gastarbeiterów ze zdegenerowanym światem zatrudniających ich Holendrów. Świetnie zarysowane postacie, wartka akcja. Mam wątpliwość, czy to aby na pewno thriller jest. Według mnie to dramat obyczajowy z kryminalną nutką. Gdyby autorka nie przeszarżowała w kilku momentach (pod koniec) byłaby wyższa ocena.

Poetyka | 2017-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2017

Na początku byłam zachwycona: interesujące umiejscowienie akcji, ciekawe i wyraziste postacie, kryminalny wątek, trafne życiowe refleksje.
Jednakże z czasem, męczące staje się, drobiazgowe opisywanie przeżyć i przemyśleń wszystkich bohaterów oraz nadmiar seksu, który choć potrzebny do usnucia intrygi, bywa niesmaczny i zbyt szczegółowo opisany.
Zwiększa to objętość książki (ponad 500 stron),ale niekoniecznie wychodzi jej to na dobre.
Mimo tego polecam. Powieść ma swój klimat i styl. Chętnie przeczytam kolejną książkę pani Agnieszki Miklis.

netha | 2017-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ciekawa, wciągająca, z zaskakującym zakończeniem ... warta poświęconego jej czasu ... polecam!

zocha69 | 2016-09-02

Trochę naiwne, ale da się czytać.

Monika | 2016-01-18
Przeczytana: 2016 rok

Inni się tą książką zachwycają, a ja się przy niej strasznie nudzilam😕 chyba ja lubię inny rodzaj thrillera.

Magdalena Genow | 2015-03-09
Przeczytana: 09 marca 2015

Gorąco polecam niezwykle dojrzały debiut Agnieszki Miklis. Wielowarstwowa narracja, świetnie zarysowane portrety psychologiczne Polaków pracujących w Holandii. Momentami pojawiają się dłużyzny (gdzie był redaktor?) i karykaturalne porównania, ale generalnie książkę czytało się jak skandynawski, mroczny kryminał.

jakubczyk | 2015-02-22

Fantastyczna opowieść. Są momenty w których książka zwalnia tempa ale ogólnie bardzo mi się podobała.

Księgozbiór_Kasiny | 2014-11-22
Przeczytana: 21 listopada 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Główną bohaterką jest Roswita Rein - Polka, która nie umie odnaleźć się w życiu i zawodowym i osobistym. w związku z tym wyjeżdza do pracy do Holandii. Tam poznaje Tanię, zaprzyjaźniają się pomimo różnic jakie są pomiędzy nimi. Tania bowiem jest piękną, bardzo atrakcyjną dziewczyną, która nie stroni od męskiego towarzystwa. Przy Tani Roswita dopiero zaczyna odkrywać co tak prawdę w życiu jest ważne, odkrywa samą siebie. Pewnego dnia jednak Tania ginie, nikt nic nie wiem, nikt nic nie widział. Roswita na własna rękę zaczyna szukać przyjaciółki. Przy okazji poznaje holenderskiego policjanta Petera (oboje się w sobie zakochują), tatuażystę Sebastiana (z nim Roswita się zaprzyjaźnia i relacja ta przypomina raczej relację między rodzeństwem).
Książka przede wszystkim pokazuje nam cechy Holendrów i Polaków oraz relację pomiędzy nimi. Jak jedni traktują drugich i co myślą o sobie nawzajem. Holandię postrzegamy przez pryzmat pięknych wiatraków, spokojnych i gościnnych ludzi. Tu jednak...