Życie świadome celu

2004-01-01
2004-01-01
2002-01-01
8391908747

Poradnik wywarł na mnie duże wrażenie, szczególnie jego początkowe rozdziały (lekcje). Rozkłada osobowość człowieka oraz jego zachowania na czynniki pierwsze, dzięki czemu łatwiej jest zrozumieć samego siebie, a w konsekwencji własne postępowanie, nawet to warunkowane podświadomością.
Mnogość cytatów z różnych przekładów Pisma Świętego jak najbardziej na plus.

Mnogość cytatów z różnych przekładów Pisma Świętego jak najbardziej na plus.

Książka jest poradnikiem napisanym przez protestanckiego duszpasterza i mówi o tym, jak świadomie i zgodnie z wola Boza przezyc swoje zycie.
„Nie jesteś w stanie odkryć celu swojego życia koncentrując się na sobie, zadając sobie pytania: kim chciałbym zostać, co powinienem zrobic ze swoim życiem, jakie są moje cele, marzenia i aspiracje na przyszłość?
Swoja tozsamosc oraz cel życia odkrywasz poprzez relacje z Jezusem. To Bog wcześniej zaplanował ciebie, a z tobą cały wszechswiat i zdefiniował cel.”

Swoja tozsamosc oraz...

„Nie ma wzrostu bez zmiany; nie ma zmiany bez obaw czy strat i nie ma strat bez bólu. Każda zmiana oznacza utratę czegoś. Musimy odejść od starych rzeczy, by móc doświadczać nowych. Boimy się tych strat, nawet jeśli dawne życie było dla nas szkodliwe, bo tak jak para zużytych butów, było przynajmniej wygodne i znane.”

Wspaniała książka. Naprawdę wspaniała, chociaż parę rzeczy mi się w niej nie podobało, dlatego też nie daję 10 gwiazdek. Do tego piękna szata graficzna i układ treści. Przeczytałam ją dwa razy i na tym na pewno się nie skończy.
„Życie świadome celu” to książka przede wszystkim o wierze, życiu duchowym, ale nie tylko, także o życiu ogólnie. Bardzo pomaga w odkryciu tego kim się jest, w uporządkowaniu życia, odnalezieniu jego sensu i celu. Bardzo rozwija duchowo oraz wzbudza chęć do dyskusji, do dzielenia się swoimi przemyśleniami i osobistymi doświadczeniami. Najlepiej czytać ją w rodzinnym gronie, z grupą przyjaciół czy wspólnotą religijną.
Książka oparta jest na 5 filarach: uwielbianie Boga i budowanie z Nim relacji, życie we wspólnocie ludzkiej, kształtowanie charakteru na wzór Jezusa, odkrywanie i rozwijanie talentów aby służyć innym oraz ewangelizacja. Książka podzielona została na 40 dni, a na końcu każdego rozdziału znajduje się główna myśl, fragment Pisma Świętego oraz pytanie do rozważenia.
Już w trakcie czytania moje życie zaczęło się zmieniać, na różne rzeczy spojrzałam zupełnie inaczej, na inne zwróciłam uwagę dopiero po raz pierwszy. Lubię znaczyć sobie ołówkiem wartościowe dla mnie fragmenty w książce. Tutaj zaznaczyłam prawie całą.

„To, kim jesteś, jest Bożym darem dla ciebie, a to, co ze sobą robisz, to twój dar dla Boga.”

Wspaniała książka. Naprawdę wspaniała, chociaż parę...

Poradnik dobrego życia z Jezusem Chrystusem. Uważam że niektórym ludziom naprawdę może pomóc, niestety na mnie książka nie odcisnęła mocnego piętna. Większość argumentów i przekazów to było takie masło maślane. Jednak bardzo podobało mi się część na temat istoty tworzenia wspólnoty i podział książki na codzienne "lekcje", które bardzo fajnie można sobie rozłożyć w czasie żeby nie pochłonąć od razu całości i zatrzymać się na chwile nad zagadnieniem poruszanym w danym rozdziale.

Jedna z tych książek, które potrafią wstrząsnąć pozytywnie życiem. Książka, do której wracam. Trzeba ją czytać wolno, co ułatwia podział na 40 dni lektury. Lektura niezwykle inspirująca.

„Życie świadome celu” Ricka Warrena to poradnik, który ma nam uzmysłowić co lub kto powinien być najważniejszy w naszym życiu i czym powinniśmy się kierować. Składa się z czterdziestu rozdziałów, które mamy czytać przez czterdzieści dni, jeden rozdział na jeden dzień, co ma pomóc nam w odkrywaniu prawdziwego sensu życia. Przyznaję się bez bicia, nie udało mi się to. Czytałam jeden rozdział czasem kilka dni. Nie wciąga, ani nie czyta się z zapartym tchem, ale można wynieść z niej kilka ważnych wniosków. Jednym z nich jest to, że nie jesteśmy tu na ziemi tylko dla siebie samych, ale jesteśmy narzędziem w rękach Boga.
Rick Warren to amerykański pastor i pisarz. Jest założycielem i starszym pastorem ewangelicznego Kościoła Saddleback – mieszczącego się w Lake Forest w Kalifornii. Obecnie jest ósmym co do wielkości kościołem w Stanach Zjednoczonych. Ponad 400 000 pastorów brało udział w jego seminariach na temat "Kościoła świadomego celu".
Dostałam tą książkę w prezencie, sama nie zdecydowałabym się na jej zakup. Jestem przeciwniczką wszelkich poradników w stylu zrób to i to, a staniesz się tym i tym. One po prostu nie działają. Ta książka to nie tylko instrukcja „10 kroków do…” nadania celu swojemu życiu, ale to mądry i wartościowy przewodnik mówiący o tym, że powierzchowne życie nie dam nam szczęścia.

Z trudem wymęczony poradnik... wiele mądrych treści jednak wszystko zbyt wiele razy powtarzane i przerabiane na nowo. Książka mogłaby być o połowę cieńsza bez żadnej straty dla treści i porad w niej zawartych.

• Niedoczytane
  • Chrześcijaństwo