Życie świadome celu

Wydawnictwo: Koinonia
8391908747
poradniki

Czy orientujesz się, w jakim kierunku zmierza twoje życie? Niezależnie, czy poszukujesz Boga, czy jesteś początkujący w wierze lub masz już chrześcijańskie doświadczenie, pozwól Bogu, by poprzez lekturę tej książki postawił twoje stopy na mocnym gruncie!

Malachia | 2013-09-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: wrzesień 2013

„Życie świadome celu” Ricka Warrena to poradnik, który ma nam uzmysłowić co lub kto powinien być najważniejszy w naszym życiu i czym powinniśmy się kierować. Składa się z czterdziestu rozdziałów, które mamy czytać przez czterdzieści dni, jeden rozdział na jeden dzień, co ma pomóc nam w odkrywaniu prawdziwego sensu życia. Przyznaję się bez bicia, nie udało mi się to. Czytałam jeden rozdział czasem kilka dni. Nie wciąga, ani nie czyta się z zapartym tchem, ale można wynieść z niej kilka ważnych wniosków. Jednym z nich jest to, że nie jesteśmy tu na ziemi tylko dla siebie samych, ale jesteśmy narzędziem w rękach Boga.
Rick Warren to amerykański pastor i pisarz. Jest założycielem i starszym pastorem ewangelicznego Kościoła Saddleback – mieszczącego się w Lake Forest w Kalifornii. Obecnie jest ósmym co do wielkości kościołem w Stanach Zjednoczonych. Ponad 400 000 pastorów brało udział w jego seminariach na temat "Kościoła świadomego celu".
Dostałam tą książkę w prezencie, sama nie...

Vemida | 2017-02-02

„Nie ma wzrostu bez zmiany; nie ma zmiany bez obaw czy strat i nie ma strat bez bólu. Każda zmiana oznacza utratę czegoś. Musimy odejść od starych rzeczy, by móc doświadczać nowych. Boimy się tych strat, nawet jeśli dawne życie było dla nas szkodliwe, bo tak jak para zużytych butów, było przynajmniej wygodne i znane.”

Wspaniała książka. Naprawdę wspaniała, chociaż parę rzeczy mi się w niej nie podobało, dlatego też nie daję 10 gwiazdek. Do tego piękna szata graficzna i układ treści. Przeczytałam ją dwa razy i na tym na pewno się nie skończy.
„Życie świadome celu” to książka przede wszystkim o wierze, życiu duchowym, ale nie tylko, także o życiu ogólnie. Bardzo pomaga w odkryciu tego kim się jest, w uporządkowaniu życia, odnalezieniu jego sensu i celu. Bardzo rozwija duchowo oraz wzbudza chęć do dyskusji, do dzielenia się swoimi przemyśleniami i osobistymi doświadczeniami. Najlepiej czytać ją w rodzinnym gronie, z grupą przyjaciół czy wspólnotą religijną.
Książka oparta jest na 5...

Juanita | 2013-06-11
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 11 czerwca 2013

Z trudem wymęczony poradnik... wiele mądrych treści jednak wszystko zbyt wiele razy powtarzane i przerabiane na nowo. Książka mogłaby być o połowę cieńsza bez żadnej straty dla treści i porad w niej zawartych.

Mr_Highlander | 2016-07-26
Przeczytana: 06 czerwca 2016

Poradnik dobrego życia z Jezusem Chrystusem. Uważam że niektórym ludziom naprawdę może pomóc, niestety na mnie książka nie odcisnęła mocnego piętna. Większość argumentów i przekazów to było takie masło maślane. Jednak bardzo podobało mi się część na temat istoty tworzenia wspólnoty i podział książki na codzienne "lekcje", które bardzo fajnie można sobie rozłożyć w czasie żeby nie pochłonąć od razu całości i zatrzymać się na chwile nad zagadnieniem poruszanym w danym rozdziale.

Marta | 2015-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2015

Jedna z tych książek, które potrafią wstrząsnąć pozytywnie życiem. Książka, do której wracam. Trzeba ją czytać wolno, co ułatwia podział na 40 dni lektury. Lektura niezwykle inspirująca.

Grotka | 2017-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2013