Zgłosuj na książki roku 2017

Ostatnie ostrzeżenie. Globalne ocieplenie

Tłumaczenie: Mazan Maciejka
Cykl: Maximum Ride (tom 4)
Wydawnictwo: Hachette
The Final Warning
Lynn

Weź udział w misji ratowania świata – najbardziej ekscytującej przygodzie naszej szóstki! Tym razem ja – Max, Kieł, Iggy, Gazownik i Angela wybieramy się w podróż do jednego z najbardziej nieprzyjaznych miejsc świata - na lodowaty Biegun Południowy – pustkowie Antarktyki. Groteskowy Uber-Dyrektor postanowił sprzedać nas temu, kto zaproponuje najwyższą cenę za nasze głowy. Tymczasem my...

Groteskowy Uber-Dyrektor postanowił sprzedać nas temu, kto zaproponuje najwyższą cenę za nasze głowy. Tymczasem my wyruszamy na specjalna, zleconą nam przez rząd misję, a w pościg za nami wyrywa armia bezlitosnych żołnierzy-mutantów. Niestety okazuje się, że w bezwzględnym, mroźnym klimacie nawet ci, którzy mają skrzydła, nie mogą uciec przed najgorszymi koszmarami...

źródło opisu: Wydawnictwo Hachette, 2013

źródło okładki: www.hachette.com.pl

Recenzentka | 2013-08-08

Czytałam i co chwilę wybuchałam śmiechem. Ta seria ma to do siebie, że od razu poprawia humor. Stado mówi to, co myśli, bez większych ceregieli, a przewodniczka – Max – wyrzuca z siebie same cięte riposty, które wbijają dorosłych w fotele i ich dezorientują. Jeszcze coś – przeczytanie ostatniej części zajęło mi 2 godziny i 35 minut. Istna bomba akcji i emocji. Przygotujcie się na to – w jednej chwili wszystko zdaje się być dobrze, a już dwa zdania później jest inaczej. Nie ma miejsca ani czasu na nudę. Jak się zacznie trzeba skończyć. Te książki nie należą do grupy tych, w których nagle akcja się kończy na jakiś czas i powraca stanowczo za późno. W serii „Maximum Ride” po prostu się nie kończy.
Zapraszam do przeczytania pełnej recenzji: http://recenzentki-ksiazkowe.blogspot.com/2013/08/maximum-ride-i-lekcja-wiary.html

Alex | 2013-10-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Przeczytana: 25 lipca 2013

Jeżeli jesteś prawdziwym fanem tej książki ( a z angielskim u Ciebie słabo), na pewno chciałbyś, aby Hachette Polska przetłumaczyło dalsze części z cyklu Maximum Ride.
Strona na facebooku Maximum Ride: Polska Edycja zbiera osoby, które też tego chcą. Lajknijcie.
Im nas więcej tym bardziej prawdopodobne, że Hachette Polska przetłumaczy 5 część i pozostałe.
LAJKUJCIE STRONĘ NA FACEBOOKU MAXIMUM RIDE:POLSKA EDYCJA
TO MOŻE SIĘ UDAĆ JAK POŁĄCZYMY SIŁY!!!!

DenyEverything | 2014-02-11
Ania | 2015-11-05
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 05 listopada 2015

Tą książkę przeczytałam przez przypadek i od razu od 4 tomu co wcale nie oznacza, że nie wiadomo o co chodzi ponieważ skrótowo jest opisane. Ale raczej warto przeczytać od pierwszego tomu.

Są minusy tej w tej książce np. takie, że akcja się zaczyna i bach już koniec i następny inny wątek. Nie wiem czy tak jest we wcześniejszych tomach i to u autora jest "normalne" ale mi to się nie podobało.
I bohaterzy niby dzieci a zachowują się jak by wszystkie rozumy pozjadały i są mądrzejsi od dorosłych.

Książkę czyta się migiem, jest łatwa, lekka i przyjemna bardziej dla nastolatków. Chociaż, żeby się odstresować to też dobra dla trochę starszych pomimo tych minusów.

Keenyah | 2016-11-05
Przeczytana: 2016 rok

Seria Maximum Ride ma to do siebie, że potrafi zaskoczyć, zasmucić i rozśmieszyć do łez w jednym momencie.

Polecam :)

Fantasta | 2015-07-14

Może jestem już za stara :). Gdybym miała dwanaście lat to z pewnością zakochałabym się w tej książce, ale niestety dwunastka minęła dawno temu i człowiek zupełnie inaczej patrzy na różne rzeczy.
Ogólnie książkę czyta się migiem, jest lekka,prosta i przyjemna. No... hmmm, może nawet trochę zbyt prosta (Nawet jak na książkę dla dzieciaków). Nie ma jakiegoś mocnego wątku,który pociągnąłby akcję ani dobrze zarysowanego konfliktu.(Wszystko jakoś tak się samo rozwiązuje, albo przy naprawdę niewielkiej pomocy postaci). Miałam czasem wrażenie, a raczej przeważnie, że ci główni antagoniści to nie jacyś super sprytni złoczyńcy, tylko trochę opóźnione w rozwoju ameby. Zabawne, bo mimo tych wszystkich zapewnień głównej bohaterki, że ciągle żyją w niebezpieczeństwie i stresie, to ani przez chwilę nie poczułam, że im faktycznie coś grozi. To dość duży minus. Co do samej Max, no cóż... Szerze? O dziwo nawet ją lubię, ale to dość dziwne z tego względu, że jest bardzo nienaturalna (i nie mówię...

Damian | 2014-04-14

Całkowicie znużony tą serią skakałem z radości, ze to ostatni tom. Czy moja radosc okazała się słuszna? Nie. W ogóle nie myślałem, że ta książka będzie tak lepsza od poprzednich, że dostarczy mi tak wiele emocji i wrażeń, że ostatni strony będę czytał z wypiekami na twarzy.

Max, Kieł, Iggy, Gazownik, Kuks i Angela to grupa dzieci – mutantów. Wszystkie dzieci zostały odebrane po urodzeniu matką po czym znalazły się w laboratorium, tam wszczepiono im ptasie geny. Są w 98% ludźmi a w 2% ptakami. W czwartej części Maximum ma nie lada wyzwanie, musi uratować świat przed globalnym ociepleniem.

James Patterson należy do ścisłej czołówki najpopularniejszych autorów amerykańskich; obok książek Dana Browna, Johna Grishama i Stephena Kinga jego powieści najczęściej pojawiają się na światowych listach bestsellerów. Sławę przyniósł mu wydany w 1993 roku thriller Along Came the Spider zekranizowany jako W sieci pająka, z Morganem Freemanem w roli głównej.

Przyjaciele znowu zmagają się...

Paige | 2014-01-15

Kolejna część przezabawnego, świetnego cyklu :D

Tiffie | 2013-04-14
Przeczytana: 13 kwietnia 2013

Czwarta część przygód Max i jej stada w końcu ,po trzech latach (albo i więcej) została przetłumaczona na język polski. Trzecią część czytałam ,kiedy byłam w 5 lub 6 klasie podstawówki.No i teraz ,kończąc gimnazjum sięgnęłam po "Ostatnie ostrzeżenie. Globalne ocieplenie.".
Książka podobała mi się ,jednak czuję pewien niedosyt - może dlatego ,że pokonanie wroga wydało mi się za mało skomplikowane w porównaniu do pozostałych części (jeśli pamiętam je tak dobrze ,jak myślę ^^'')? Sama nie wiem.Oczywiście były fajne momenty ,które czytałam z zaciekawieniem. Zamierzam zapoznać się z kolejnymi tomami ,kiedy tylko zostaną przetłumaczone.

Elise | 2014-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2014

Sama nie wiem już chyba czego chce. Ta seria chyba po prostu jest jak dla mnie jakaś przeklęta. No po prostu nie potrafię postawić jej oceny dobrej. Wreszcie jako tako choć mogło być lepiej rozwinął się wątek miłosny. Książka nie była jakaś mega opasła, ale to była czysta skondensowana akcja. Cały czas coś się działo, po prostu nie dało się nudzić, a mimo wszystko, nie było to dla mnie coś nadzwyczajnego. Taka jest moja opinia. Sama nie wiem co tu o czymś takim napisać, jak dla mnie po prostu czytadełko na jeden dzień, gdy jż brakuje lepszego pokarmu w bibliotece.