Ostatnie ostrzeżenie. Globalne ocieplenie

Tłumaczenie: Mazan Maciejka
Cykl: Maximum Ride (tom 4)
Wydawnictwo: Hachette Polska
The Final Warning
Lynn

Weź udział w misji ratowania świata – najbardziej ekscytującej przygodzie naszej szóstki! Tym razem ja – Max, Kieł, Iggy, Gazownik i Angela wybieramy się w podróż do jednego z najbardziej nieprzyjaznych miejsc świata - na lodowaty Biegun Południowy – pustkowie Antarktyki. Groteskowy Uber-Dyrektor postanowił sprzedać nas temu, kto zaproponuje najwyższą cenę za nasze głowy. Tymczasem my...

Groteskowy Uber-Dyrektor postanowił sprzedać nas temu, kto zaproponuje najwyższą cenę za nasze głowy. Tymczasem my wyruszamy na specjalna, zleconą nam przez rząd misję, a w pościg za nami wyrywa armia bezlitosnych żołnierzy-mutantów. Niestety okazuje się, że w bezwzględnym, mroźnym klimacie nawet ci, którzy mają skrzydła, nie mogą uciec przed najgorszymi koszmarami...

źródło opisu: Wydawnictwo Hachette, 2013

źródło okładki: www.hachette.com.pl

Keenyah | 2016-11-05
Przeczytana: 2016 rok

Seria Maximum Ride ma to do siebie, że potrafi zaskoczyć, zasmucić i rozśmieszyć do łez w jednym momencie.

Polecam :)

Ania | 2015-11-05
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 05 listopada 2015

Tą książkę przeczytałam przez przypadek i od razu od 4 tomu co wcale nie oznacza, że nie wiadomo o co chodzi ponieważ skrótowo jest opisane. Ale raczej warto przeczytać od pierwszego tomu.

Są minusy tej w tej książce np. takie, że akcja się zaczyna i bach już koniec i następny inny wątek. Nie wiem czy tak jest we wcześniejszych tomach i to u autora jest "normalne" ale mi to się nie podobało.
I bohaterzy niby dzieci a zachowują się jak by wszystkie rozumy pozjadały i są mądrzejsi od dorosłych.

Książkę czyta się migiem, jest łatwa, lekka i przyjemna bardziej dla nastolatków. Chociaż, żeby się odstresować to też dobra dla trochę starszych pomimo tych minusów.

Fantasta | 2015-07-14

Może jestem już za stara :). Gdybym miała dwanaście lat to z pewnością zakochałabym się w tej książce, ale niestety dwunastka minęła dawno temu i człowiek zupełnie inaczej patrzy na różne rzeczy.
Ogólnie książkę czyta się migiem, jest lekka,prosta i przyjemna. No... hmmm, może nawet trochę zbyt prosta (Nawet jak na książkę dla dzieciaków). Nie ma jakiegoś mocnego wątku,który pociągnąłby akcję ani dobrze zarysowanego konfliktu.(Wszystko jakoś tak się samo rozwiązuje, albo przy naprawdę niewielkiej pomocy postaci). Miałam czasem wrażenie, a raczej przeważnie, że ci główni antagoniści to nie jacyś super sprytni złoczyńcy, tylko trochę opóźnione w rozwoju ameby. Zabawne, bo mimo tych wszystkich zapewnień głównej bohaterki, że ciągle żyją w niebezpieczeństwie i stresie, to ani przez chwilę nie poczułam, że im faktycznie coś grozi. To dość duży minus. Co do samej Max, no cóż... Szerze? O dziwo nawet ją lubię, ale to dość dziwne z tego względu, że jest bardzo nienaturalna (i nie mówię...

Shila | 2015-02-08

Polecam wszystkim, genialna książka.

Elise | 2014-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2014

Sama nie wiem już chyba czego chce. Ta seria chyba po prostu jest jak dla mnie jakaś przeklęta. No po prostu nie potrafię postawić jej oceny dobrej. Wreszcie jako tako choć mogło być lepiej rozwinął się wątek miłosny. Książka nie była jakaś mega opasła, ale to była czysta skondensowana akcja. Cały czas coś się działo, po prostu nie dało się nudzić, a mimo wszystko, nie było to dla mnie coś nadzwyczajnego. Taka jest moja opinia. Sama nie wiem co tu o czymś takim napisać, jak dla mnie po prostu czytadełko na jeden dzień, gdy jż brakuje lepszego pokarmu w bibliotece.

aktorka246 | 2014-10-23
Przeczytana: 22 października 2014

Książka taka typowa dla dzieci z morałem jednak autor pokazał że nie umie prowadzić wątku miłosnego.

lenka | 2014-09-07

Świetne, zresztą jak cała seria!!!

Damian | 2014-04-14

Całkowicie znużony tą serią skakałem z radości, ze to ostatni tom. Czy moja radosc okazała się słuszna? Nie. W ogóle nie myślałem, że ta książka będzie tak lepsza od poprzednich, że dostarczy mi tak wiele emocji i wrażeń, że ostatni strony będę czytał z wypiekami na twarzy.

Max, Kieł, Iggy, Gazownik, Kuks i Angela to grupa dzieci – mutantów. Wszystkie dzieci zostały odebrane po urodzeniu matką po czym znalazły się w laboratorium, tam wszczepiono im ptasie geny. Są w 98% ludźmi a w 2% ptakami. W czwartej części Maximum ma nie lada wyzwanie, musi uratować świat przed globalnym ociepleniem.

James Patterson należy do ścisłej czołówki najpopularniejszych autorów amerykańskich; obok książek Dana Browna, Johna Grishama i Stephena Kinga jego powieści najczęściej pojawiają się na światowych listach bestsellerów. Sławę przyniósł mu wydany w 1993 roku thriller Along Came the Spider zekranizowany jako W sieci pająka, z Morganem Freemanem w roli głównej.

Przyjaciele znowu zmagają się...

Paige | 2014-01-15

Kolejna część przezabawnego, świetnego cyklu :D

Neva | 2014-01-04
Przeczytana: 03 stycznia 2014

Czytając te książkę nie ma czasu na nudę-cały czas coś się dzieje.Można też się nieźle pośmiać dzięki Max.Polecam ;)