Wiedźmin: gra wyobraźni. Wersja podstawowa

Okładka książki Wiedźmin: gra wyobraźni. Wersja podstawowa Tomasz Kreczmar, Michał Marszalik, Maciej Nowak-Kreyer, Michał Studniarek
Okładka książki Wiedźmin: gra wyobraźni. Wersja podstawowa
Tomasz KreczmarMichał Marszalik Wydawnictwo: Mag hobby
hobby
Mag
2001-01-01
2001-01-01
Wiedźmin: gra wyobraźni Wiedźmin RPG

Okładka książki Rzecz niepospolita. Antologia opowiadań niesamowitych Lena Dominiczak, Pneumatyczna Dusza, Wojciech Gunia, Małgorzata Gwara, Justyna Hankus, Marta Konieczny, Anna Łagan, Marta Malinowska, Karol Matlachowski, Olga Niziołek, Artur Nowrot, Joanna Przygodzka, Anna Robak-Reczek, Michał Studniarek, Przemysław Zańko-Gulczyński, Julia Żmudka
Rzecz niepospo... Lena Dominiczak, Pn...
Okładka książki RELAX nr 34 Dimitri Armand, Piotr Bednarczyk, Pierre Dubois, Mieczysław Fijał, Alejandro Jodorowsky, Maciej Kur, Andrzej Łaski, Marcin Lechna, Tomasz Lew Leśniak, Andreas Martens, Marcin Nowakowski, Jerome Opeña, Robin Recht, Redakcja Relax, Grzegorz Rosiński, Michał Studniarek, Bernie Wrightson, Jerzy Wróblewski, Mariusz Zabdyr
RELAX nr 34 Dimitri Armand, Pio...
Okładka książki RELAX nr 33 Dimitri Armand, Piotr Bednarczyk, Julien Blondel, Rafał Chojnacki, Isa Cochet, Ryszard Dąbrowski, Pierre Dubois, Mieczysław Fijał, Krzysztof Garula, Alejandro Jodorowsky, Adam Kmiołek, Maciej Kmiołek, Maciej Kur, Patrice Larcenet, Andrzej Łaski, Marcin Lechna, Tomasz Lew Leśniak, Andreas Martens, Maciej Mazur, David Mourão-Ferreira, Jerome Opeña, Robin Recht, Redakcja Relax, Grzegorz Rosiński, Artur Ruducha, Rafał Skarżycki, Michał Studniarek, Mariusz Zabdyr
RELAX nr 33 Dimitri Armand, Pio...
Okładka książki Tarnowskie Góry Fantastycznie 2 Jakub Bielawski, Michał Cetnarowski, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Grzegorz Janusz, Marta Kładź-Kocot, Paweł Matuszek, Marcin Melon, Sławomir Nieściur, Tadeusz Oszubski, Romuald Pawlak, Bernadeta Prandzioch, Michał Studniarek, Aleksandra Zielińska
Tarnowskie Gór... Jakub Bielawski, Mi...

"Wiedźmin 3. Dziki gon" jest wielkim sukcesem i to jest fakt. Ci, którzy tak jak ja nie mają wystarczająco mocnego komputera mimo wszystko mogą wcielić się w rolę zabójcy potworów. No, chyba, że chcą być np. Jaskrem.

Małe wprowadzenie dla osób niekoniecznie obeznanych z tematem gier fabularnych. RPG (role-playing game) to rodzaj gry towarzyskiej, w której gracze wcielają się w odtwarzane postacie. Cały świat istnieje tylko w wyobraźni uczestników, którzy mają osiągnąć założony cel zgodnie z zasadami zwanymi mechaniką gry. Rozwiniętą formą jest LARP (live acting role-playing),gdzie uczestnicy często się przebierają, a akcja dzieje się np. na otwartym terenie.
"Gra Wyobraźni" powstała w roku 2001. Jej autorami są Michał Marszalik, Maciej Nowak-Kreyer, Michał Studniarek oraz Tomek Kreczmar.
Przedstawiana przeze mnie książka (właściwie książeczka) to podstawowa wersja zasad dla graczy. Stanowi raczej zachętę do zapoznania się ze światem gier typu RPG niż typowy podręcznik dla prowadzącego sesje "mistrza gry".
Wewnątrz można znaleźć standardową zawartość - reguły, opisy typów postaci jakie mogą występować w grze (ich charakterystyka, umiejętności, moce itp.). Każda z nich jest opisana kilkoma zdaniami i współczynnikami określającymi maksymalne poziomy cech.

Reguły również określają zachowanie w trakcie walki, zarówno wręcz jak i bronią. Odpowiednio przygotowana mechanika pozwala na jednoznaczne określenie jaki będzie wynik starcia w określonej sytuacji. Cała reszta w opowieści zależy już od wyobraźni graczy :)
Na końcu można znaleźć przykładową sesję gry, jeżeli ktoś chciałby sprawdzić, czy taki rodzaj rozrywki mu pasuje. Jeżeli tak, to wtedy można poszukać pełnych zasad lub spróbować poznać inne światy, gdyż oferta gier naprawdę duża i osadzona w rozmaitych realiach (fantasy, postapo, Dziki Zachód). Kilka przykładowych ma swoje reklamy na ostatnich stronach.
Jednego tylko brakuje - nie ma opisów potworów, które istnieją w świecie Sapkowskiego. Ogranicza to trochę rozgrywkę, ale zawsze można sobie je wymyślić - w końcu to jest kwintesencja RPG.
Podsumowując - propozycja, dla chcących sprawdzić, czy RPG to coś dla nich.

• RPG
  • .Posiadam