Szczeniakowo. Poradnik szczęśliwego właściciela szczęśliwego psa

Wydawnictwo: Novae Res
978-83-7722-478-6
poradniki
NovaeRes

Szczeniakowo to kompleksowy poradnik dotyczący posiadania psa, skierowany do dwóch grup odbiorców: - osób, które pierwszy raz w życiu decydują się na zakup/adopcję czworonożnego pupila. Rozdziały dotyczące wyboru psa, jego socjalizacji, wychowania, treningu posłuszeństwa oraz diety przedstawione w oparciu o praktyczne zasady funkcjonowania psiego umysłu pozwalają lepiej zrozumieć postępowanie...

- osób, które pierwszy raz w życiu decydują się na zakup/adopcję czworonożnego pupila. Rozdziały dotyczące wyboru psa, jego socjalizacji, wychowania, treningu posłuszeństwa oraz diety przedstawione w oparciu o praktyczne zasady funkcjonowania psiego umysłu pozwalają lepiej zrozumieć postępowanie nowego towarzysza życia, a także kształtować jego zachowanie.

- osób, które już posiadają psa i chcą lepiej zrozumieć zasady funkcjonowania jego umysłu: pojawiania się pewnych zachowań (tych kłopotliwych i nie).

Autor stara się tak prowadzić czytelnika, aby potrafił on po przeczytaniu poradnika samodzielnie zrozumieć pewne zachowania, które prezentuje jego pupil, a także w pewnym stopniu je modyfikować.

źródło opisu: http://zaczytani.pl/ksiazka/szczeniakowo_poradnik_szczesliwego,druk

źródło okładki: http://zaczytani.pl/ksiazka/szczeniakowo_poradnik_szczesliwego,druk

Cyrysia | 2013-02-15

Każdy z nas potrzebuje ciepła, bliskości, miłości, czułości i zrozumienia, lecz nie zawsze możemy to dostać od drugiej osoby. Są jednak na świecie istoty, które mogą bezgranicznie odwzajemnić nasze uczucia. Mowa tu oczywiście o psach- najlepszym przyjacielu człowieka. Trzeba jednocześnie pamiętać, że czworonożny pupil nie jest zabawką, dlatego należy się nim w szczególny sposób opiekować. Dzieło Grzegorza Firlita ,,Szczeniakowo. Poradnik szczęśliwego właściciela szczęśliwego psa’’ ma nam nieco pomóc w doborze odpowiedniego pieska oraz nauczyć jego właściwej socjalizacji.

O czym jest w/w poradnik? Nie jest to publikacja dotycząca walorów wizualnych psów, wręcz przeciwnie. Autor skupia się przede wszystkim na psychice czworonogów. Pokazuje, jak działa ich umysł, jakie wzorce należy wykonać w danym momencie, lub jak tresować, wychowywać czy dbać o higienę, dietę itp.

Niektóre informacje zawarte w ,,Szczeniakowo'' bardzo mnie zaskoczyły. Nie wiedziałam, że psy nie potrafią właściwie...

Ewa K | 2013-02-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 10 lutego 2013

Jesteś rodzicem małego 7-latka, który od jakiegoś czasu usilnie prosi Cię o zgodę na pieska? A może Ty sam/a jesteś zakochana w tych czworonogach i pragniesz sprawić sobie prześlicznego szczeniaczka? Uważaj! Za nim podejmiesz tak poważną decyzję i powiększysz swoją rodzinę o kolejnego domownika, przeczytaj książkę Grzegorza Firlita pt: "Szczeniakowo. Poradnik szczęśliwego właściciela szczęśliwego psa" i dowiedz się, jakie obowiązki będziesz musiał/a wykonywać mając pod opieką małego pieska. Jesteś gotowy/a na kilka dobrych rad od autora? W takim razie zapraszam do lektury tego arcyciekawego poradnika!

Nie mam wątpliwości, że autor "Szczeniakowa" to prawdziwy miłośnik psów. Napisany przez niego poradnik składa się bowiem nie tylko z praktycznych obowiązków związanych z wychowaniem czworonoga, ale również z wielu teoretycznych informacji, które uzasadniają szereg niezrozumiałych dla nas psich zachowań. I tak dowiemy się np. ile w naszym psie jest wilka, jak funkcjonuje umysł naszego...