Planeta dobrych myśli

Wydawnictwo: G+J
9788377782033
poradniki
natalia

„Planeta dobrych myśli” powstała znienacka. Podczas letnich popołudni, kiedy chwytałam za pióro i rysowałam. A na innych kartkach ołówkiem notowałam to, co samo układało się w akapity i zwrotki. Zaczęłam publikować te myśli na Facebooku. Dwieście lajków. Pięćdziesiąt udostępnień. Tydzień później tysiąc lajków i pięćset udostępnień. I wszyscy pytali: kiedy to się ukaże jako książka? Proszę...

I wszyscy pytali: kiedy to się ukaże jako książka?
Proszę bardzo – oto jest.
Planeta dobrych myśli.

Wszystko to, w co wierzę i czego jestem pewna. To, co uznaję za 100% prawdę na podstawie wszystkiego, co wiem o życiu i o świecie.
A ponieważ długo szukałam mojej drogi i sposobu, żeby stać się szczęśliwym człowiekiem, naprawdę wierzę w to, co piszę i wiem to z najlepszego źródła – czyli z mojego własnego doświadczenia.
Warto zmieniać swój sposób myślenia na pozytywny.
Warto ćwiczyć pozytywne myślenie.
Warto nauczyć się żyć bez strachu, uwolnić się od przesądów, uprzedzeń i ograniczeń.
Warto być dobrym i uczciwym.
To, co myślę o sobie i o świecie, który mnie otacza, przekłada się na to, jak wygląda moje życie.
Beata Pawlikowska

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl

Arek | 2017-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2017

Gdy ujrzałem tą pięknie wydaną książkę, w skromnej biblioteczce mojej koleżanki, byłem nią oczarowany, by nie rzec zachwycony. I jak to z oczarowaniem bywa, szybko musiałem ściągnąć różowe okulary, bo teksty które czytałem, były wprawdzie dobrze podanymi, ale tylko banałami.

No cóż, książkę czyta się bardzo szybko, bo treści w niej malutko. A same treści nie są odkrywcze, do tego zdarza się że po parędziesięciu stronach są troszkę zmieniane i powtarzane. Jakbyśmy byli dziećmi, którym trzeba powtarzać, by zrozumiały.

To co mi się podobało, to rysunki, które bywają zabawne. Do tego Pani Beata jest wielką optymistką, myśli bardzo pozytywnie i zna się na psychologii.

Polecam tą książkę dzieciom, szczególnie dziewczynkom, dlatego że autorka często zwraca się do czytelników w formie żeńskiej.

GraceSuarez | 2017-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2017

Bardzo dobra książka, choć w moim przekonaniu trochę kontrowersyjna. Znajdziemy w niej wiele rad, przemyśleń czy wyjaśnień ludzkich zachowań. Przemyślana i mądra, uzupełniona w typowe dla autorki rysunki własnej roboty.

Dobry motywator dla osób, które pokładają zbyt małą wiarę w siebie, są nieśmiałe i za bardzo się wszystkim przejmują. Chociaż przeczytanie tej książki nie sprawi, że zaczniemy postrzegać siebie inaczej, na pewno w pewien sposób da do myślenia i być może zmotywuje do pewnych zmian.

Ta książka uświadomiła mi, że czasami wystarczy się tylko uśmiechnąć, by ktoś nas miło odebrał. Rzeczywiście tak jest a często o tym zapominam. Ponadto zawiera wiele uniwersalnej prawdy o życiu. Jestem pewna, że jeszcze nieraz do niej wrócę, nawet dla przypomnienia sobie niektórych ważnych cytatów.

Natalia-Lena | 2014-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2014

Wiedzieliście o tym, że książka może być sympatyczna? To chyba nie jest określenie zazwyczaj używane w stosunku do książki. Ja niedawno znalazłam tomik, który z kolei nie może być opisany trafniej niż słowem ,,sympatyczny” właśnie.

,,Planeta dobrych myśli” autorstwa Beaty Pawlikowskiej to pełen kolorów zbiór myśli i anegdot, okraszonych słynnymi już odręcznymi obrazkami. Ta mieszanka to zastrzyk pozytywnej energii i dobrego samopoczucia. Podróżniczka dzieli się swoimi refleksjami na temat zdrowia, szczęścia, samoakceptacji i życia w zgodzie z drugim człowiekiem. Skupia się również na harmonii pomiędzy ciałem a duszą, udowadniając, że ważne jest nie tylko to, czym żywimy swoje myśli, ale także to, czym żywimy swój organizm. Radzi, jak w pełnym pośpiechu i hałasu świecie znaleźć czas na spokój i ciszę. Poprzez wolne miejsca na stronach zachęca również do notowania własnych przemyśleń.

Wiadomo, takich poradników jest wiele. Jednak nie w każdym przypadku możemy zweryfikować, czy...

Caroline | 2013-10-29
Przeczytana: 29 października 2013

Jestem naprawdę bardzo zadowolona z zakupu tej książki.

Pomogła zrozumieć mi wiele rzeczy dotyczących mojego życia. Beata Pawlikowska bardzo często powtarza,że trzeba być uczciwym w stosunku do innych, ale także w stosunku do siebie. Najlepiej jest się skupiać na pozytywach, bo życie daje nam to samo, co już posiadamy w sobie. Na przykład jeśli jesteśmy smutni, zawiedzeni to życie dorzuci nam drugą porcję tego. Dlatego warto być uśmiechniętym, lubić się, kochać siebie i... wyprowadzać się na spacer ! ;)) Tak samo nie warto pielęgnować w sobie różnych iluzji, fałszu ani tego,że to ja zawsze jestem ofiarą. Książka skłoniła mnie do przemyśleń na temat mojego życia i podejścia do wielu spraw. Mam nadzieję, że zawarte w niej rady uda mi się zastosować w praktyce :)

Świetna książka, dużo ciekawych obrazków.
Polecam każdemu ! :)

Kata | 2013-04-12
Na półkach: Przeczytane, 2013 r.
Przeczytana: 12 kwietnia 2013

Nie kupujcie tej książki, można ją przeczytać w piętnaście minut. Filozoficzno-moralizujący poradnik w stylu "spójrz w głąb siebie a odnajdziesz drogę do szczęścia". Zgrabnie podana dawka banałów, do których dochodzi każdy po wypiciu dwóch kufli piwa. Na plus szata graficzna.

keys | 2013-05-13
Przeczytana: maj 2013

Czekałam z zakupem tej książeczki bo powalała mnie pierwotna cena prawie 40 zł. Teraz udało mi się ją zdobyć za 17 zł z czego jestem bardzo zadowolona :) Potrzebowałam czegoś pozytywnego, motywującego, budującego dobre samopoczucie i samoocenę.
Polecam na ponure, deszczowe dni i chandrę oraz do poduszki aby przemyśleć miniony dzień.

Magdalena | 2013-11-08
Przeczytana: 11 listopada 2013

Cudowny zbiór mądrości. Polecam !

Natalia | 2014-07-22
Przeczytana: 21 lipca 2014

Książka mnie rozczarowała. Za cenę 40 zł, spodziewałam się czegoś lepszego.

Sowa Blogowa | 2014-03-09
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 08 marca 2014

Beatę Pawlikowską kocham miłością wielką i to od wielu, wielu lat. Właściwie to od czasu, gdy przeczytałam "W dżungli życia" i poznałam Oliwkowo.

To od tej osoby nauczyłam się, że to ja jestem niekwestionowanym dyrektorem firmy, jaką jest moje życie i że mój los, oczywiście poza jakimiś tam niezależnymi ode mnie okolicznościami, jest tylko i wyłącznie w moich rękach. Że warto ŻYĆ, i robić to, co się tak naprawdę kocha.

Nikt za mnie nie umrze, więc niech nikt mi nie mówi, jak mam żyć. Tak jak od Ewy Foley nauczyłam się filozofii kulawych spacerów po lesie, tak od Beaty Pawlikowskiej - całej reszty.
Zarzucają wprawdzie autorce, że idzie ostatnio w komercję, że książków jak psów produkuje, ot mentalność ludzka, ja tymczasem się cieszę, że się kobieta rozwija i spełnia i jeszcze na tym zarabia. A co, a kto bogatemu zabroni? Dla mnie ważne, że książki bogate nie tylko w nakład, co przede wszystkim w naprawdę istotną i mądrą treść.

Co do "Planety dobrych myśli" - ta pozycja...

esa | 2013-03-24

Zakładam i oceniam tę książkę jako szczere i uczciwe myśli pani Beaty, a nie szybki sposób na zysk z naiwniaków. Jest świetna! Tak proste to i szczere. Wydanie jest również fantastyczne pod względem rysunków i kolorystyki. Taki polski "Sekret".

Jakie książki w lutym najchętniej kupowali Polacy?

Prezentujemy kolejne, tym razem lutowe, zestawienie sprzedaży książek przygotowywane przez GfK Polonia Consumer Choices (Panel Książki GfK). Trylogia o Greyu wciąż jest w czołówce, tuż za nią poradnik Lecha Starowicza.