Planeta dobrych myśli

Wydawnictwo: G+J
9788377782033
poradniki
natalia

„Planeta dobrych myśli” powstała znienacka. Podczas letnich popołudni, kiedy chwytałam za pióro i rysowałam. A na innych kartkach ołówkiem notowałam to, co samo układało się w akapity i zwrotki. Zaczęłam publikować te myśli na Facebooku. Dwieście lajków. Pięćdziesiąt udostępnień. Tydzień później tysiąc lajków i pięćset udostępnień. I wszyscy pytali: kiedy to się ukaże jako książka? Proszę...

I wszyscy pytali: kiedy to się ukaże jako książka?
Proszę bardzo – oto jest.
Planeta dobrych myśli.

Wszystko to, w co wierzę i czego jestem pewna. To, co uznaję za 100% prawdę na podstawie wszystkiego, co wiem o życiu i o świecie.
A ponieważ długo szukałam mojej drogi i sposobu, żeby stać się szczęśliwym człowiekiem, naprawdę wierzę w to, co piszę i wiem to z najlepszego źródła – czyli z mojego własnego doświadczenia.
Warto zmieniać swój sposób myślenia na pozytywny.
Warto ćwiczyć pozytywne myślenie.
Warto nauczyć się żyć bez strachu, uwolnić się od przesądów, uprzedzeń i ograniczeń.
Warto być dobrym i uczciwym.
To, co myślę o sobie i o świecie, który mnie otacza, przekłada się na to, jak wygląda moje życie.
Beata Pawlikowska

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl

Poradnik. A mniej niż poradnik? Poradniczątko? Nieporadniczek?
Słodziutki do zemdlenia zespół myśli wrzucanych przez autorkę na fb, a potem zebranych w jedno arcy-dziełko.
Gdyby spod mojego pióra wyszły takie sentencje, każde wydawnictwo zasiliłoby ich wydrukiem miejską elektrociepłownię i przyniosło pożytek światu w postaci ciepła i elektryczności.
A tak, można w kolejce do lekarza stracić czas. Na bolący ząb nie pomogło, i choć starannie przeczytane, uleciało...
Nie, sorry - zostało mgliste wspomnienie kameleonów i ślimaków zespołowo tarzających się w poziomkach. Ale to tylko moja wyobraźnia.... ;)

onika | 2019-01-01
Przeczytana: grudzień 2018

Nie przepadam za książkami typu „poradniki”. Irytuje mnie fakt, że ich autorzy wciskają jako rewolucyjne metody truizmy stare jak świat i chcą za to ciężką kasę na dodatek. Jednak coraz częściej mam do czynienia z ludźmi, którzy przyswajają pewne informacje dopiero wtedy, gdy muszą za to odpowiednio dużo zapłacić. Matka z ojcem radzili z dobrego serca, ale uszka najwyraźniej otwierają się u niektórych dopiero wraz z ubytkiem na wadze portfela.

Sięgnęłam po „Planetę dobrych myśli” głównie z przekory. Znam kilka podróżniczych dzieł Pawlikowskiej, więc wiedziałam, czego mam się spodziewać. Truizm goni truizm, dobre rady cioci Kloci atakują z każdej strony, ale jest to zaskakująco sympatyczna książka. Autorka wyemigrowała na planetę dobrych myśli i chce swoim optymizmem zarazić jak najwięcej osób. Podaje prawdy objawione, ale wierzę jej, że ona w nie wierzy i jest przekonana o słuszności pozytywnego myślenia. Normalnie większość zawartych w tej książce przesłań bym wyśmiała, ale...

Elżbieta | 2018-10-15
Przeczytana: 15 października 2018

Książka wpadła mi w ręce przez czysty przypadek (znajoma wyrzucała całą stertę książek na makulaturę), postanowiłam zerknąć i.....szczerze mówiąc wstyd takie coś wydać i jeszcze żądać za to coś 40 zł!
Ktoś tu wcześniej dodał trafny komentarz ..."Zgrabnie podana dawka banałów, do których dochodzi każdy po wypiciu dwóch kufli piwa"
I to by było na tyle.....

Kto nie słyszał o żółtych karteczkach autorstwa Pani Beaty niech żałuje 😉 To piękne i niezwykle życiowe sentencje, którymi warto kierować się w swoim codziennym życiu. Polecam 💖

Beate | 2018-02-17
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 17 lutego 2018

Dobrze przeczytać coś motywującego, skłaniającego do pozytywnego myślenia i lepszego życia. Mądre myśli, stwierdzenia, fajne, proste rysunki. Nastraja pozytywnie :) Gorąco polecam :)

Marlena | 2018-01-30
Przeczytana: 2016 rok

Jedna ze słabszych pozycji Beaty, jednak od czasu do czasu do niej sięgam, mam w niej swoje ulubione aforyzmy, na mnie działają, czasem przeczytanie czegoś nawet banalnego może nam pomóc jak uwierzymy sami w siebie.

magda1801 | 2017-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2017

Świetna,motywująca książka dla wszystkich,nie zależnie od wieku ! :)

Sosnowaigielka | 2017-10-29

Jak myśleć pozytywnie i odkrywać w sobie dobre strony? Planeta dobrych myśli to miejsce własnie pełne pozytywów i wszystkiego co najlepsze. Pełen ciepła zbiór dobrych i inspirujących myśli.

Sylwia | 2017-10-02

W 2013 roku ta książka mnie zachwyciła. Dałam jej maksimum gwiazdek, cieszyłam się z każdego momentu lektury, który dobiegł końca razem z terminem oddania do biblioteki.
Teraz postanowiłam sięgnąć po nią ponownie. Myślałam, że tego mi trzeba w momencie życiowych rewolucji żeby ktoś motywacyjnie i pocieszająco kopnął mnie w dupę.
Już nie jestem oczarowana tak jak dawniej, bo gorycz znikomej sympatii jaką darzę panią Pawlikowską po lekturze innej jej książki zrobił swoje. I tylko przez pryzmat postaci autorki już nie podchodzę tak entuzjastycznie do tej małej, kolorowej sympatycznej książeczki. Reszta bez zmian. Fajnie było do tej książki wrócić. Myślę, że to nie ostatni raz.

Martyna | 2017-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2017

Cudowna książka z mega pozytywną energią!
Praktycznie na każdej stronie jest myśl, którą warto by było zanotować do naszego zeszycika z cytatami. Niestety wypożyczyłam książkę z biblioteki, ale chyba ją sobie kupię, bo warto przeczytać chociaż jedną stronę każdego dnia, aby było nam lepiej i milej!

Polecam i życzę uśmiechu na twarzy przy czytaniu :)