Słoń i kwiat

Wydawnictwo: Biuro Literackie
The Elephant & the Flower: Almost-fables
9788362006205
Artur Kiela

Od czasu do czasu wzgórze, na którym mieszkał słoń i kwiat, odwiedzała żyrafa. Żyrafa miała bardzo długą szyję i kiedy stawała na pagórku i wyciągała ją, to ponad drzewami i górami widziała koniec świata. Któregoś dnia kwiat zadał jej pytanie: - Jak wygląda koniec świata? - Jest piękny - powiedziała żyrafa. - A kto tam mieszka? - spytał słoń. - Żyrafy, rzecz jasna -...

Któregoś dnia kwiat zadał jej pytanie:
- Jak wygląda koniec świata?
- Jest piękny - powiedziała żyrafa.
- A kto tam mieszka? - spytał słoń.
- Żyrafy, rzecz jasna - odparła żyrafa.
Słoń zwykł uważać, że na końcu świata żyją słonie. A kwiat zawsze sądził, że tylko kwiaty mogą mieszkać w tak odległym miejscu.
- Nie ma tam nawet jednego słonia? - zapytał słoń.
Żyrafa wyciągnęła szyję tak wysoko, jak tylko mogła. Przez dłuższy czas patrzyła ponad drzewami i górami, po czym rzekła:
- Nie, tylko żyrafy.
- Może żyrafy zasłaniają sobą jakieś kwiaty - podpowiedział kwiat.
- Wykluczone - odrzekła żyrafa.
- Ona nie mówi prawdy - odezwał się jakiś głos ponad nimi. Był to wróbel, który przez cały czas siedział na głowie żyrafy. - Widzę koniec świata trochę lepiej niż ona - i jest tam pełno wróbli. Bardzo dużych wróbli, nawet większych niż orły.
[...]

źródło opisu: http://biuroliterackie.pl/przystan/czytaj.php?site=2e0&co=txt_2238

źródło okładki: http://biuroliterackie.pl/przystan/czytaj.php?site=2e0&co=txt_2238

marlen | 2014-05-09
Na półkach: Przeczytane, 2014, Dla dzieci
Przeczytana: 17 maja 2014

Ale piękna książka !

Joanna Topolska | 2013-03-09

Dawno nie zastanawiałam się nad bajką.Pewnie nieprędko będę.Nad tą chcę jeszcze raz.