Olbrzym z Zamczyska Baśni

Story Giant
978-83-7437-017-2
baśnie, skrzaty
Marta

Olbrzym z Zamczyska Baśni przez wieki zbierał wszystkie znane ludzkości historie, pomimo to jednej brakuje - opowieści, która umykała przed nim przez tysiące lat. Na samotnych wrzosowiskach, rozciągających się wokół zamku, Olbrzym utkał złudzenie ruin, aby ukryć się przed ciekawskim wzrokiem śmiertelników. Ale jeśli do końca nocy nie odnajdzie brakującej opowieści - i on, i jego zamek rozpadną się w proch, a wszystkie zgromadzone historie będą na zawsze stracone. Olbrzym czarami sprawia, że czworo dzieci z różnych stron świata spotyka się w zamku, w jednym śnie. W czasie upływającej nocy wszyscy będą wymieniać się opowieściami. Czy któreś z dzieci zna brakującą historię - tę, od której zależy przyszłość Olbrzyma?

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.skrzat.com.pl/?str=katalog&str2=ksiazka&ID=0000000354

Mefisto | 2014-02-10

Książkę dostałam kilka lat temu.Na początku nie byłam nią zadowolona ponieważ wydawała mi się nudna i zbyt dziecinna.Jednak z czystej ciekawości postanowiłam ją przeczytać.Ku mojemu zdumieniu okazała się całkiem dobra.Zawiera ona wiele ciekawych i pouczających opowieści.Oto kolejny przykład by nie oceniać książki po okładce.

| 2013-05-05
Przeczytana: 07 sierpnia 2010

Strasz nie wciągająca książka. Nie polecam czytać małym dzieciom na dobranoc, gdyż ją tam pare strasznych fragmentów

Xavi | 2012-07-09
Przeczytana: 24 marca 2006

Oczarowała mnie jak byłam młodsza i ten czar pozostaw w niej, dla mnie do dziś :)

Meowth | 2016-02-23
PaUlInA | 2015-08-28