Zgłosuj na książki roku 2017
Grunwald. Walka 600-​lecia
978-83-61587-28-6
grunwald

„Grunwald. Walka 600-lecia” to zbiór esejów wybitnych historyków i publicystów, odwołujących się do kluczowych dla Polaków symboli, jak „Bogurodzica”, Akademia Krakowska czy Zawisza Czarny. Autorzy esejów analizują wydarzenie sprzed 600 lat w kontekście historycznym, politycznym, religijnym, dyplomatycznym, batalistycznym, a nawet obyczajowym. Obalają stereotypy, pokazują ciągłość historii i...

Autorzy esejów analizują wydarzenie sprzed 600 lat w kontekście historycznym, politycznym, religijnym, dyplomatycznym, batalistycznym, a nawet obyczajowym. Obalają stereotypy, pokazują ciągłość historii i jej żywy dialog ze współczesnością. Dowodzą, że wiedza o wydarzeniach z XV wieku jest pomocna w zrozumieniu świata wieku XXI.

Wśród eseistów znaleźli się m.in. Henryk Samsonowicz, Antoni Dudek, Radosław Zenderowski, Jacek Kowalski, Sławomir Patlewicz, Liliana Sonik, Jan Wróbel, Krzysztof Koehler, Janusz Trupinda i Jan Wróbel. Eseje, napisane językiem barwnym, wolnym i ciekawym. Erudycja autorów i ich świeże spojrzenie na historię sprawiają, że książkę czyta się z przyjemnością.

Zbiór esejów został zilustrowany przez Jana Bajtlika.

źródło opisu: http://www.nck.pl/artykuly/96103.html

źródło okładki: zdjęcie autorskie