Studia nad postrzeganiem przestrzeni przez ludzi średniowiecza

Henryk Samsonowicz Wydawnictwo: Nauka i Innowacje historia
Nauka i Innowacje
historia
2015-01-01

Pierwszym co należy zauważyć, jest to, że praca Samsonowicza ma charakter syntezy, sama w sobie nie wnosi nic nowego do nauki. Nie znaczy to jednak, że nie warto jej czytać. Autor na zaledwie 200 stronach małego formatu zmieścił stan wiedzy jaki posiadamy na temat postrzegania przestrzeni przez ludzi żyjących podczas epoki trwającej 1000 lat. Niewielka długość książki z...

Jeśli ktokolwiek spodziewałby się po tej pracy czegokolwiek odkrywczego, srogo by się zawiódł. Jedyne, co chcę powiedzieć o tej książce to: masło maślane.

• Historia
  • Średniowiecze