Początki Warszawy. Spojrzenie po 700 latach

9788371819216
DiG
historia
9788371819216

Źródła historyczne nic nie mówią o powstaniu Warszawy. Pojawia się ona nagle jako liczący się już i zamożny gród otoczony murem obronnym, mogący przyjąć liczną i wymagającą delegację krzyżacką, przybyłą tu z racji sądu w zatargach z Polską na początku XIV wieku. Profesor Samsonowicz napisał, dla historyków narodziła się ona jak Pallas Atena, która wyskoczyła z głowy Zeusa...

• Historia
  • Polska
  • Chcę mieć
  • historia
  • Bardzo
  • 45 2015
  • 02a Historia Polski średniowiecznej (i nie tylko)
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Początki Warszawy. Spojrzenie po 700 latach