Infekcja

Wydawnictwo: Albatros
Life Support
infekcja, ostry dyżur
Barbara

Na ostry dyżur do szpitala w Springer w Bostonie zostaje przyjęty staruszek z objawami choroby Alzheimera. Wstępne badanie nie ujawnia żadnych dolegliwości neurologicznych. Podejrzewając udar mózgu, doktor Toby Harper nakazuje wykonanie tomografii komputerowej. W czasie, gdy reanimuje kolejnego pacjenta, jej podopieczny dosłownie rozpływa się w powietrzu. Kilkanaście dni później do szpitala...

Kilkanaście dni później do szpitala trafia mężczyzna z takimi samymi objawami, jak u nadal nie odnalezionego Harry'ego Slotkina. Obu wcześniej leczył doktor Carl Wallenberg. Pacjent umiera, a Toby, wbrew woli Wallenberga, aranżuje sekcję zwłok. Diagnoza nie pozostawia wątpliwości co do przyczyny śmierci: zarażenie chorobą szalonych krów.
Kilka innych tajemniczych zgonów, których wyjaśnieniem zajmuje się Toby, wskazuje coraz wyraźniej, że to nie epidemia, lecz rezultat czyjegoś świadomego działania. Tropy prowadzą do luksusowego domu opieki, w których Wallenberg i jego współpracownicy przeprowadzają eksperymenty medyczne na starcach, wszczepiając im hormony...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,228,2438,infekcja.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,228,2438,infekcja.html

Piotr | 2016-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2016

Kolejna książka Tess i znowu czuję wielkie emocje, nawet po zakończeniem lekturze. Tym razem pisarka prowadzi nas kilkoma ścieżkami. Jedną z nich jest ekskluzywny dom spokojnej starości dla bogatych pacjentów, którzy żyją tam na wysokim poziomie. Mają zapewnione wszytko, co jest potrzebne do spokojnego życia. Spełniane są ich wszystkie życzenia.

Doktor Toby pracuje w szpitalu w Bostonie. Kiedy do szpitala trafia pacjent z objawami Alzheimera nie zapowiada lawiny zdarzeń, które będą niosły za sobą pozwane konsekwencje. Pacjent ucieka z placówki, a to dopiero początek problemów. Do szpitala trafiają kolejni ludzie, z podobnymi objawami. Doktor Toby szuka przyczyn, ale coraz bardziej czuje, że ktoś rzuca jej kłody pod nogi.

Młoda prostytutka zostaje otumaniona i niewiele pamięta ze spotkania z klientem. A to dopiero początek jej problemów. Wszystko, co wydaje się być zwykłe, okazuje się być szalenie skomplikowane.
Znowu mamy wiele terminów lekarskich, które są odpowiednio...

Jolanta | 2017-09-10
Przeczytana: 10 września 2017

Kolejna historia kryminalna z mocnymi akcentami medycznymi. Szegołowe opisy sekcji zmarłych robią wrażenie, można odczuwać strach, niedowierzanie? Osobom wrażliwym niekoniecznie polecam. I jak zwykle u autorki, główna bohaterka z własnymi problemami osobistymi, samotna, walczy o swoje dobre imię i prawdę.
Czyta się świetnie, z zaciekawieniem od pierwszych stron książki. Z wielką przyjemnością pożyczę więc od mojej córki kolejną książkę tej autorki, która jak widać z opinii na LC, ma bardzo wiele fanów.

"Infekcja", a wcześniej trochę bardziej dosadnie "Młodość dla wybranych" to thriller medyczny poruszający bardzo trudny, ale też intrygujący temat - przedłużanie życia ludzkiego i to bez względu na koszty i poniesione ofiary. Wszystkie organizmy się starzeją, każdego z nas czeka ten sam koniec. Gdyby jednak istniała możliwość przedłużania swojego życia to czy potrafilibyśmy oprzeć się takiej pokusie? Nawet gdyby sposób był nie do końca etyczny?

W "Infekcji" autorka już dużo mniej uwagi poświęca wątkom romantycznym, na czym zyskuje akcja. Obserwacja pracy doktor Harper była dla mnie oczywiście przyjemnością, medycyny było tyle ile trzeba w dobrym thrillerze medycznym. Główna bohaterka zachowuje się normalnie, oczywiście zajmuje się rozwikłaniem zagadki, ale w raczej konwencjonalny sposób, bez zbędnych i przesadzonych akrobacji.

Szkoda, że autorka z czasem porzuciła tworzenie thrillerów typowo medycznych, wychodziło jej to naprawdę bardzo dobrze!...

No cóż...i tym razem Tess Gerritsen mnie nie zawiodła.
Powiem więcej, po raz kolejny mnie zaskoczyła. Oczywiście
w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Kiedyś przeczytałam opinie,
że "Infekcja" podobna jest do innej książki autorki a mianowicie do
"Dawcy" z czym pozwolę się nie zgodzić.
Ale to tylko moje skromne zdanie:)
Aby się dowiedzieć i samemu ocenić trzeba przeczytać obie
książki, do czego gorąco zachęcam. Naprawdę warto.
"Infekcja" Tess Gerritsen to książka przy której na pewno nikt
nie będzie się nudził. Bardzo ciekawa historia. Wciągająca
i trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.
Gorąco wszystkim polecam, nie tylko fanom Tess Gerritsen :)

Bożena | 2013-04-26
Przeczytana: kwiecień 2013

Tess Gerritsen po mistrzowsku dozuje napięcie i wprowadza czytelnika w mroczne zakamarki współczesnej medycyny. Nawet sam Harlan Coben przyznaje, że "w tym gatunku nie ma nikogo lepszego".
Gorąco polecam wszystkim, którzy lubią szybką, pełną napięcia akcję i lubią poczuć dreszczyk emocji.

A tak w nawiasie to warto się zastanowić z jakimi problemami boryka się obecnie medycyna i jak daleko może się posunąć w eksperymentowaniu, by przedłużyć człowiekowi życie.

Joanna | 2016-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2016

super!!! kolejna książka tej autorki, która jest mistrzynią. ciężko się oderwać od czytania. wszystkie sprawy codzienne, które mogą zaczekać idą w odstawkę - liczy się tylko książka.
czytając tą pozycję od razu wiemy kto? nie wiemy tylko co? i dlaczego?
polecam

esa | 2016-10-16

Kolejny dobry i godny polecenia thriller medyczny. Znów to zrobiła, a mianowicie napisała kolejną bardzo dobrą historię, która tym razem podoba mi się dodatkowo za to, że autorka ciągnie od początku książki kilka różnych wątków, które wydają się nie mieć ze sobą powiązania. Na koniec oczywiście spektakularne BUM!

Ania | 2013-03-27
Przeczytana: 27 marca 2013

Ta pisarka ma bardzo ciekawe książki.Od tej opowieści nie mogłam się oderwać.Trzymająca w napieciu,zaskakująca i wstrząsająca.

darkangel | 2013-09-14
Przeczytana: 14 września 2013

Ciekawa książka, cały czas trzymająca w napięciu, przyjemnie i szybko się czyta, Tess Gerritsen po raz kolejny nie zawiodła:)

ZARAZA | 2014-06-30
Przeczytana: czerwiec 2014

"Infekcja" to powieść bardzo dobra z ciekawą intrygą, szybką akcją, czyta się łatwo, przyjemnie i szybko. Książka dobra na taki pochmurny dzień, kiedy to za oknem ciągle pada. Jedyne zastrzeżenia mam takie, że koniec nastąpił zbyt szybko i łatwo, miałam także wrażenie, że "Infekcja" jest momentami podobna do innej powieści autorki, do "Dawcy" między innymi, ale to tylko takie moje subiektywne odczucie.