Infekcja

Wydawnictwo: Albatros
Life Support
Zombek

Inne wydania

Przy pierwszym pacjencie z objawami alzheimera doktor Toby Harper - lekarka bostońskiego szpitala - nie jest zaniepokojona. Kiedy wyniki jego badań wykluczają tę chorobę, również nie widzi w tym nic dziwnego, bo podobne symptomy występują przy udarze. Gdy jednak pacjent znika, a pod opiekę Toby trafia z identycznymi objawami kilka kolejnych osób, które wkrótce umierają, lekarka jest przerażona.

Zaczyna to wyglądać na epidemię, której ofiarą padają starsi ludzie. Na razie tylko oni, lecz nie wiadomo, kto będzie następny...

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: skan wykonany dla LubimyCzytać.pl

Piotr | 2016-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2016

Kolejna książka Tess i znowu czuję wielkie emocje, nawet po zakończeniem lekturze. Tym razem pisarka prowadzi nas kilkoma ścieżkami. Jedną z nich jest ekskluzywny dom spokojnej starości dla bogatych pacjentów, którzy żyją tam na wysokim poziomie. Mają zapewnione wszytko, co jest potrzebne do spokojnego życia. Spełniane są ich wszystkie życzenia.

Doktor Toby pracuje w szpitalu w Bostonie. Kiedy do szpitala trafia pacjent z objawami Alzheimera nie zapowiada lawiny zdarzeń, które będą niosły za sobą pozwane konsekwencje. Pacjent ucieka z placówki, a to dopiero początek problemów. Do szpitala trafiają kolejni ludzie, z podobnymi objawami. Doktor Toby szuka przyczyn, ale coraz bardziej czuje, że ktoś rzuca jej kłody pod nogi.

Młoda prostytutka zostaje otumaniona i niewiele pamięta ze spotkania z klientem. A to dopiero początek jej problemów. Wszystko, co wydaje się być zwykłe, okazuje się być szalenie skomplikowane.
Znowu mamy wiele terminów lekarskich, które są odpowiednio...

"Infekcja", a wcześniej trochę bardziej dosadnie "Młodość dla wybranych" to thriller medyczny poruszający bardzo trudny, ale też intrygujący temat - przedłużanie życia ludzkiego i to bez względu na koszty i poniesione ofiary. Wszystkie organizmy się starzeją, każdego z nas czeka ten sam koniec. Gdyby jednak istniała możliwość przedłużania swojego życia to czy potrafilibyśmy oprzeć się takiej pokusie? Nawet gdyby sposób był nie do końca etyczny?

W "Infekcji" autorka już dużo mniej uwagi poświęca wątkom romantycznym, na czym zyskuje akcja. Obserwacja pracy doktor Harper była dla mnie oczywiście przyjemnością, medycyny było tyle ile trzeba w dobrym thrillerze medycznym. Główna bohaterka zachowuje się normalnie, oczywiście zajmuje się rozwikłaniem zagadki, ale w raczej konwencjonalny sposób, bez zbędnych i przesadzonych akrobacji.

Szkoda, że autorka z czasem porzuciła tworzenie thrillerów typowo medycznych, wychodziło jej to naprawdę bardzo dobrze!...

No cóż...i tym razem Tess Gerritsen mnie nie zawiodła.
Powiem więcej, po raz kolejny mnie zaskoczyła. Oczywiście
w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Kiedyś przeczytałam opinie,
że "Infekcja" podobna jest do innej książki autorki a mianowicie do
"Dawcy" z czym pozwolę się nie zgodzić.
Ale to tylko moje skromne zdanie:)
Aby się dowiedzieć i samemu ocenić trzeba przeczytać obie
książki, do czego gorąco zachęcam. Naprawdę warto.
"Infekcja" Tess Gerritsen to książka przy której na pewno nikt
nie będzie się nudził. Bardzo ciekawa historia. Wciągająca
i trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.
Gorąco wszystkim polecam, nie tylko fanom Tess Gerritsen :)

Bożena | 2013-04-26
Przeczytana: kwiecień 2013

Tess Gerritsen po mistrzowsku dozuje napięcie i wprowadza czytelnika w mroczne zakamarki współczesnej medycyny. Nawet sam Harlan Coben przyznaje, że "w tym gatunku nie ma nikogo lepszego".
Gorąco polecam wszystkim, którzy lubią szybką, pełną napięcia akcję i lubią poczuć dreszczyk emocji.

A tak w nawiasie to warto się zastanowić z jakimi problemami boryka się obecnie medycyna i jak daleko może się posunąć w eksperymentowaniu, by przedłużyć człowiekowi życie.

Joanna | 2016-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2016

super!!! kolejna książka tej autorki, która jest mistrzynią. ciężko się oderwać od czytania. wszystkie sprawy codzienne, które mogą zaczekać idą w odstawkę - liczy się tylko książka.
czytając tą pozycję od razu wiemy kto? nie wiemy tylko co? i dlaczego?
polecam

Ania | 2013-03-27
Przeczytana: 27 marca 2013

Ta pisarka ma bardzo ciekawe książki.Od tej opowieści nie mogłam się oderwać.Trzymająca w napieciu,zaskakująca i wstrząsająca.

Marzin | 2013-09-14
Przeczytana: 14 września 2013

Ciekawa książka, cały czas trzymająca w napięciu, przyjemnie i szybko się czyta, Tess Gerritsen po raz kolejny nie zawiodła:)

esa | 2016-10-16

Kolejny dobry i godny polecenia thriller medyczny. Znów to zrobiła, a mianowicie napisała kolejną bardzo dobrą historię, która tym razem podoba mi się dodatkowo za to, że autorka ciągnie od początku książki kilka różnych wątków, które wydają się nie mieć ze sobą powiązania. Na koniec oczywiście spektakularne BUM!

ZARAZA | 2014-06-30
Przeczytana: czerwiec 2014

"Infekcja" to powieść bardzo dobra z ciekawą intrygą, szybką akcją, czyta się łatwo, przyjemnie i szybko. Książka dobra na taki pochmurny dzień, kiedy to za oknem ciągle pada. Jedyne zastrzeżenia mam takie, że koniec nastąpił zbyt szybko i łatwo, miałam także wrażenie, że "Infekcja" jest momentami podobna do innej powieści autorki, do "Dawcy" między innymi, ale to tylko takie moje subiektywne odczucie.

Konwalia | 2015-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2015

Zastanawia mnie to, co takiego mają w sobie książki Tess Gerritsen, że nie potrafię się od nich oderwać. To kolejny poprawnie opracowany kryminał. Zdarzały się absurdalne momenty, w których podczas czytania byłam zniesmaczona, jednak z całą pewnością mogę polecić tę książkę wszystkim miłośnikom kryminałów medycznych.