Infekcja

Wydawnictwo: Albatros
1 010
Life Support
Zombek

Przy pierwszym pacjencie z objawami alzheimera doktor Toby Harper - lekarka bostońskiego szpitala - nie jest zaniepokojona. Kiedy wyniki jego badań wykluczają tę chorobę, również nie widzi w tym nic dziwnego, bo podobne symptomy występują przy udarze. Gdy jednak pacjent znika, a pod opiekę Toby trafia z identycznymi objawami kilka kolejnych osób, które wkrótce umierają, lekarka jest przerażona.

Zaczyna to wyglądać na epidemię, której ofiarą padają starsi ludzie. Na razie tylko oni, lecz nie wiadomo, kto będzie następny...

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: skan wykonany dla LubimyCzytać.pl

emindflow | 2019-07-09
Przeczytana: 08 lipca 2019

To jeden z pierwszych thrillerów medycznych, jakie wyszły spod pióra Tess Gerritsen. Muszę przyznać, że generalnie powieść oparła się upływowi czasu, co w tym gatunku literackim wcale nie jest takie oczywiste.
Autorka, będąc z wykształcenia lekarzem, porusza się wyjątkowo swobodnie w tematyce związanej z najszerzej pojętą medycyną. W “Infekcji” powraca odwieczny temat dotyczący możliwości i sposobów przedłużania aktywnego życia i sprawności fizycznej, który od zawsze prześladował ludzi posiadających nieograniczoną władzę i pieniądze.
Gerritsen znakomicie poradziła sobie z tym od strony fabularnej, a przy tym przez cały czas umiejętnie budowała napięcie. Mimo że ostateczne rozwiązanie intrygi było dość oczywiste i nie mogło zaskoczyć, to i tak nie brakowało momentów, kiedy można było poczuć atmosferę lęku i zagrożenia. Poza tym wszystko się klei i logicznie układa. Dla mnie to jeszcze jedna zaleta tej książki.
Jeśli ktoś ma chęć odetchnąć od zalewu nowości, to z czystym...

dorcia2633 | 2019-05-13
Przeczytana: 10 maja 2019

Na ostry dyżur do szpitala w Springer w Bostonie zostaje przyjęty staruszek z objawami choroby Alzheimera. Wstępne badanie nie ujawnia żadnych dolegliwości neurologicznych. Podejrzewając udar mózgu, doktor Toby Harper nakazuje wykonanie tomografii komputerowej. Gdy reanimuje kolejnego pacjenta, jej podopieczny dosłownie rozpływa się w powietrzu.
Kilkanaście dni później do szpitala trafia mężczyzna z takimi samymi objawami, jak u nadal nieodnalezionego Harry'ego Slotkina, i wkrótce umiera. Kilka innych tajemniczych zgonów, których wyjaśnieniem zajmuje się Toby, wskazuje coraz wyraźniej, że to nie epidemia, lecz rezultat czyjegoś świadomego działania.
Ślady prowadzą Toby od nastoletniej prostytutki w ciąży do niespodziewanej tragedii w jej własnej rodzinie. Przypadkowe kawałki układanki zaczynają tworzyć przerażający wzór....

Tess Geritsen to moja ulubiona pisarka napisała doskonale swój kryminał trzymał w dobrym napięciu,w rewelacyjnej akcji,a fabuła bardzo ciekawa,niesamowicie wciągnęła mnie książka intrygowała,zaskoczyła mnie po prostu świetnie skonstruowana.
Świetna książka z dużą dawką emocji,niezłych wrażeń podobał się mi ten kryminał do niczego się nie mogę przyczepić w sumie lektura pisarki i to kolejna rewelacyjna.

Gosia | 2019-03-13

Główną bohaterką powieści "Infekcja" Tess Gerritsen jest młoda lekarka Toby Harper. Podczas nocnego dyżuru do szpitala trafia starszy pan z objawami choroby Alzheimera, zlecone zostaje wykonanie tomografii komputerowej mózgu, podczas zamieszania na ostrym dyżurze pacjent znika w tajemniczych okolicznościach. Niebawem do szpitala trafia kolejny chory z podobnymi objawami, niestety umiera, po autopsji okazuje się, że przyczyną zgonu było zakażenie chorobą Creutzfeldta-Jakoba. Wkrótce na jaw wychodzi przerażająca prawda, że epidemia nie jest dziełem przypadku.
Ten thriller jest troszeczkę słabszy od poprzednich pozycji autorki, może dlatego, że nie występuje w nich znany duet. Mimo to nadal trzyma poziom, jest wciągająca pełna akcji historia, interesująca i trzymająca w napięciu intryga. Autorka podejmuje pytania dotyczące korupcji w środowisku medycznym oraz etyki nowoczesnej medycyny, jak daleko można się posunąć przedłużając ludzkie życie.
"Infekcja" to chyba jeden z...

modiglovinne | 2019-03-09
Przeczytana: 01 marca 2019

Pierwsza moja książka z tej serii. Sięgnę po kolejne, ale za jakiś czas.. Przyjemna, ale nie przykuła do kanapy.

kangurek13 | 2019-03-07
Przeczytana: 05 marca 2019

Książka ciekawa, pełna wydarzeń, praktycznie nie ma chwili wytchnienia. Na początku wydawało mi się, że autorka przedstawia wiele postaci, ale co one mają ze sobą wspólnego? I dlatego czytałam do końca, żeby się tego dowiedzieć. Chociaż przyczynę śmierci starszych pacjentów przewidywałam już od pewnego czasu. Książka zawiera wiele profesjonalnych wyrażeń medycznych (np. nazw substancji chem.), co mi jako osoby zainteresowanej naukami przyrodniczymi, bardzo się podobało. A opisy były tak precyzyjne, że czułam, jakbym była w tym samym miejscu co bohaterowie. Książka przedstawia dobroć i grzeszki lekarzy, brutalność ludzi, pogoń za nieosiągalnym i trudności życia pracowników szpitalu. Polecam, jeśli lubicie tego typu klimaty.

Aleksandra | 2019-03-06
Przeczytana: 06 marca 2019

Mocny kryminał o tematyce medycznej. Tess Gerritsen jest w tym najlepsza. Świetnie się czyta.

sysuniamo | 2019-03-01
Przeczytana: 01 marca 2019

Jak dla mnie książka bardzo bardzo dobra. Już od pierwszej kartki - akcja rozkreciła sie błyskawicznie. Aż do ostatniej strony trzyma w napięciu. Niesamowite jest to że nie znudziła mnie żadna absolutnie strona dzieki temu że w całej książce nie ma (jak dla mnie) nudnych, z byt obszernych, najczęściej niepotrzebnych opisów przyrody, okolic itd. Tylko cały czas akcja - zero nudy .... Szczerze polecam !!!! Książka ma wszystko co oczekuje po dobrym kryminale medycznym ☺😉

żabot | 2019-02-28
Przeczytana: 27 lutego 2019

Chyba pani Gerritsen nie ma do mnie szczęścia. Ponownie zanim doczytałem do połowy, już wiedziałem w dość dokładnym zarysie, o co chodzi. Do szczegółowego rozwiązania zagadki oczywiście było jeszcze dość daleko, ale przesłanki do obrania właściwego kierunku już miałem w chwili, kiedy lekarz włożył preparat pod obiektyw mikroskopu. Powiązanie wątku młodej prostytutki ze śmiercią dwóch (a właściwie trzech) starszych ludzi było dość proste. Jeśli ktoś trochę się interesuje biologią i medycyną, nie będzie miał z tym większego problemu.
Niemniej jednak to całkiem dobra powieść. Przypomina niektóre thrillery medyczne Cooka. Autorka jednak trochę przesadziła, bo nie tylko połączyła wątki romansowe z fabułą sensacyjną, to jeszcze w końcówce mieliśmy trochę wzniosłych (acz nierozwiniętych) wątków etyczno-dydaktycznych, czyli nieco rozważań nad tym, jakie niebezpieczeństwa społeczne niesie za sobą gwałtowny rozwój biotechnologii.
Końcówka nie zachwyca, trochę nijaka, jakby autorka nie...