Infekcja

Life Support
kryminał, sensacja, thriller
Jan Kraśko
infekcja ostry dyżur

Mam ambiwalentne odczucia do tego thrillera medycznego. Z jednej strony połączenie dążenia do wiecznej młodości z doświadczeniami medycznymi i nie zawsze etycznym zachowaniem lekarzy jest tematem ciągle nurtującym i ciekawym, z drugiej zbyt mało się bałam, nie czułam napięcia. Natomiast jestem pod wrażeniem wiedzy medycznej autorki, dla takiego laika jak ja, było sporo...

Jest zagadka, jest dochodzenie, jest wątek romantyczny. Czyta się dobrze

Zawsze myślałam, że thiller medyczny to nie moja bajka. Jednak miłe zaskoczenie, wciągneła mnie ta książka. Opisy doś dosadne, więc naprawdę można się wzdrygnąć. Ciesze się, że mam jeszcze wiele pozycji do przeczytania tej autorki i długa droga przede mną.

Czasami o tym czy coś przeczytamy decyduje ślepy los.
Tak właśnie było w tym przypadku. Książkę znalazłem kilka dni temu na półce obok biblioteki - bookcrossing. Tytuł... aktualny i brzmi groźnie "Infekcja".
Być może nie jest to thriller medyczny z najwyższej półki (chociaż w tym temacie nie mam za bardzo doświadczenia), ale Tess Gerritsen nie ma się czego wstydzić
Choć...

Początek bardzo męczący, akcja długo się rozwija i pojawia się bardzo dużo różnych wątków, w których na początku bardzo się gubiłam.
Medycznie bardzo ciekawe, strona thrillerowa/kryminalna/zwał jak zwał słaba, przewidywalna (jak już się człowiek połapie w wątkach) i bardzo rozpełzła.
Niemniej odmiana od Mumii i Szatana i podobnych tematów w serii z Rizzolli i Maurą...

Ciekawie rospisanie od strony medyczne i społecznej. Dużo gorzej wyszła intryga będąca osią thrillera.
Za krótka, niedopracowana końcówka i zbyt rozwleczony w stosunku do niej początek.

Najsłabsza z książek tej autorki.

Dobry thriller. Przeczytałem go z przyjemnością kiedy byłem zbyt zmęczony, żeby czytać książki non-fiction wymagające większej aktywności mózgu. Bardzo dobrze napisane pastacie, zarówno wiodące jak i poboczne - dzięki temu powieść nabiera wiarygodności. Sam przypadek kryminalny też wydaje się wiarygodny.
Przebieg fabuły jest chyba schematyczny poniważ wszystkie zwroty akcji...

Napięcie w książce budowane powoli, by nagle przyspieszyć i pędzić już do samego końca.
Na ostry dyżur do szpitala w Springer zostaje przyjęty staruszek z objawami Altzhaimera. Po badaniu nie wykazującym żadnych objawów neurologicznych, doktor Toby Harper zaczyna podejrzewać udar mózgu i prosi o wykonanie tomografii, a w tym czasie zajmuje się ratowaniem życia kolejnego...

Książka teraz na czasie ;-) w okresie koronawirusa. Mniejszy zasięg ale czyta się ciekawie

Dyskusje

4 326