albumy
TeaRoseGarden

Historia Luwru ściśle splata się z dziejami Francji. Wzniesiony w 1190 roku w charakterze fortecy, Luwr stał się rezydencją monarszą za czasów Franciszka I, który ufundował też królewskie zbiory sztuki. Kolejni władcy przyczyniali się do nadania Luwrowi jego dzisiejszego wyglądu. Gmach, znany obecnie pod tą nazwą, powstał za panowania Henryka IV, gdy zbudowano Wielką Galerię, łączącą go z...

Kolejni władcy przyczyniali się do nadania Luwrowi jego dzisiejszego wyglądu. Gmach, znany obecnie pod tą nazwą, powstał za panowania Henryka IV, gdy zbudowano Wielką Galerię, łączącą go z pałacem Tuileries.

źródło opisu: okładka książki.

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!