Nauka i stworzenie: poszukiwanie zrozumienia

Tłumaczenie: Marek Chojnacki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wiara i Nauka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: WAM
Science and creation: the search for understanding
978-83-7505-097-4
popularnonaukowa
Averil

W jakiej relacji pozostają nauka i teologia? Czy jesteśmy świadkami odrodzenia teologii naturalnej? Jak odkrycia współczesnej fizyki odnoszą się do chrześcijańskiej nauki o stworzeniu? Wywód jest przykładem tego, w jaki sposób osoba o zacięciu naukowym podchodzi do twierdzeń teologicznych i wykazuje, iż istnieje analogia między teorią i eksperymentem naukowym a wiarą i zrozumieniem teologicznym.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2008

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=47167