Pasjonat oczu

Okładka książki Pasjonat oczu Sebastian Fitzek
Okładka książki Pasjonat oczu
Sebastian Fitzek Wydawnictwo: G+J Cykl: Kolekcjoner oczu (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Kolekcjoner oczu (tom 2)
Der Augenjäger
G+J
2013-02-20
2013-02-20
Barbara Tarnas
thriller morderstwo sensacja kryminał

Pasjonat oczu pomagający widzieć więcej…

Jest mrocznie, zaskakująco i zatrważająco. Mamy się tu czego bać i czym zaskoczyć. Co jak co, ale Fitzek umie w thrillery i tą książką zdecydowanie to potwierdza!

7/10 - bardzo dobra

7/10 - bardzo dobra

Mój ulubiony dwupak, chociaż mój przyjaciel twierdzi, że mój zachwyt tym dwupakiem nie jest uzasadniony

Świetny,mocny thriller. Zdecydowanie najlepsza książka Fitzka jaką czytałem.

Świetny,mocny thriller. Zdecydowanie najlepsza książka Fitzka jaką czytałem.

Matkoboskoczęstochowsko....

Matkoboskoczęstochowsko....

Fitzek w najlepszym wydaniu ;)
świetna!

Fitzek w najlepszym wydaniu ;)
świetna!

Książka, która szokuje. Świetny thriller.

Książka, która szokuje. Świetny thriller.

Udana kontynuacja Kolekcjonera oczu . Im dalej czytałam, tym bardziej autor mnie zaskakiwal. Powoli wszystko się wyjaśnia, ale sam koniec po prostu wbija w fotel . Nie tego się spodziewałam I tradycyjnie zostalam zaskoczona . Bardzo polecam , dla miłośników pana Fitzka.

Doskonała książka! Bardzo bardzo polecam :)

Doskonała książka! Bardzo bardzo polecam :)

Dobra książka, ale spodziewałem się czegoś więcej. Nie wiem czy mam chęć na inne tytuły tego autora, jest poprawnie, chociaż zabrakło mocniejszego zakończenia

„Pasjonat oczu” to jedna z tych powieści, w których właściwie w żadnym momencie nie można być pewnym wszystkich elementów historii. To znaczy pewnym może i można być, ale raczej się nie powinno. Niemiecki pisarz ma przygotowanych sporo asów w rękawie i wszystko potrafi się zmienić ze strony na stronę. Rozpędzona do utraty tchu akcja, wiszące nieustannie nad bohaterami zagrożenie, napięcie niepozwalające, szczególnie pod koniec, odłożyć książki nawet na chwilę.

Jedyne czego autorowi nie do końca udało się we mnie wywołać, to mocne przywiązanie do bohaterów, takie które przetrwa dłużej, niż pewien czas po zamknięciu książki. Są wyraziści, targają nimi udzielające się emocje, ale nie myślałam o nich długo po lekturze „Kolekcjonera oczu” i mam przeczucie, że podobnie będzie z „Pasjonatem oczu”. Sebastian Fitzek bardziej przyciąga mnie do siebie umiejętnością budowania takiej fabuły, w której jest w stanie wielokrotnie przekładać różne elementy, budzić ciągłe wątpliwości, a mimo wielu poszlak i podsuwanych możliwości, na końcu i tak odpalić petardę, której się zupełnie nie spodziewałam.

Pełna opinia na K-czyta.pl: https://www.k-czyta.pl/2021/10/sebastian-fitzek-pasjonat-oczu.html

• Sebastian Fitzek