Kodeks Leonarda da Vinci

Leonardo da Vinci y Su Codice para el Liderazgo
978-83-246-1733-3
Leonardo da Vinci
Kinga

Leonardo da Vinci wielkim artystą był -- jakby powiedział osławiony gombrowiczowski profesor Pimko. W naszej (tylko odrobinę upupionej) zbiorowej pamięci ta postać zapisała się jako genialny wynalazca, malarz, architekt, filozof, matematyk, anatom, geolog... Krótko mówiąc, modelowy człowiek renesansu. Umysł zdecydowanie wyprzedzający swoje czasy, a kto wie, może również i nasze? Wizjoner, wprawiający świat w ruch, pobudzający ludzi do działania.

A jednak jego geniusz to nie tyle dar niebios, co starannie pielęgnowane i rozwijane przez lata talenty oraz umiejętności. To także niespokojny i piękny umysł, poszukujący nieschematycznych rozwiązań. Czy odnalazłby się w XXI wieku? Prawdopodobnie bez większych problemów mógłby konkurować z najtęższymi umysłami naszych czasów.

Fascynująca i ponadczasowa książka Juana Carlosa Cubeiry, napisana w duchu nowego milenium, odwołuje się do oryginalnych tekstów Leonarda da Vinci, prowadząc z nimi inspirujący dialog. Obudzi ona w Tobie niepokój i ciekawość -- poczujesz się niczym odkrywca rozwiązujący zagadkę tajemnic zawartych w wielkich dziełach i genialnych wynalazkach mistrza.

źródło opisu: http://editio.pl/ksiazki/kodeks-leonarda-da-vinci/vinci.html

źródło okładki: http://editio.pl/ksiazki/kodeks-leonarda-da-vinci/vinci.html

Kinga | 2013-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2013

Bardzo, ale to bardzo rozczarowała mnie ta książka. Nie wiem, czego się spodziewałam, ale z trudem przez nią przebrnęłam. Jedynym niewątpliwym plusem był język, którego nieunowocześniono, ale to i tak za mało, żeby książka mi się spodobała.