Bujda

Wydawnictwo: Nofis
Bujda
bujda
literatura piękna

Za sprawą przyniesionej przez córkę przyjaciela kasety Jacek wraca do czasów, kiedy gadanie "pod wpływem" dla zabawy nagrywało się na magnetofonie. Dowiaduje się, co cennego zostawił w Krakowie, o czym zioło kazało mu wtedy zapomnieć. Chodzi mu po głowie (i stanowi środkową część powieści) historia o miłości tak wielkiej, że prowadzącej do obłędu. Szaleństwo zamienia naiwny i niewinny melodramat w thriller bez happy endu.
Ta bujda zaczyna się i kończy w Pieninach - tam nad ranem coś się zdarzy. I to nie raz. A po południu ktoś komuś uratuje życie. Dunajec będzie obmywał kamienie. Z krwi. Aż się staną zupełnie białe, czyste i wsiąknie głęboko to, co na nich było... Jacek wyrusza do Krakowa na poszukiwania...
Spotyka Magdę. Kim ona jest? A Stanisław Komanderowicz?
Co na to Szefowa?

źródło opisu: www.akademicka.pl

źródło okładki: http://www.akademicka.pl/okladki_source/C/Bujda_21621.jpg

Agnieszka | 2013-02-25
Przeczytana: 01 lutego 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Historia o wielkiej miłości, która prowadzi do obłędu bohatera wskutek czego ten popełnia samobójstwo. Niewinny melodramat zamienia się w thriller bez happy endu.
Początek lekko zagmatwany, z każdym rozdziałem ciekawsza.(Dopiero 2-ga połowa książki sprawiła, że ciekawa byłam końca)
Dobrze się czyta :)