Bujda

Wydawnictwo: Nofis
Bujda
bujda

Za sprawą przyniesionej przez córkę przyjaciela kasety Jacek wraca do czasów, kiedy gadanie "pod wpływem" dla zabawy nagrywało się na magnetofonie. Dowiaduje się, co cennego zostawił w Krakowie, o czym zioło kazało mu wtedy zapomnieć. Chodzi mu po głowie (i stanowi środkową część powieści) historia o miłości tak wielkiej, że prowadzącej do obłędu. Szaleństwo zamienia naiwny i niewinny melodramat w thriller bez happy endu.
Ta bujda zaczyna się i kończy w Pieninach - tam nad ranem coś się zdarzy. I to nie raz. A po południu ktoś komuś uratuje życie. Dunajec będzie obmywał kamienie. Z krwi. Aż się staną zupełnie białe, czyste i wsiąknie głęboko to, co na nich było... Jacek wyrusza do Krakowa na poszukiwania...
Spotyka Magdę. Kim ona jest? A Stanisław Komanderowicz?
Co na to Szefowa?

źródło opisu: www.akademicka.pl

źródło okładki: http://www.akademicka.pl/okladki_source/C/Bujda_21621.jpg

Agnieszka | 2013-02-25
Przeczytana: 01 lutego 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Historia o wielkiej miłości, która prowadzi do obłędu bohatera wskutek czego ten popełnia samobójstwo. Niewinny melodramat zamienia się w thriller bez happy endu.
Początek lekko zagmatwany, z każdym rozdziałem ciekawsza.(Dopiero 2-ga połowa książki sprawiła, że ciekawa byłam końca)
Dobrze się czyta :)

Wojciech Śliwa | 2015-12-26