Sztuka pozowania w fotografii portretowej

Tłumaczenie: Dominika Kurek
Wydawnictwo: Helion
The Art of Posing: Techniques for Digital Portrait Photographers (Pro Photo Workshop)
978-83-246-3970-0
fotografia
hobby
Bartek

Zajrzyj za kulisy studiów najlepszych fotografów i naucz się planować pozy atrakcyjne oraz przyciągające wzrok! Upozowanie ludzi do portretów to sztuka, która wymaga umiejętności i doświadczenia. Niezbędne jest w niej wyczucie taktu i kompozycji, a także doskonały refleks, aby uchwycić dokładnie ten moment, na którym nam zależy. Ba, trzeba nawet zaplanować pozy najlepsze dla fotografowanej...

Upozowanie ludzi do portretów to sztuka, która wymaga umiejętności i doświadczenia. Niezbędne jest w niej wyczucie taktu i kompozycji, a także doskonały refleks, aby uchwycić dokładnie ten moment, na którym nam zależy. Ba, trzeba nawet zaplanować pozy najlepsze dla fotografowanej osoby! Do tej pory nikt nie przygotował książki, która skupiałaby się na pozowaniu do fotografii. Wbrew pozorom nie jest to temat prosty, ale bardzo istotny. Dzięki ustawieniu modela we właściwej pozie możesz ukryć jego wady i uwydatnić zalety, a to tylko jeden z przykładów wykorzystania tej umiejętności.

W tej unikalnej książce znajdziesz najlepsze pozy dla różnych grup wiekowych - od dzieci, przez nastolatki i dorosłych, po osoby starsze. Dowiesz się, jak ustawić fotografowanego człowieka w trakcie tworzenia portretu oraz jak zaaranżować zdjęcie grupowe. Sprawdzisz, jakich rekwizytów użyć, jak zaplanować sesję oraz jak idealnie dobrać oświetlenie. Wszystkie przykłady upozowania ludzi w studio czy plenerze zostały omówione przez dziesięcioro ekspertów oraz zilustrowane ich fotografiami. Każdy rozdział zawiera wiele osobistych porad i sztuczek, które pomogą Ci stworzyć niesamowite ujęcia.

* Spraw, by klient czuł się swobodnie w trakcie twórczej sesji, pełnej naturalnie wyglądających póz
* Używaj pozowania do tuszowania problemów z wyglądem klientów
* Poznaj wskazówki dotyczące pozowania państwa młodych, rodzin, nastolatków, dzieci i innych
* Wykorzystuj na zdjęciach rekwizyty i zrozum ich wpływ na pozę
* Uwieczniaj odpowiedni nastrój i wyraz twarzy
* Stosuj modyfikacje cyfrowe do udoskonalenia zdjęcia
* Sprawdź pomysły dotyczące naprowadzania modeli na odpowiednie pozy
* Poszerz wiedzę o kwestiach dotyczących prowadzenia działalności fotograficznej

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/sztuka-pozowania-w-fotogr...(?)

źródło okładki: http://helion.pl/okladki/326x466/artpoz.jpg