Sekrety mistrza fotografii cyfrowej. W dążeniu do perfekcji

Tłumaczenie: Piotr Cieślak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sekrety mistrza fotografii cyfrowej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
The Digital Photography Book, Volume 3
978-83-246-2525-3
fotografia, zdjęcia, poradnik, aparat
hobby
Elbereth

Uwaga! Scott Kelby znów wkracza do akcji. Kolejna solidna porcja wiedzy na temat fotografii jest na wyciągnięcie Twojej ręki; podana w wyjątkowy i niepowtarzalny sposób. Czytając tę książkę, poczujesz się jak na indywidualnej sesji z jej autorem. Na wszystkie pytania, które mógłbyś mu zadać w trakcie wspólnego fotografowania, tu właśnie znajdziesz odpowiedź. Bez zbędnej otoczki i niepotrzebnej teorii - po prostu dowiesz się, jak robić jeszcze lepsze zdjęcia!

Poznasz tajniki zaawansowanego wykorzystania lampy błyskowej. Opanujesz techniki użycia softboksa, kilku lamp błyskowych, filtrów czy dyfuzora. Odbędziesz także wycieczkę do studia i zdobędziesz wiedzę na temat lamp studyjnych, tła, statywów oraz oświetlania sylwetki. Poznasz także całą gamę obiektywów, ich zalety i wady oraz przeznaczenie. Potem przyjdzie czas na fotografowanie! W pierwszej kolejności nauczysz się robić zdjęcia przedmiotom i wydobywać z nich to, co najlepsze. Następnie zabierzesz się za fotografowanie krajobrazów, ludzi oraz wydarzeń sportowych. Każda strona tej książki obfituje w bezcenne porady i wskazówki. Jest to zatem obowiązkowa pozycja dla każdego przyszłego mistrza fotografii!

Profesjonalne zastosowanie lamp błyskowych
Regulacja siły rozproszenia światła
Wykorzystanie kanałów komunikacyjnych w lampach błyskowych
Zastosowanie dyfuzora
Eksperymenty z balansem bieli
Fotografowanie dzieci
Zdjęcia wydarzeń sportowych
Automatyczne ustawianie czułości ISO
Zasady fotografowania wnętrz, koncertów i imprez
Tworzenie filmów poklatkowych

Renata Zub | 2012-10-14
Przeczytana: 10 września 2012

"Sekrety mistrza fotografii" to wartościowy podręcznik dla osób, które chcą się dowiedzieć jak najwięcej o fotografii. Pan Kelby posiada ogromną wiedzę z tej dziedziny i stara się ją jak najlepiej przekazać w swoich książkach! Każdy miłośnik fotografii znajdzie tu coś dla siebie, pozna konieczne minimum i podstawy. Dowie się jak polepszyć swoje zdjęcia, jak uniknąć problemów, które mogą pojawić się podczas sesji. Dostanie od mistrza wskazówki jak najlepiej fotografować ludzi, zwierzęta, przedmioty, budynki, krajobrazy i wszystko to, co tylko będzie miał ochotę uwiecznić! Zdradzi triki i techniki uzyskania idealnego światła, pomoże uchwycić najlepszy kadr i ujęcie. Pomocne jest to, że każda technika oparta jest na konkretnym przykładzie.

Coś, co bardzo mi się podobało, to sposób w jaki pisze pan Kelby! Ma niezwykle lekki styl, używa prostego, języka, zrozumiałego nawet dla początkujących, a ponadto zwraca się bezpośrednio do czytelnika, co sprawia, że dobrze się czyta i natychmiast...

kroolu | 2016-01-15
Przeczytana: listopad 2014

SK nie schodzi poniżej pewnego - dodajmy,wysokiego - poziomu i chwała mu za to. Coś czuję, że niebawem na półce pojawi się u mnie następna pozycja sygnowana jego nazwiskiem. Nie ma wyjścia: w dążeniu do perfekcji trzeba korzystać z rad najlepszych!

hubert12349 | 2012-02-20

Dobra książka.

Filip | 2013-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2013

Kolejna część Sekretów za mną.
Bardzo szybko się ją czyta, masa przydatnych informacji i wskazówek.\
Autor pogłębia naszą wiedzę o używaniu lamp błyskowych, fotografowaniu w studio. Dla mnie bardzo ciekawy był również rozdział o obiektywach, wyjaśniał jakie jest typowe zastosowanie obiektywów o różnych ogniskowych i ich nietypowych funkcjach. Jak zwykle mnóstwo porad technicznych, rad ogólnych, "przepisów" na zdjęcie i tego co w poprzednich częściach najlepsze. Polecam wszystkim fotoamatorom a także profesjonalistom, może znajdziecie jakieś sztuczki o których wcześniej nie wiedzieliście.

cherli | 2016-05-30
książek: 2029