Sekrety mistrza fotografii cyfrowej. W dążeniu do perfekcji

Okładka książki Sekrety mistrza fotografii cyfrowej. W dążeniu do perfekcji Scott Kelby
Okładka książki Sekrety mistrza fotografii cyfrowej. W dążeniu do perfekcji
2010-05-01
978-83-246-2525-3
Piotr Cieślak
fotografia zdjęcia poradnik aparat

Kolejna część Sekretów za mną.
Bardzo szybko się ją czyta, masa przydatnych informacji i wskazówek.\
Autor pogłębia naszą wiedzę o używaniu lamp błyskowych, fotografowaniu w studio. Dla mnie bardzo ciekawy był również rozdział o obiektywach, wyjaśniał jakie jest typowe zastosowanie obiektywów o różnych ogniskowych i ich nietypowych funkcjach. Jak zwykle mnóstwo porad technicznych, rad ogólnych, "przepisów" na zdjęcie i tego co w poprzednich częściach najlepsze. Polecam wszystkim fotoamatorom a także profesjonalistom, może znajdziecie jakieś sztuczki o których wcześniej nie wiedzieliście.

Kolejna część Sekretów za mną.
Bardzo szybko się ją czyta, masa przydatnych informacji i wskazówek.\

"Sekrety mistrza fotografii" to wartościowy podręcznik dla osób, które chcą się dowiedzieć jak najwięcej o fotografii. Pan Kelby posiada ogromną wiedzę z tej dziedziny i stara się ją jak najlepiej przekazać w swoich książkach! Każdy miłośnik fotografii znajdzie tu coś dla siebie, pozna konieczne minimum i podstawy. Dowie się jak polepszyć swoje zdjęcia, jak uniknąć problemów, które mogą pojawić się podczas sesji. Dostanie od mistrza wskazówki jak najlepiej fotografować ludzi, zwierzęta, przedmioty, budynki, krajobrazy i wszystko to, co tylko będzie miał ochotę uwiecznić! Zdradzi triki i techniki uzyskania idealnego światła, pomoże uchwycić najlepszy kadr i ujęcie. Pomocne jest to, że każda technika oparta jest na konkretnym przykładzie.

Coś, co bardzo mi się podobało, to sposób w jaki pisze pan Kelby! Ma niezwykle lekki styl, używa prostego, języka, zrozumiałego nawet dla początkujących, a ponadto zwraca się bezpośrednio do czytelnika, co sprawia, że dobrze się czyta i natychmiast odczuwamy iskierkę sympatii do autora! Poza tym żartobliwy, dowcipny styl tylko przysporzy mu szeroką rzeszę sympatyków.

Ja uwielbiam styl pana Kelbiego! I można mu już nawet wybaczyć, potężną promocję i reklamę poprzednich części tej serii... Trzymając w ręku trzecią część znajdziesz odsyłanie i odwoływanie się do wcześniejszych części, które jak okazuje się, trzeba poznać, żeby zapoznać się ze wszystkimi informacjami... Warto więc swoją przygodę zacząć kolejno od części pierwszej, gdyż autor każdą kolejną uzupełniał o informacje, których zabrakło w poprzednich częściach.

Ja na pewno uzupełnię swoją wiedzę o poprzednie części tej serii. Skupiając się najbardziej na części pierwszej, w której autor opisuje podstawy fotografii... część trzecią polecam osobom, które w tej dziedzinie mają już jakieś pojęcie, fotografują i chcą uzupełnić swoją wiedzę, chcą nauczyć się nowych technik i umiejętności od samego mistrza!
Ja nie fotografuję. Pojawiam się raczej po drugiej stronie obiektywu- przynajmniej w ten sposób mogę pomóc znajomym nabyć doświadczenia. I przyznam, że jako modelka również wyniosłam sporo cennych informacji z tej książki. Zwłaszcza z rozdziału, w którym mistrz radzi jak fotografować ludzi. I podczas ostatniej sesji z przyjaciółką zastosowałam kilka rad pana Kelbyego...i przyznam, że idealnie sprawdzają się one w praktyce! Co prawda w książce zwraca się on głównie do fotografów, jednak i mnie przydała się taka wiedza!

Polecam tę książkę każdemu kto fascynuje się fotografią! Każdemu kto, tak jak ja, na co dzień z nią obcuje choćby ze względu na przyjaciół! Znajdziecie w tej książce dużo cennych rad i wskazówek jak dobrze fotografować i jak dążyć do perfekcji z dnia na dzień!

NA RECENZJĘ W PEŁNYM WYDANIU ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA :)

Dobra książka.

Dobra książka.

Jeden z lepszych poradników fotograficznych. Książka pełna wskazówek, konkretów bez owijania w bawełnę.

SK nie schodzi poniżej pewnego - dodajmy,wysokiego - poziomu i chwała mu za to. Coś czuję, że niebawem na półce pojawi się u mnie następna pozycja sygnowana jego nazwiskiem. Nie ma wyjścia: w dążeniu do perfekcji trzeba korzystać z rad najlepszych!

• Fotografia
  • 2011 by Bastet
  • Papier do przeczytania
  • No photo please.
  • Nauka

Dodaj cytat z książki Sekrety mistrza fotografii cyfrowej. W dążeniu do perfekcji